2.3 | kono danshi series

10. ledna 2015 v 15:57 |  ✿ anime & manga update

Před nějakou dobou jsem narazila v anime chartu na zvláštně vypadající OVA, jež mě navedlo k přidání si jej do seznamu. V násladujícím okamžiku jsem se dozvěděla, že pochází, řekněme, z jednoho "projektu", jež obsahoval i další tituly, a tak se mi podařilo trojici fantasy shonen ai po třiceti minutách zabalit do jednoho odpoledne. Více infa bude ke konci. ▼


#konodan


This Boy Can Fight Aliens | 2011 | První shonen ai z KONODAN série ► viděla jsem ho až jako druhé v pořadí, což bude možná kamenem úrazu. Nese s sebou sice velmi silnou myšlenku, nicméně zpracování mě tolik nezaujalo oproti následujícímu Ningyo Hiromashita. Už jenom ti mimozemšťani, kteří napadnou Zemi, byli pro mě zádrhelem, přestože žádnou extra roli nehrají. Proti nim stojí Kakashi - chlapec s super skilly, jenž byl nalezen na kopci mladým Arikawou, který patří do obranářské party a se svým velitelem Shirem se cizince s amnézií ujme.

téma:

" beznaděj "https://78.media.tumblr.com/fdfa20a477fd9ace950a3d085bef46b1/tumblr_nx2lt5TQnb1thug2po8_540.gif

https://38.media.tumblr.com/a5e47caa77f8a06ac5bd2f97b459c833/tumblr_n5iyn6GZOY1qf9l6uo1_500.gif


Toto sci-fi fantansy, které s sebou nese spoustu otázek a je plné úzkosti z méněcennosti, patetičnosti a pocitu vlastní ubohosti, se jako jediné potýkalo s pokusem o milostný trojúhelník. Kakashi se na Zemi otevírá svým dvěma jediný přátelům, přesto uvnitř sebe cítí tu prázdnotu a v jeho mysli je 25 hodin denně věta - Když prostě zmizím, nic hrozného se stejně nestane. I přes své komplexy je to takový ten energický delikvent, a jak o něm Shiro-san řekl - Jsem si jistej, že typ jako ty má určitě spoustu kamarádů.

Shiro na mě i po všem působil jako jediný, kdo věděl, o čem mluví, a možná to byl i důsledek toho, že byl nejstarší. I just like him...

Arikawa zase vyplňuje tu jemnou stránku - je to takový ten natvrdlý a laskavý chlapec se srdcem, které může dát klidně i dvěma najednou, jen aby byli všichni happy.

Po tom závěru nedokážu posoudit, jestli toto OVA dopadlo vůbec šťastně - pro Kakashiho jednoznačně, pro Arikawu si tím už tak nejsem jistá. Možná proto mám takové roztržité pocity ohledeně tohoto anime. Příběh o hledání ztraceného měl hodně dobré ztvárnění, na poměry BL je to něco nevídaného a podle obsahu a všech dalších kvalit to hodnotím jako že to bylo ok:

{6/10}


https://78.media.tumblr.com/3649105751ffb573f2b830bd96ec7835/tumblr_nx3nnjsJ941thug2po3_540.gif


Arikawa… Thank you… for coming to get me… finding me… and always staying close to me. You know what? I'm home.


This Boy Caught A Merman | 2012 | Oh yea. Miluju příběhy, které mě psychicky vydírají, protože tak ukazují svoji silnou stránku a podle mě to, co umí hrát na feelz, má hodně silnou stránku. Já prostě... Nebudu vám říkat, jak jsem brečela, protože nic takového se nestalo, ale tento příběh o mermanovi se mě dotknul zevnitř.

téma:

" samota "https://33.media.tumblr.com/80b3e6b911d4c719cc5cec45f18b3cf5/tumblr_n7ls3ygY891rvik63o2_250.gifhttps://33.media.tumblr.com/331a9e5d035f33d60a4ed2cd3a5896f2/tumblr_n7ls3ygY891rvik63o4_250.gif

https://78.media.tumblr.com/b996f761a343e4bd4471f56014d0f8be/tumblr_nc9bf1e7YC1qmxnvuo2_500.gif

I made friends at school and was never bullied, and yet I was never fulfilled. On silent nights or on my way home, it would hit me. LONELY. I'm just so lonely, even though I'm loved, so why, why do I feel so lonely?


Shimovi zemřel jeho milovaný dědeček, jediná osoba, která ho bez sobeckosti kdy vůbec skutečně milovala. Pochopitelně to byla pro Shimu veliká ztráta, a tak, když truchlí na útesu a jeho fotografie spadne do oceánu, neváhá a skočí za ní. Ne že by uměl plavat... A od tohoto jsou v každém klišé příběhu záhadné bytosti, kterým naši naivní protagonisté upíší svoji duši, když jim zachrání život. Seznamujeme se s pochybným deredere mermanem, kterého Shima pojmenuje Isaki {což je mimochodem v JP nějaká ryba...}. No, nevím, jak se to přesně stalo, ale Isaki se zabydlí u Shimy doma - v jeho dětském bazénku od dědečka v obýváku.

Toto anime je úplně jiné než Uchuujin to tatakaemasu ▲; má nějakou lehčí humorovu složku, která se velmi hodila ke složení dvojice protagonistů, na druhou stranu je mnohem temnější než Uchuujin. Samota, touha po tom být někým milován, strach ze samoty a opuštění. Zoufalství. Tyto věci provází vyvíjející se vztah Isakiho a Shimy. Není to jenom o takových deprimujících věcech, jako hlavně o porozumění tomu druhému, přátelství, lásce a důvěře mezi dvěma lidmi. A pak se stane něco jako - Hej, kámo, ty mě už nepotřebuješ. Najdi si holku, budeš tak ok, já musím odejít, už ti nebudu kazit život. Všechno je to moje chyba, sbohem.

I love you no matter who are you, Isaki-san!

https://78.media.tumblr.com/f8f9cb53b737602aa79a28ec9e711f49/tumblr_n7fe0cpD2s1trsymio2_r1_500.gifToto anime je ke konci o mnohem hlubší romanci a závěr se mnou úplně zatřásl. Možná to bylo trochu předvídatelné, protože by asi nejednoho diváka zničil bad end, a to se velmi často nestává, nicméně z takového lehkomyslného otevírání se světu a zamilovanosti vzniklo těžké drama, které začalo být téměř otázkou života a smrti. Pokud teda neumíte plavat (just saying).


{9/10}


This Boy Suffers From Crystallization | 2014 | Nejnovější z prozatímní trojice OVA, kvůli kterému jsem téměř každý den sledovala novinky, jestli se vyskytuje online v angličtině. I toto anime je dalším ztělesněním emociálního zoufalství - jak o tom i název vypovídá. Sekka ni nayandemasu mi trochu připadá, jako že si vzalo kousek od dvou předchozích, ale taky je absolutně jiné.


téma:

" zoufalství "


https://78.media.tumblr.com/2faaf63e9a6f02720059fe92bfefecc3/tumblr_nir3tokmnK1u4pnjlo1_500.gifStředoškoláka Ayumu Tamariho trápí nemoc, která způsobuje, že kdykoliv začne být jenom mírně nervózní, jeho kůže se začne měnit v kámen. Opakuje kvůli tomu ročník a příliš nezapadá mezi spolužáky a má problém se s někým skamarádit, i když změnil účes a hadry, aby byl über cool und modern. Trápí jej, že neprožívá zábavný a populární středoškolský život, a jediný, kdo dokáže ocenit krásu jeho těla (wait), je jeho třídní - Onihara-sensei (wait...). Ok, toto OVA se asi nejvíce liší tím, že je takové nejvíc "dospělé", a na tom se podílel hlavně Oni-sensei, i když na mě zpočátku působil jako starý úchyl, no...

"This show got me like: Daddy why u don't notice me"

Zpět k Tamarimu, pro kterého je samotný život velmi těžký (je jiný než ostatní a nedokáže zapadnout, protože je so shy), v čemž se velmi podobá Uchuujin a Kakashimu - Tamari se cítí prázdný, nemá nic, a to jej činí být zoufalým, jeho chování mě přivádělo k tomu, že by už byl schopen udělat cokoliv, aby jej měl takový Oni-sensei rád, nicméně pořád to je jenom citlivý kluk, který raději prvně obětuje svůj život... Celkově na mě toto anime působilo mnohem víc perverzně a nějak stále nemůžu přijít k plné chuti vztahu učitele x studenta, nicméně Onihara není jenom vášnivý mineralog, který se zakoukal do radostného úsměvu, ale taky chlap, který byl zraněn a bojí se, že by se mohlo něco takového opakovat - přijít znovu o někoho milovaného, nebo taky že by sám mohl zraňovat. Zkrátka má dvě a dvě pohromadě - prvně odmaturuj, pak něco třeba bude.


https://41.media.tumblr.com/b2d9afbb6cdeac2abb0c8ae4f02e63ea/tumblr_ni0zhofRpZ1tjsux8o6_540.png


Řekla bych, že z shonen ai titulů jde o další skvost a zajímavé psychologické fantasy. Jak jsem zmiňovala, ze všech tří disponuje mnohem větší intenzitou erotického smyslu oproti dvěma předchozím, ale nečekejte žádné Sensitive Pornograph or sth. Je prostě dospělejší a mnohem víc zoufalejší (po 150.).

{7/10}https://78.media.tumblr.com/fa3f6746166f414f49121c6f971012d5/tumblr_mwk7h8SR101s0w74zo4_r1_500.gif


Ano, tohle jsou velmi zvláštní anime a nikde se o nich nemluví. Zdali jste si všimli, avatary u každého titulu odkazují na PV, která si povinně pusťe, pokud jste se dostali až sem. Taky pokud jste si všimli, anime má úplně divnou animaci. Kresba a efekty jsou nádherné, každé OVA je trošku jiné a v HD je to opravdu překrásná krása, naanimované scény jsou však velmi amatérské a pohyb trošku vázne. Nicméně já to neberu vůbec jako mínus, protože je to rozhodně záměr a anime působí fakt kouzelně a má ten nádech fantazie. Je to prostě jenom nezvyk. Pokud jde o hudbu, velmi výraznou složkou je u každého jiný ending.

Další plus ode mě je u všech za dabing - v Uchuujin za Ryouheie Kimuru, Toshiyukiho Toyonagu & Daisukeho Hirakawu, v Ningyo za Yuki Kajiho & Hikarua Midorikawu a v Sekka ni za Shoutu Aoiho & Daisukeho Hirakawu po druhé.

Myslím si, že jde o opravdu vzácné kousky z dílny BL a pokud už jen trochu máte slabost pro tento žánr, rozhodně byste měli těmto titulům věnovat větší pozornost. Však si ale dejte pozor na moje hodnocení - ok, tomu dala jenom šest, na to se koukat nebudu. Ne, to by byl úplně špatný přístup. Rozhodně, pokud tak učiníte, se podívejte v tomto pořadí na všechny tři díly. KONODAN s sebou nese velmi hlubokou myšlenku a po psychologické stránce se z některých pořád trochu vzpamatovávám. Taky tiše doufám, že se někdy znovu další KONODAN objeví znovu.


https://78.media.tumblr.com/1fad8bc9f3f4737518d0e0d6d17e49ec/tumblr_mwk7h8SR101s0w74zo1_500.gif

Více:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Saki Saki | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 19:11 | Reagovat

Znie to veľmi dobre, pretože naraziť na niečo zaujímavé, čo by mohlo stáť zo to, vo svete BL je neuveriteľne ťažké, pokiaľ človek videl už tie známejšie tituly. A myšlienka fantasy mi príde v tomto smere veľmi zaujímavá c: Rozhodne ma to zaujalo v momente, kedy si spomenula psychické vydieranie; je úžasné, ak sa príbeh dokáže až takto niekoho dotknúť a niečo v ňom zanechať^^ V mojom prípade je určite plus, pokiaľ sa vyskytnú u postáv i problémy ako menejcennosť a podobne. (Možno preto, že som tak zakomplexovaná a divná osoba a robí mi fajn, ak takéto veci vidím i niekde inde; ugh, i'm such a failure.)) Zo spomínaného sa mi zatiaľ asi najviac pozdáva druhé spomenuté OVA, som zvedavá ako to celé spracovali a určite sa budem tešiť i na tú grafiku >3  Moc díki za recenziu!

2 Aya Aya | Web | 11. ledna 2015 v 10:24 | Reagovat

[1]: No já jsem toho sice příliš neviděla, ale podle mě ty anime yaoi bullshity jsou všechny strašné. Radši proto čtu mangy... Tohle však byla příjemná změna a moc shonen aiů ani není... Beru to jako vzácnost. Já jsem se dokázala velmi vcítit do některých charakterů; jsem taky poměrně zakomplexovaná osoba, takže tohle bylo fajn. :D Doufám, že se ti něco z toho zalíbí. *^*

3 K K | Web | 11. ledna 2015 v 11:24 | Reagovat

Po přečtení jsem šla a hned ta no koukla. Osobně se mi líbí shonen ai víc než yaoi a kono danshi series byli moc pěkné, hlavně proto, že měli příběh, což je někdy nezvyk :)

4 S c a r s S c a r s | Web | 11. ledna 2015 v 12:05 | Reagovat

Mám pocit, že jsem slyšela o This Boy Caught A Merman a zatím se tomu zdárně vyhýbala :D Asi to bude protože mi unikala informace, že jde o shonen-ai, takže tím je to pojištěný a jsem na to zvědavá :D

5 Aya Aya | Web | 11. ledna 2015 v 12:15 | Reagovat

[3]: Taky upřednostňuju spíš shonen ai s nějako zápletkou. Jsem ráda, že se líbilo. ^^

[4]: Nojo. :D Snad se ti to bude líbit. ^^

6 Pal Pal | Web | 11. ledna 2015 v 13:10 | Reagovat

Předběhla jsi mě, taky jsem po zhlédnutí třetího dílu zvažovala napsání recenze :D První dvě epizody jsem viděla už nějaký ten pátek zpátky a ve stejném pořadí jako ty - mermani jsou evidentně strašně populární a tak je tahle část nejvíc mediálně známá :D - a co se oblíbenosti týče, mám i stejně stavěný žebříček. Strašně se mi líbí animace (ty barvy! a textury! a stylizace! a styl kresby! a všechno! :>) a taky fakt, že ani jeden příběh není stereotypní laciné BL (na které lze bohužel narazit velmi často), ale zabývá se mnohem hlubšími a zajímavějšími tématy, jako jsou pocit méněcennosti, deprese a další psychické problémy. A ten vřelý vztah dvou mužů je spíš už jen (pravda, vítaná) třešnička na dortu a velmi účinný prostředek k lákání diváků. Doufám, že tímhle projekt nekončí a že  se co nejdřív objeví nějaké oznámení o plánování další epizody, protože je to strašně příjemná podívaná c:

7 Reita Reita | Web | 12. ledna 2015 v 19:25 | Reagovat

Dakujem za také užasné a podrobné nahľadnutie do týchto anime BL vieš odbre ako ja milujem BL žáner takže musím uznať že ma všetky oslovili  This Boy Suffers From Crystallization som snáď hľadala všade bohužiaľ som nikde nenašla no od zajtra sa púštam do dalšieho hľadania aby som si to anime pozrela XD kresba mi ani pri jednom anime nevadí mám rada takúto animáciu celkom fajn ale s This Boy Caught A Merman s tebou vôbec nesúhlasím -_-" je to jedno z najhorších anime ktoré som videla,  z môjho hľadiska ovšem na tom anime sa mi nepáčilo ..... no si by bolo ľahšie povedať čo sa mi páčilo XD no nechápem čím si ta to anime získalo ? O_o

8 Aya Aya | Web | 12. ledna 2015 v 19:42 | Reagovat

[6]: Hehe. :D Lol, jen si vzpomenu na Free.... XD Oh, tak to jsem ráda, že jsem se v oblíbenosti trefila. ^^ :3 Hezky vystižený komentář, Pal! ^///^

[7]: Suffers From Crystallization → sice  vyšlo teprve začátkem prosince, ale překlad byl vypuštěn jen před pár dny a videa jsou ve velmi špatné kvalitě a taky jsem hledala horko těžko, no snad to bude brzy dostupnější, avšak link na online už nemám, promiň.
Především se mi líbila ta psychologie, dokázala jsem se velmi ztotožnit a vcítit se do charakterů, respektovat jejich jednání a naslouchat situaci, chápat pocity a jejich problémy, byť jsem nikdy s mořskou pannou či pánem v komunikaci nebyla... OuO No... Myslím, že ten vztah mezi nimi byl popsán velmi dobře a celkově 29minutové anime bylo hodně good a získalo jenom body navíc z mé vřelé sympatie.  
... Mě zajímá, co se ti na mermanovi nelíbilo, tak mi to řekni. :D

9 Reita Reita | Web | 15. ledna 2015 v 20:30 | Reagovat

[8]: Takže čo sa mi nepáčilo ? no to je ľahké XD začalo sa to celkom nijako :( proste tam sedel a fotka mu tam spadla a ten rybí muž sa proste objaví jeden pohľad a žiadané vysvetlenie, neskôr si ho proste vzal do domu čo  mi bolo vonkoncom divné a ešte divnejšie bolo že ho mal v deckom bazéniku O_O ehm to bolo na mňa veľa a asi najviac ta grafika T_T nie som veľkým fanúšikom takejto grafiky a podobnej tejto grafike, musím sa však priznať že anime som ani celé nepopozerala aj tým  29 min na mňa bolo veľa XD

10 Aya Aya | Web | 15. ledna 2015 v 20:57 | Reagovat

[9]:: Aha, díky za odpověď. :D Jako já respektuju jiné názory na anime než je můj, takže díky za objasnění. Taky mi to otevírá jiný pohled na dané anime, ale k tomuhle ještě něco mám na argumentování/odpovězení. A ten konec byl právě podle mě nejsmyslnější; škoda, že jsi se na to ani nedokoukala. XD

► On tam ke konci Isaki říkal, že Shimu pozoroval už od dětsví, co se chodil vždycky na ten útes vybrečet. T^T

► Ten bazének mi přišel celkem luxusní, prostě byl Isaki ve středu dění domova a nemusel být zavřený v koupelně ve vaně. To mi přišlo celkem promyšlené; navíc Shima říkal, že dostal ten bazének od dědy, když byl malej, takže k němu měl zřejmě velké citové pouto.

► Proč si ho odnesl domů (ehm, mám to dost nastudované)... Isaki se Shimovi nabídnul sám, jestli nechce, aby s ním zůstal, když mu Shima řekl, že je osamělý. Myslím si, že to udělal nejen proto, aby se vyskytlo nějaké 29 min OVA, ale z důvodu v hloubi příběhu, že se začal o člověka a lidský život zajímat, protože postrádal nějaké emoce a zřejmě nedokázal Shimovi porozumět. Taky byl do Shimy už dlouhou dobu uvnitř zamilovaný, ale jak jsem řekla, nedokázal si to vysvětlit.

Ta animace se ti nelíbí? Moc jsem to z těch dvou komentů nepochopila, gomen... To už je otázka vkusu; na mě působila velmi origálně a nevídaně, mně se zase protiví loli/shota/ultramoe animace ve všech anime Kyouto Animation, takže taky whatever. :D

Díky za takové vyjádření. ^^

11 Akemi Yume Akemi Yume | Web | 16. ledna 2015 v 18:46 | Reagovat

Bl a vypadá vážně dobře, hlavně po té dějové stránce. *-* Určitě řadím do seznamu..

12 Mizu Mizu | Web | 16. ledna 2015 v 19:54 | Reagovat

Tak nějak jsem se první chtěla podívat na aspoň zedvě shonen ai [viděla jsem jen jedno], abych pod článek nepsala to moje typické "vypadá to dobře" a nikdy víc si na to už nevzpomenout... so here i go:
Podle doporučení jsem shlédla "This Boy Caught A Merman" a ta kresba [hlavně v prvních minutách-spíš minutě] *^* prostě miluji tenhle "druh" [jak je to animované a přesto tam vidíme ty 'robotické' pohyby, oh my, neumím se vyjádřit, ale snad jsi pochopila :D] teda tam to bylo místy trochu přehnané [jak prostě naplácl svou kresbu na úplně jinak strukturovanou grafiku], ale stejně se mi líbila. Bylo vtipné! [pro mě další suprise, možná spíš z toho důvodu, že neznám moc shonen ai]. Isaki-san is creepy, lovable and soooo much kind! TT.TT [just watched it] bohužel to pro mě neutíkalo tak rychle jak mnohá anime, asi to není úplně můj šálek kávy, ale myslím, že to účel splnilo :)

13 Reita Reita | Web | 16. ledna 2015 v 20:16 | Reagovat

[10]: Chápem možno to bolo tým že som to anime nevidela celé a ani s prekladom takže bolo ťažké celé anime pochopiť ďakujem za objasnenie :) možno si to anime znovu pozriem aby som ho pochopila viac ale ta grafika ma odrádza XD mám račej tu tradičnú grafiku pri anime :( som hrozní človek T_T ....naozaj ďakujem za objasnenie nevedela som to o tom bazéniku XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání