2.0 | anime update

27. listopadu 2014 v 19:48 | # spoilery !! |  ✿ anime & manga update

http://38.media.tumblr.com/a5e0fc0754df2e0ab159891e70c1181b/tumblr_muutihk5Zp1rw729qo1_250.gifhttps://68.media.tumblr.com/4d6593de94832bbf13bf812b4602bdef/tumblr_onzw19pE9e1rq14tzo1_250.gifhttp://38.media.tumblr.com/5fc033d4b5b12742873dbd651a9ab667/tumblr_n97c4zIIjg1tuzodbo2_250.gif

#fairy_fail #FMAB #one_pieceHAGANE NO RENKINJUTSUSHIep 27 』 Trvalo mi to rok, než jsem začala mít silný žaludek na FMA:B. Psalo se o tom tady, kde chci vlastně říct, že mě zpracování re-maku fakt dost sere. První díly vypadají sice na pohled dobře, ale s obsahovými kvalitami původního anime FMA se srovnat nedají. Uznávám fakt, že anime, které se odchýlí od mangy, dost strádá, ale začátek FMA je skutečně výborný; zvláštně depresivní, dramatický, vážný. FMA:B se snaží být postaven na humoru. Ano, humor Arakawy-sensei je vlastně výborný, ale v tomto příběhu... Je třeba si uvědomovat hranici. A to první dva díly FMA:B dost postrádají, navíc je velmi těžká kompatibilita s tímto světem; jako by toto anime bylo stvořeno vlastně jen pro fanoušky původní série, nicméně pro neznalého diváka musí být velmi těžké se vžít do situace.

Trvalo mi to rok, než jsem se k tomuto geniálnímu titulu vrátila. Na MALu je hodnoceno jako nejlepším anime s nejvyšším hodnocením. I když nejsem zatím ani v půlce, začínám být z toho už trochu v prdeli. Snad už po deseti epizodách lze nalézt rozdíly mezi původní sérií a re-makem; žádná Dante, žádný arc o Greedovi ((což je poměrně škoda, protože byl můj typ... oh, dostávám se k další věci, proč mě FMA:B před rokem tak sralo - tedy Greeda-san už nedabuje Suwabe-sama, ale chlap, jehož jméno neznám, ale řekněmě, že dabuje Graye z Fairy Tailu a já ho fakt nemám ráda a NIKDO NENÍ LEPŠÍ NEŽ SUWABE-SAMA. Fuck this shit. =n=))

Líbí se mi ten srandovní Číňan, který jestli se nejmenuje Ling, tak mě někdo plz zabijte, a hlavně Miyano k jeho charakteru k mému překvapení dost sedí. Strašně mě vždycky rozesměje a mám ho ráda. Když měl namále, měla jsem heart attack, nechci o tuto postavu ve FMA přijít, strašně ho shippuju s tou jeho mladou. Mrzí mě, že byl Greed tak brzy ze hry. Udělala jsem si nový vztah ke Scarovi. Roy je bůh, největší ze všech, nikdy nepochopím den, kdy mi přišel unsympathisch. Lust mě vždycky strašně fascinovala a nějak s ní soucítím, oproti ostatním homunculusům byla strašně lidská; chybí mi. Hohenheim se zatím objevil jen ve dvou dílech a jeden z toho byl snad filler (?), nevím, jestli mě sere víc on nebo Führer... Envy je... Envy. Taky s ním soucítím, ale na druhou stranu mu nikdy neodpustím, že zabil vy-víte-koho. Jeho charakter mám nějakým způsobem ráda, ale na druhou stranu ho opravdu nesnáším.

https://38.media.tumblr.com/c6fe0a6d79892f4b76e0908148409c13/tumblr_nd9u656LHA1suf39no2_500.gif

Chování Winry mě občas trochu vytočí, i když ji mám taky prostě nějak přirostlou k srdci. Konečně jsem se dozvěděla pravdu o jejích rodičích; bolelo to. Strašně ji shippuju s Edem (takhle část byla fakt něco). Edward je Edward. Ať jde o jakoukoliv sérii, je úžasnej. Když se znovu objevil v bráně a potkal se tam s Alem, jak křičel jeho jméno a slova "Já tě přivedu zpátky, Alphonsi!"... měla jsem pocit, jako by mě polívali džbánem se studenou vodou. Tolik feelz. Celou dobu v tomhle anime tolik feelz, i když vím, jak to zatraceně skončí (podle originálu) a tak strašně mě to sere, že to vím. A pak si uvědomím, že on je vlastně ten nejlepší brácha na světě. Je na svůj věk tak strašně vyspělej, je mi líto, jaké prožil dětství. Tohle je neuvěřitelný anime. Mínila jsem tomu věnovat jen tři odstavce, ale tohle jinak nešlo.

,,Bez přinesení oběti nemůže člověk nic získat. Aby člověk něco získal, musí vložit něco stejné hodnoty. To je základ alchymie, princip rovnocenného obchodu. Když jsme byli ještě malí, mysleli jsme si, že svět takto funguje..."

https://33.media.tumblr.com/49b24513d85b57f4e654fba7d71d949a/tumblr_ndykh8dHq81r6hpcxo3_r1_500.gifONE PIECEep 140Alabasta arc. Přesně v tom samém článku, kde jsem poprvé zmiňovala FMA:B, jsem také poprvé (a do dneška naposledy na tomto blogu) zmiňovala své první dojmy z tohoto anime. Rok a půl o něm nebylo ani slovo. Je mi to líto žít na tomhle místě bez zmíňky těch důležitých arců, verbování posádky a prožívání zábavných dobrodužství...

A proč píšu zrovna teď? Přešla jsem přes zatím nejdelší, asi čtyřicetidílný arc, Alabastu, kouzelnou zemi nezemi s takovým zvláštním oritentálním nádechem, kde jsem si vypěstovala velké pouto k postavám, které už asi nikdy neuvidím, nečekaně jsem konečně uviděla Ace (!!!) a prostě... to bylo boží. Zažila jsem i první OP fillery; fillerové arcy jsou krátké, jsou ve stejně dobrém duchu jako normální epizody, jsou zábavné a ne na obtíž.

http://33.media.tumblr.com/tumblr_mb10s2Tzp31rhh5iuo1_500.gif

Zároveň s Alabastou přišel další nový člen posádky, a to Robin. I když zatím měla Miss All-Sunday příležitost trochu se přátelsky ukázat pouze ve fillerových dílech, přijde mi neuvěřitelně sympatická a milá, není příliš hlučná a výrazná, což si na ní velmi cením, a strašně se těším, až se fakt ukáže. Baroque Works mi trochu připomínali, když do Naruta vstupovali Akatsuki, stejně tajemní, trochu, ehm, mnohem víc pošahaní a ujetí, každopádně... Cítila jsem neuvěřitelný nával nostalgie. Crocodile byl správný, fakt hodně unsympathisch záporák, který dal Luffymu do držky tak, jak za těch 100 dílů zatím ještě nikdo. Toho jsem si dost cenila, a i když mi prostě do oka příliš nepadl, moc se mi líbilo jeho ztvárnění. :D Taky je to těžké říct, ale i Vivi mi bude chybět. Jinak milluju Choppera. Fakt strašně moc. :3

http://38.media.tumblr.com/2f72589d156291c353458bc74c39ec04/tumblr_mzuw5ccV301rr37qoo3_r1_500.gifFAIRY TAIL 2014ep 30What the actual fuck. Again. Své dojmy z nového pokračování FT jsem už psala, asi víte, že z toho moc odvázaný po realistické stránce být nelze. Inu, budu teda pokračovat tam, kde jsem skončila - po a něco mezi Magickými hrami. Už před 175. epizodou, před roční pauzou, se objevila nějaká děsně tajemá postava v kápi - se svými bišónen znaleckými schopnostmi jsem podle rysů a jemné pleti usoudila, že to nebude nikdo na úrovni Mystogana, ale vsázela jsem fakt dost na Zerefa. Přišlo by mi to celkem fajn, kdyby to byl on, ne? Nah, uděláme z toho Lucy z budoucnosti. Můj dojem - n e z a j í m a v é. Vážně, dvě Lucy mi přišly už dost, sotva to v poslední době vydržím s tou jednou, proto se mnou její náhlá smrt absolutně nehla. Vůbec. Trochu mi bylo líto Happyho slz, on všechno moc prožívá. Nejvíc jsem byla asi hotová z Natsua, neboť si umím představit, jak musí být těžké mít pod rukama někoho umírajícího, koho miluju. On je z ní úplně zblázněnej, akorát je mnohem víc natvrdlej, než aby si svůj crush připustil, proto to umí vyjádřit jen takhle. =n=

Ano ano. A kdo jiný by mohl Lucy z budoucnosti zabít než Rogue z budoucnosti!!! PLOT TWIST n.3 - uděláme z bezcharakterního Rogueho záporáka. Nevěděla jsem, jestli se smát, nebo brečet. Celá ta idea o Eclipse byla takový totální bullshit-! Souboje s draky mě neuvěřitelně zklamaly (obsahová výplň), čekala jsem mnohem větší drive, po tom, co se tak srdcervoucně Elfman a Evergreen loučili (..etto, I can explain that)! Absolutně nemám ponění, proč si vybral Mashima jako obětního beránka zrovna Rougeho, i s jeho potenciálem být dark postava, protože je to rozhodně mimo poměry FT. Souboje s draky se ve finále dost táhly, z ničeho nic se do příběhu vnutil Cobra, o kterým jsem snad i zapomněla, že vůbec existuje, a ještě ke všemu si dovolil být absolutně zbytečný. Nicméně získal po tom strašně špatném fairyfailovském ecchi mé vřelé sympatie.

http://68.media.tumblr.com/105c09afee3b1b1bf5eecfebf8f66cca/tumblr_mr6hp78pq41ruumpdo2_500.gif

PLOT TWIST n.4 - Grayova smrt. LOL. Mezi tímto a tímto se stalo něco, co mi připomnělo ne příliš starou historku s Byakuyou z BLEACH - mělo to neuvěřitelný potenciál zatřásat od kořenů s celým příběhem, ale místo toho to bylo vyřešeno tak, jako by se nic nestalo, a ve finále tento akt byl naprosto zbytečný. Já bych Grayovu smrt vážně uvítala; inu, řekněme, že k němu nemám žádný citový vzah (jako snad k skoro nikomu ve FT), takže by mi příliš nechyběl, a jde o postavu, která by vážně tento příběh dost utřela. Přestože by to bylo skutečně na poměry FT moc, rozhýbal by ho od základů, konečně by stálo za to brečet. Ne. Díky, Ultear. Fakt. Moc. Děkuju. Smazala jsi hříchy, ALE GRAY BY POŘÁD UMŘEL LÍP NEŽ TY. ,,Copak má můj život cenu jen jedné minuty?" Feelz lvl Fairy Tail.

PLOT TWIST n.5 - STING SE STAL CECHMASTEREM. Tenhle. Tenhle a tenhle. I'm like 'What the fuck happened...'. Tohle mě vážně dost pobavilo. Rogue z budoucnosti mezitím zmizí stejně rychle, jako se objevil. Rogue z přítomnosti se sním ani nepotkal, což byla další věc, co mě neuvěřitelně zklamala. Kdo jiný než Natsu zachránil situaci. Tak tento jeden velký arc skončil. Skončil poněkud mizerněji, ale ze všech (těch 200 dílů) mě bavil nejvíc. Následuje zatím neznámě dlouhá série fillerů o Hvězdných duchách. Zpracování je strašně nudné a nezajímavé, i když nápad tak zle nevypadá. Škoda. Mým nej dílem se stal první filler věnovaný hledání Frosche (le bezcharakterní Exceed v cosplayi žáby patřící bezcharakternímu zakomplexovanému para-emaři se stal mojí nejoblíbenější postavou... etto). Mě tenhle díl strašně bavil a fakt jsem se nasmála. Uhm, jaká kočka, takový pán? Počkat. Cože? Filler s příchodem Biscy do cechu byl taky celkem zajímavý, nicméně jsem žila v přesvědčení, že odtamtud pohází už od raného dětství stejně jako Erza a spol. Zvláštní, ale ocenitelné. Nicméně poslední nové díly jsou tak nudné, že je mám chuť přeskočit.


Občas si říkám, že české subs jsou fakt neuvěřitelné skvělý. Zejména překladatelé. :>

přednastavené, 13. 11.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kimesuke Kimesuke | Web | 27. listopadu 2014 v 22:45 | Reagovat

Awh FMA:B. Souhlasím s tím, že první díly byly jedno velké "what" aspon pro mě. Než jsem se zorientoval, protože moje hlavička myslí pomalu- chvilku to trvalo. Nom a potom se to rozjelo a bylo to super x3. Prostě jsem na to furt čuměl a předháněl se s kamarádkou kdo je na kterým díle. Soucítil jsem s Alfonsem, obdivoval Edwarda a tajně miloval Roye. Roy Mustang byl vždy tak dokonalý a řekl bych že v FMA:B je tam ještě víc, ale- *stop spoiler* nom těž se. Aw asi se na to podívám znovu *w*
Co se týče One Piece nevím co k tomu říct. Nechytlo mě to, nevím proč, nějak jsem si k tomu zatím nenašel cestičku.
Fairy Tail xD přečetl jsem co jsi napsala a chápal to i když jsem viděl pouze pár dílů. Nevím jestli je to jen můj pocit ale FT se furt opakuje- někdy tam příjde nová postava. A někdy je tam nahá jiná holka. WOW. ne tak dobře, uklidním svou nenávist vůči tomuto anime. Ale prostě- nikdy mě nechytlo.

2 S c a r s S c a r s | Web | 30. listopadu 2014 v 10:36 | Reagovat

Musím říct, že bylo hrozně vtipný číst o FMA: Brotherhood ten první odstavec, protože to pod tímhle názvem neznám a byla jsem  toho mírně zmatená. Po přečtení s tebou ale musím souhlasit. I mě v žaludku ležel ten začátek a štvalo mě jak ty situace a děj byly podány, ale v průběhu série se to zase začne měnit a konec je skvělý. Mám ráda obě verze a líbil se mi i film The Conqueror of Shamballa :3

LOL a co se FT týče, já opět procházím krizí a nemůžu se na to dívat. Je to jedno z mých nejoblíbenějších anime, ale aby mě to zase chytlo, musím to několik měsíců ignorovat, protože ten děj se neskutečně vleče a dost věcí mi tam přijde zbytečných a odfláknutých. Co se mi ale zase líbilo, bylo díl s Ultear, kdy se obětovala. Pokud jde o mě, Gray patří do FT a díl kdy zemřel, jsem málem dostala infarkt. Nebylo to možná ani tak z důvodu, že by mi chyběl, ale nemohla jsem uvěřit, že by vážně natolik ohrozili životy charakterů v sérii, protože to rozhodně nikdy nebyl případ FT a jejich charaktery (nebo aspoň ty hlavní) jsou jednoduše nedotknutelné.

Beztak mě momentálně drží při životě jen Psycho-Pass a Haikyuu manga :D Už jsem viděla i trailer na Psycho-Pass movie a musím říct, že celá situace se začíná vyhrocovat ve světovou válku. Nejsem si ani jistá, jestli jsem s výsledkem spokojená, ale určitě se na to těším a potom prostě uvidím :D

3 S c a r s S c a r s | Web | 30. listopadu 2014 v 10:37 | Reagovat

ohhh and by the way - ten nový layout je maximálně dokonalý! :3 hrozně se mi líbí!

4 Pal Pal | Web | 30. listopadu 2014 v 13:28 | Reagovat

Já viděla jen FMA:B, takže to bohužel nemůžu srovnávat s původní sérií. Mangu ztvárňuje přesně a vážné a komické scény jsou tam vcelku vyvážené, ale dokážu si představit, že ty, kteří jsou zvyklí na první verzi, co může nemile překvapit. Každopádně - FMA:B bylo jedno z mých prvních anime viděla jsem ho celé asi třikrát a považuju ho za jedno z nejlepších a nejgeniálnějších anime vůbec. Protože je :D
Ach jo, ani se nemůžu moc rozepsat o svých dojmech a pocitech, protože a/ se nemůžu účastnit porovnávání FMA a FMA:B a b/ nechci spoilerovat a asi bych se tomu nedokázala vyvarovat :> Ale užij si další díly, je to čím dál tím lepší. S humorem tam sice nešetří, ale klíčové scény jsou přesně tak dramatické/emotivní/vážné, jak by měly být c:

FT nesleduju, ale popisuješ ho perfektně a skvěle se to čte :D

A chválím nový layout, jednoduchý, ale efektní. A líbí se mi barevné sladění, hezky se na to kouká c:

5 Nessa Nessa | Web | 1. prosince 2014 v 16:39 | Reagovat

Keďže OP nepozerám, tak som to s radosťou preskočila.. lebo mám chuť si to raz pozrieť a nechcem si to vyspoilovať.. a FT som preskočila tiež, keďže som nejak zabudla sledovať aktuálne diely (hanba mi).
Takže idem k FMA. Je to trochu zúfalé ale pri FMA som skončila na 31 diely.. a pri FMA:B na 39 a nejak sa neviem dokopať k tomu, aby som si to celé dopozerala. FMA by som musela začať pozerať odznovu lebo len blázon by si to po tých rokoch pamätal celé.. a FMA:B.. povedzme, že ma trochu zaráža ako moc sa to tam zkomplikovalo. Sú tam niektoré diely, ktoré mi trhali dušu (tým dobrým spôsobom..) a potom sú tam tie, pri ktorým som takmer dostala infarkt (a infarkt by dobrý asi nebol čo?). Osobne ak to porovnám, tak mám pocit, že FMA sa hodne vlečie oproti FMA:B. A to môžem porovnávať len hentie diely.. každopádne mám pocit, že vo FMA:B to sviští jedna radosť a možno to trošičku aj kazí dej nakoľko sa ide menej do detailov. Chýba tomu niečo. Najlepšie by bolo keby človek pozliepal tie dve série dohromady a vytvoril jednu unikátnu :D

6 Aya Aya | Web | 5. prosince 2014 v 18:15 | Reagovat

[1]: Stručně řečeno, Fairy Tail je shit. :) Nedivím se ti, že tě to nechytlo, protože tady ani vyloženě není něco, co by chytnout mělo... Pokud jde o OP, tak jestli jsi mě někdy nějakým způsobem rád Naruta, tak OP by se ti mohlo zalíbit. Je to taková podobná vlna. Ale lepší.

[2]: Mírně zmatená...? XD Promiň. XD Souhlasím, dost se to zlepšilo, ale ten začátek by byl lepší podle staršího FMA. A ten film mám taky moc ráda. ^^

Fairy Tail mě prostě nechává ledově klidnout, nemůžu si pomoct...

[3]: Děkuju.:)

[4]: Já jsem ráda, že jsem se prvně koukla na FMA, protože to srovnávání je nepopsatelný zážitek. ^^'' Jinak jak to tak vidím, taky se na to budu dívat ještě minimálně jednou, protože je to úžasný... A děkuju, žes mě ušetřila spoilerů. :3 No volný prostor budeš mít v recenzi, až ji někdy udělám. :D Jak říkáš, je to skutečně nejgeniálnější anime...

Oh, jsem ráda, že tě moje dojmy z FT pobavily.XD Ani s tím sledováním nezačínej...

Děkuju.:)

[5]: Op je velmni dobré, doporučuju...

Kdybych měla rozkoukaný obě dvě, tak v tom mám dost bordel.XD  Mně příjde ta situace ve FMAB řešená velmi dobře, až skoro geniálně a zpracování jako celku je skvělý. Až na ten začátek... To by fakt chtělo kombinaci s FMA, ale jinak pro mě ne, všechny díly mě baví a užívám si tohle anime jako dlouho nic. ^^ FMA jde pomale, ale na to, že si skoro 3/4 z toho museli vycucat z prstu, je to poměrně dobré. Svižnost FMAB mi vyhovuje a dokonce i délka anime. Není to protahované jako Naruto, je to tak akorát, i když bych chtěla víc, příjde mi to prostě senzační. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání