update | K A R N E V A L: The lonely princ ✖ manga summary ✖ aneb jak pokačuje manga po anime

27. března 2014 v 21:26 | # spoilers |  ✿ karneval
https://41.media.tumblr.com/713215b7d4dd76ac82c4e4baf5b7bc2d/tumblr_msj8qtlVF11r7keoxo3_250.png
Před pár týdny se mi znovu podařilo zkouknout Karneval, přesně jak jsem měla v plánu už před nějakou dobou. Kromě toho, že to určitě nebylo u anime naposledy, nemůžu říct nic jiného, že mi to přijde pořád stejně boží. Hah, vážně. Možná mi to přišlo jako ještě mnohem vtipnější anime než na poprvé, protože se občas stalo, že mi tekly slzy smíchu proudem. Pořád mi to přijde jako skvěle zpracované anime, nad kterým se dá dobře trávit buď jedno odpoledne, nebo i delší čas, jako v mém případě.

O anime jsem už ale psala mockrát a taky o něm už dlouho psát nebudu. Asi rok jsem se nějak snažila zpracovat momentálně pouze 13 svazkovou mangu. Za ten rok se mé anglické znalosti musely vyvinout neuvěřitelným způsobem, jinak si to nedokážu vysvětlit. #těžkýslovíčka Možná za tím ale taky bude stát má nepochopená láska k této manze. Samozřejmě nečekám, kolik lidí tady tuto mangu budou číst, avšak je zde zachycena hlavní myšlenka a střípky mých dojmů, které chci někam uchovat.

▌Třináctidílné anime je soudě podle mých objevů zpracováno podle 36-38 kapitol (celkem 6 volume) stejnojmenné ongoing mangy, která má k dnešnímu dni publikovaných kapitol už 76 ve 13 volume.

http://40.media.tumblr.com/176df1da9658e1685179e1ae65f342c9/tumblr_mz6t8jxe7E1sppttio1_500.jpg
http://40.media.tumblr.com/0ab48b5f0ac8bad020048857d30d56c8/tumblr_mz6t8jxe7E1sppttio2_500.jpg


» Děj anime končí, kdy malý chlapec Nai, hlavní protagonista, konečně nalézá ztracenou osobu, po které celou dobu pátrá - záhadný Karoku. Naiovi a jeho příteli Garekimu se podaří odvézt těžce zraněného Karoka do Cirkusu, kde mu je poskytnuta pomoc. Po tom, co se Gareki po celou dobu při invazi na Kouřové panské sídlo cítíl těžce neužitečný, pod Hiratovým svolením odchází na Akademii Kuronomei, která vycvičuje mladé lidi, co mají potenciál stát se budoucími členy Cirkusu.

# 1 / Karokovo procitnutí 】 V první chvíli jsem si myslela, že v podstatě celý příběh bude pouze o tom, jak se bude pátrat po Karokovi. Tato myšlenka mi přijde hodně nekonečná a připomíná mi příběh Naruta a Sasukeho /manga NARUTO/, v jedné chvíli jsem o ní smýšlela i jako o "plytké". Ve skutečnosti ale zabírá POUZE tak 1/3 příběhu a možná i menší, tedy neustále na tento arc připadá menší celková délka, co vychází další a další pokračování. V posledních cca 10 sekundách anime Karoku, který je po těžkém zranění téměř přizabitý a díky doktorům v Cirkusu hospitalizovaný, procitá! Ne tak jako odchod Garekiho, tohle nebylo moc pěkné ukončení. I v manze se po této části přesouvá příběh úplně někam jinam, takže na odpovědi otázkám jako "Kdo je teda zatraceně Karoku?", si budeme muset ještě pár kapitol počkat.


# 2 / Kuronomei 】 Gareki, jak bylo řečeno, opouští druhou loď Cirkusu. Musí složit přijímací zkoušky a zkrátka je velmi nečekaně přijat jako student. Setkáváme s několika novými postavami, mezi nimi je i Garekiho spolubydlící Shishi, nebo zástupce studentů Ranji. Velmi mě překvapilo znovu-objevení Tsubame - dívky, která byla dvojče Yotaki a mladší sestrou Tsubaki, co adoptovala Garekiho. Tedy, Tsukitachi jí kdysi nabídl něco, čímž by ona byla nápomocna, a tedy příležitost stát se členkou Cirkusu. Pro Garekiho byl šok, když znovu Tsubame potkal.

Gareki je zahlcen maily od všech přátel z druhé lodi, zejména Naie a Yogiho, u kterých se začíná projevovat malý absťák z nedostatku Garekiho. Lolz.

# 3 / Karoku a Nai 】 Mezi vsuvky se do Garekiho části dostávají scény z druhé lodi, které mi přijdou mnohem více záživnější. Karoku se uzdravuje, zatímco Nai ho neustále opečovává, avšak my zjišťujeme, že propadl ne moc pěkné amnésii. V tento moment se mi Karoku pěkně znechutil hlavně svým jednáním. Kromě toho, že Naiovi říká, že si na něj nevzpomíná, chová se k němu pěkně odměřeně a prostě odporně.

Nai kolem Karoka pořád běhá, nosí mu jídlo i pití a pořád mu něco vypráví; po tom, co Gareki odejde, Nai téměř propadne světu jménem "Karoku". Je úplně jasná Karokova aura "mám jej plné zuby" a dokonce se mu podaří jej i několikrát uhodit - nakresleno ve stylu "nechtěně". Nai se ale přesto nevzdává a je taky hodně patrné vidět, jak Karoka skutečně zbožňuje.

http://40.media.tumblr.com/d0e5875c421d474f043a73e576d722a9/tumblr_n1lcjiOxIH1rwgz27o1_r1_500.jpg

» Pořád je zde ale druhý Karoku. O něm není známo absolutně nic. Vlastně jsem si myslela, že je přelud, jenže podle všech důkazů lze usoudit, že je skutečný. Jak se Garekimu a Naiovi podaří dostat do oné dimenze v arcu Smoky Mansion, potkávají právě tohoto Karoka, kterého Gareki střelí do tváře, a na zemi zraněného Karoka n.2, který je právě ten, o kterém jsem se zmiňovala výš. "Zlý" Karoku o sobě prohlásí, že je něco jako střípek pravého Karoka či něco podobného (možná to bylo myšleno naopak, sama nevím). Ve skutečnosti vůbec nechápu jeho post v příběhu, ale je spojen s organizací Kafka a přesně ten, komu se kolem krku věší Eleska; Karoku Arumerita - "hodný Karoku" je s druhou lodí Cirkusu a Naiem.

V manze se později párkrát tento druhý Karoku ještě objeví (a byl v podstatě celou dobu ten, který vystupoval v anime), ale jinak tam o něm není prozatím žádná zmíňka. Jen když na něj Eleska naléhá, aby jí prozdradil konečně něco o sobě, řekne jí za podmínky, že to udrží jako tajemství, že na jedné lodi Cirkusu je jeho bratr. Je tedy starším bratrem Karoka Arumerity.

https://24.media.tumblr.com/b60c00b421d76c28ff88e7c76839641c/tumblr_mstccqjLzT1r0sck9o7_250.jpghttps://24.media.tumblr.com/ba6170395357caf30a8b0d6d92bdde5a/tumblr_mstccqjLzT1r0sck9o4_400.jpg
Vidíte rozdíl? Ne? Já taky ne. Poznávací znamení - ten vpravo má jizvu od Garekiho shootu.
"Hodný Karoku""Zlý Karoku"


Právě po těchto částech (o "hodném" Karokovi) se stane velmi zvláštní věc! Když Nai sudnává svůj náramek a podává ho Karokovi, ve chvíli, kdy se jej dotkne, přijde jeho destrukce oba zničeho nic zmizí. Jsou vcucnuti nějakým prostorem. V tu samou chvíli ale zmizí i Gareki ze školy, hned po tom, co od Naie přijme jeho vystrašený telefonát, rozhodne se jej okamžitě zachránt. Garaki zmizí úplně stejným způsbem jako Nai a Karoku. V řadách Cirkusu vypukne panika (taky na straně Garekiho - když opustí Kuronomei, už se tam nikdy nesmí vrátit).

Nai se probudí někde uprostřed lesa a pod rukama mu leží Karoku v bezvědomí. Když na ně chtějí zaútočí divoká zvěř, Nai obětuje vlastní tělo jako štít, aby nebylo Karokovi ublíženo. Karokovi se právě v tu chvíli probudí jeho opatrovatelské instinkty spolu se vzpomínkami na minulost. Jeho duši zaplní nespočet emocí, podaří se mu velmi těžce zraněného Naie dostat k pomoci v chatrči nedaleko od lesa, kde se o něj postará stará paní, co přivede doktora. Karoku pociťuje strach a úzkost, aby je nezpozorovala Kafka a tropí scény.

V tu chvíli se Gareki poflakuje čirou náhodou kolem a nějakým způsobem se mu podaří dostat se na místo, kde je Karoku a Nai. Karoku Garekiho nikdy neviděl, a proto nevěří jeho slovům o tom, že je Naiův přítel, ani slovo. V tu chvíli se i na místo podaří dostat Cirkusu a dostávájí ty tři zpět na loď.

Na Naie skutečně v jednu chvíli dosáhla smrt. Kdyby nebylo Karoka a jeho skvělých lékařských schopností, Nai by zajisté opravdu zemřel, i když je Niji. Po tom, co se Nai probudí, Karoku, který se bál, že o něj přijde, se mu omluví. Karoku si tehdy taky vzpomene na svoje jméno - Karoku Arumerita, na svoje rodiče výzkumníky a taky proč žil tehdy v Niji lese.


So much feeeelz. Tyto části byly opravdu skvělé! Nedá se to ani vyjádřit slovy. Jak jsem Karoka nenáviděla, díky pár slovům se dá tolik věci obrátit...! ON SE VÁŽNĚ ROZBREČEL. Při každé strácne, co odrážela příběh Naie a Karoka už od arcu Kuronomei, jsem všechny ty situace přímo hltala. Měla jsem nutkání přeskakovat všechno ostatní, jen abych věděla, co se zatraceně stane dál s tím debilem Karokem, ale přetrpěla jsem to. Nakonec Nai to pěkně odnesl a Karoku brečel. Bonds between two guys, you know. Jde vidět, jak se Karoku změní k lepšímu a tímto v podstatě končí vše, co víme dosud o Karokovi hodném i zlém a jejich minulosti.


# 4 / Princ Yogi? 】 Nový arc začíná vpodstatě docela nevinně. Nějakým zvláštním způsobem se tu Yogi dokáže objevit asi 4x úplně nahý a vůbec, Yogi dostává mnohem více prostoru víc než předtím. Shrnu to velmi rychle: V horké lázni v jakési jeskyni Yogimu ukradne kočka spodní prádlo. Po tom, co ji všichni hledají, se v nedalekém městě objeví nespočet zmizení lidí. Varugy opět útočí, tentokrát malá dívka, jejíž tělo je nějak propojeno s onou kočkou, pohlcuje či pojídá obyvatele. Tohle zmiňuju jenom proto, že když si kočka té holky nakráčela na scénu s Yogiho trenkama v hubě, ta dívka, jejíž jméno na mě působilo nezapamatovatelně, si je nasadila na hlavu s tím, že potřebuje nový klobouk! Vážně. Já brečela smíchy, Yogi brečel zoufalstvím.

https://24.media.tumblr.com/63b90b3ad8a96f8990cb0b70c1e6fb44/tumblr_mjgbx5rZgm1raoh0fo1_500.jpghttps://24.media.tumblr.com/bd4de37efeb033721de6bb35df95cf81/tumblr_mla25e7v7X1qh6t7ao1_500.jpg

Při boji je Yogi těžce zraněn včetně Garekiho, který byl od doby, co opustil Kuronomei zpět na lodi. Díky Ivě se k nim dostane Akari a sloupne tu Yogiho nálepku, co má na tváři, která potlačuje jeho schopnosti. V tu chvíli se opět objevuje "Yogi se stříbrnými vlasy". Od chvíle, co se tato scéna odehrála v Rinollu, jsem tím byla neuvěřitelně fascinována a těšila jsem se, kdy o tom bude opět zmínka či něco víc! A zrovna teď to přišlo!

» Yogiho posledlo jeho šílenství a nepodařilo se osatním dát ho do pořádku ještě nějakou dobu. Uteče na loď, kde si začne dobírat Naie a stane se i spousta dalších věcí. V tu chvíli Hirato a Akari vysvětlují Naiovi a Garekimu, proč se toto Yogimu děje a taky zabrousí až do Yogiho dětství. Odhalíme Yogiho minulost!

O tomhle se nedá spoilerovat, beru to jako vážnou věc. V manze je ale představeno Yogiho dětsví, malá sestra a důvod, proč zemřela jeho rodina a odkud se bere tzv. "Stříbrný Yogi". V této části se taky ukáží Hirato a Tsukitachi, když byli ještě studenty v Kuronomei, stejně jako mladý doktor Akari. Opět jedna z nejskvělejších částí, byla trochu smutná a psycho, Stříbrný Yogi je sám o sobě yandere. Yogi si ale nevzpomíná na nic, když je Stříbrný Yogi v navdládě, stejně jako si nevzpomíná na svoji minulost. Hirato ale řekl, že je už psychicky připravený na to, aby si vzpomněl, a že jeho srdce se stalo silné díky tomu, že poznal Naie a Garekiho. And my heart was pounding so loud.
http://25.media.tumblr.com/243325815620065515e616dcd3c047f9/tumblr_mopxumDoLr1rer6s7o1_500.gif


https://24.media.tumblr.com/bb6c8c3f5df72c90f1c28c971d49f40c/tumblr_mnipwjQHj51re6l01o1_500.png

I když si Yogi na nic nevzpomíná, v srdci má pocit, že se musí omluvit Naiovi. Nai je velmi chápavý a odpustí Yogimu, jako by se nic nestalo. Yogi ale dostane zásah od Garekiho, jako vždy.

# 5 / Útok na Kuronomei 】 V tu chvíli se začíná řešit Garekiho návrat na Kuronomei. Přichází Hiratův bratr Tokitatsu, největší šéf Cirkusu, a nabízí Garekimu novou formu studia. Ještě před tím, než Garekiho vysadí loď v Kuronomeii, přichází zprává, že byla napadena Varugami a Kafkou. Strhuje se očividně na velkou bitvu. Studenti se skývají v podzemní místnosti kromě Tsubame a její kamarádky, která hledá svého bratra a před nimi se objevuje nepřítel, čímž končí únorová kapitola Karnevalu.

▌ O útoku na Kuronomei toho nebylo moc rozvedeno, jsou o tom pouze dvě kapitoly, čímž Karneval přesouvám mezi "I'm waiting for new chapters". Nedokážu nijak specifikovat, jak si představuju pokračování. Karneval na mě působí stylem, že nikdy pokračování odhadnout nedokážu. Mimo to, že zmizel Uro a právě se cca v předposlední části objevil a jeho místo sluhy nahradil nějaký velmi unsympathisch chlápek, který tento útok zřejmě organizuje. Vidím tak maximálně nějaký Urův velký nástup společně s Kagirim a Kiharuem, kteří se jej drží jak klíšťata, hehe.


» To je vše z mých čerstvých dojmů právě "dočteného" Karnevalu. Občas si ani neuvědomuju, s kolika shonen aiem se tady potýkám, přesto mě Karneval velmi fascinuje. Je to skvělá manga, trochu jiný odvar josei. Bylo už publikováno jednou tolik kapitol, co připadlo na TV sérii, takže nějaká malá naděje v mojí duši o pokračování se zableska, přesto s tím nijak moc nepočítám, i když se to pěkně rozjelo. Ale to je život.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 29. března 2014 v 10:19 | Reagovat

Týjo... hodně obsáhlý... četla jsem jenom začátek, protože jsem anime asi před týdnem dokoukala a nebylo to tak špatné, abych neuvažovala o manze. Rozhodně mě samotné anime celkem překvapilo... nebylo podlě mě sice tak vtipné, jak se zdálo tobě, ale mělo to na mě v některých místech vliv. Spíš jsem o dějově čekala mnohem horší a překvapilo mě, že mě to baví sledovat. Zajímá mě, co bude s Garekim, byla to asi moje nejoblíbenější postava, i když ke konci mě trochu lezl krkem.

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 29. března 2014 v 12:49 | Reagovat

[1]: Já to anime strašně miluju, úplně jsem mu propadla. >< Taky mi ze začátku nepřišlo tak vtipné a působilo na mě trochu jinak, ale když si připomínáš už po několikáté ty scény, je to trochu něco jinýho. :D I mě děj dost překvapil a hodně mě ten příběh baví. Je to dost zvláštní manga. Garekiho budoucnost mě taky nenechala klidnou, proto jsem se konečně v manze dokoplá dál než za 10 prvních kapitol. XD Gareki je konec konců pořád ještě dítě a trochu mě jeho povaha štve, ale bez něj by to nebylo no. XD Manga je dost dobrá, i když nemůžu říct, jestli je lepší než anime, to fakt nejde porovnat, ale je to pořád úžasná manga. :33

3 Lee Lee | Web | 29. března 2014 v 16:35 | Reagovat

Vypadá to zajímavě určitě se na to musím kouknout. Nebo ne první si přečtu mangu a potom až anime. Nebo naopak ? :D

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 29. března 2014 v 21:09 | Reagovat

[3]: Já se zásadně koukám prvně na anime, je hlavně mnohem kratší. :D A anime je v tomto případě velmi dobré, takže zkus začít klidně tím. Ale pokud máš radši mangu... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání