update | 『uzumaki naruto』

17. ledna 2015 v 11:46 | # spoilery |  ✿ naruto

Největší fenomén mangy minulého i současného desetiletí je pryč, oficiálně od 10. listopadu 2014, fenomén, jehož název znají lidé po celém světě, fenomén, pod kterým se dá na googlu najít téměř 100 milionů odkazů, fenomén, který dominoval Weekly Shonen Jumpu po 15 let, fenomén, který proslavil jméno jednoho kreativního Japonce, jenž dal tomuto fenoménu jeho jméno.

NARUTO -ナルト- [1999 - 2014]
autor | Masashi KISHIMOTO

shonen | dobrodružství, akce, super síly


ch 001 » Jednoho dne se ve Vesnici ukryté v listí objevil jeden z mystických ocasých démonů - ten nejzuřivější a nejděsivější z nich, Devítiocasá liška. Shinobiové se snažili bojovat proti pohromě, nicméně jen jeden jediný z nich se jí dokázal postavit - jejich vůdce, Čtvrtý hokage. Statečný hrdina, který zapečetil démona výměnou za svůj život.

ch 700 » Kdysi dávno existoval Devítiocasý liščí démon. Byl taky chlapec, který měl onu Lišku zapečetěnou uvnitř sebe. Trávili spolu celý čas, a když byl Desetiocasý oživen, ti dva se společně s celým světem shinobi stali jedním a společně se jim podařilo zabránit nové katastrofě při démonově zapečetění. Chlapec s duší lišky zapečetěné uvnitř sebe byl synem Čtvrtého hokage. Nyní je nazýván jako Sedmý hokage...

Když jsme u toho, všimli jste si někdo, že se první a poslední kapitola jmenují stejně?

Na naruto.com běželo odpočítávání od oznámení ukončení mangy až do poslední sekundy. Zároveň odpočítávalo oznámení nových projektů pro rok 2015 a taky tedy to, co všichni pohybující se v komunitě moc dobře vědí - i po skončení mangy NARUTO není a ještě dlouhou dobu nebude mrtvý projekt, z tohoto jména se dá vytěžit prachů ještě na spoustu let, takže fanoušci nemusí mít zatím ten čerstvý pocit nouze.

Pod počítadlem se nachází ta nejdůležitější věc, kterou chci zmínit - nejkrásnější timeline, kterou jsem kdy viděla, aneb celá historie příběhu Naruta od začátku téměř do konce (kromě posledích pár kapitol). Je to skutečně krásná vzpomínka na Naruta se shrnutím té velké linie rozprostřené po 15 rocích, od září 1999 až do současnosti, oficiální datum ukončení série spadá na 10. října 2014, přičemž toto datum "oslavuje" Naruto Uzumaki svoje narozeniny.

Právě touto timeline jsem se chtěla inspirovat a dospět k vytvoření nečeho podobného, a právě tento nesmyslný nápad stojí za tím, že tento článek nejsem schopná vydat téměř 3 měsíce. Je to pro mě jako lidskou bytost kupodivu nemožné, proto se na to opravdu sami podívejte a zascrollujte si, nejlépe až do konce a snažte se nebrečet. Já se budu věnovat především svým dojmům z celého vyvrcholení, rozuzlení a time-skipu. Samozřejmě nebude chybět i recenze na mangu, která doufám vyjde ještě tento měsíc.

“ Uzumaki Naruto ”
© Masashi Kishimoto

Uhm... Mám obavu s tím vůbec začít... Nějak se nerada vracím ke konci Naruta, taky jsem už nějaký rok byla fanouškem, a když o tom po té tří měsíční odmlce přemýšlím, když občas narazím na nějaký příspěvek... Taky mě mrzí, že už je to pryč, že Naruto vyrostl, že postavy odešly do důchodu, že příběh skončil... Když si tak pročítám znovu tu kapitolu 699, opravdu by mi neudělalo větší radost, kdyby jí série byla ukončená.

▌Sasuke se vrátil k týmu 7. S Narutem poráží vyvolanou Kaguyu, pohromu, předchůdce ninjů. Už několik kapitol je po Madarovi. Svět byl díky Narutovi a Sasukemu zachráněn. Sasukeho "revoluční plán" bohužel nevyšel. A oni dva se utkali v tom romantickém vodopádovém údolí. To, na co všichni čekali téměř několik let, bylo vcucnuto do cca 20 stránek v 698.

And so they fought. And so they laughed. Friends. Before they knew it, they were inseperable.

http://40.media.tumblr.com/b70f10d8a0d9e94831b9caacb4d693af/tumblr_ne7l0hWmik1rkalabo1_500.png


http://40.media.tumblr.com/aa293f1cf3d1538543881ec54606d5f3/tumblr_nemhkvHDt91rkalabo3_500.png
Nojo. Takhle nějak ironicky to dopadlo. Nějak mě to zahřálo. Prostě tak, že Yeah, konečně se to stalo, konečně je pokoj, konečně můžu umřít, konečně ten trotl získal rozum!!

Sasuke after 698 chapters of bullshit

http://40.media.tumblr.com/af6e9d3e5dac542e2ec039541329d83a/tumblr_nemnq1lN2O1qcc5fro1_250.png
#přísahám #to_není_from_incorrect_quotes

Nojo, to bylo přímo očekávatelné. Go on Sasuke. Ty jeho důležitý kecy mě nikdy nepřestanou rozesmívat...

▌A tak tam to otravné jutsu, které z lidí dělalo mumie, pominulo. 99 % ninjů přežilo {R.I.P. Neji}. A tak se všichni čtyři vrátli zpět šťastně do Konohy a Kakashi se stal hokage - to mě celkem překvapilo, že Tsuna nepokračovala. No, Kakashi si to tam prohodil jen tak mezi řečí, jako by se nechumelilo - moc to nezdržoval... Sasuke opět odchází. Očekává od svého dobrodružného cestování očistu, pokání, jakási ponaučení a nějaké další duchovní kecy, chce vidět svět jinak. Sasuke praktikuje flirtovací taktiky s nadrženou Sakurou, nicméně stále ji nechce s sebou. OK, I really respect this... A odchází. Zase.

A pak je tu konečně on. Ten blonďatej tupec. Konečně. Konečně z něj cítím tu badass auru over 99999999. Konečně začalo dávat NaruSasu smysl. Předává mu jeho starou ninja čelenku. Sasuke se usmívá, Sasuke má feelz. Naruto má feelz. Best friends mají svoji lovey-dovey chvilku... Yeah. To bylo fakt boží. Fakt fakt fakt! Byl to právě ten okamžik, kdy mě nesralo, že oba nezahynuli při souboji nebo že se nestala nějaká další ptákovina mezi původně možnými variantami. Otevřený konec. Jejich cesty se na nějaký čas zase rozešly, ale nakonec se zase srostou dohromady. A jak to bude dál?

To pro mě nebylo nutné vědět.

Alespoň v té NaruSasu verzi.

A pak tu byl ch. 700.

Můžeme mu říkat třeba... sequel... nebo... tak něco...

A Aya reagovala nějak podobně:

http://38.media.tumblr.com/4f4ef65fc1bdd32c92544135bb86815e/tumblr_mf8slmgeZ61rf6yjho1_500.gif

Well, zase tolik strašně to nedopadlo, přiznávám. Inu, podívejme se na obrázek. Téměř vše je při starém, žádná radikální změna, nikdo se nestal OOC. Možná že ne ani tolik jako naši tři protagonisté mě spíše zničily vedlejší postavy... v jakémkoliv smyslu slova... No... Já bych se s tou 699 fakt smířila... v jakémkoliv smyslu slova...

http://40.media.tumblr.com/1d0fdf74f6cb26b3b7b1638d522bdd9f/tumblr_nfgusrj5tw1rkalabo10_500.jpg

Jdu na to postupně a velmi detailně. There's Shino. Opravdu, jak někdo nemohl poznat, že to je Shino?! Vždyť je to úplně jasný... Teda... Pak jsem začala uvažovat o tom, že to je možná i crossover s Kyklopem z X-menů... No... Jo, je to crossover... Nojo, starej dobrej Shino. Má cool vzhled, konečně přestal nosit tu weird mikinu, a je z něj sensei na akademii. :> ... Pak vám dojde moment, o jak moc jsme se vlastně posunuli.


Na ještě té samé stránce se objevuje to velmi podezřelé tohle. A tohle. Oh fuck. No. Wait. NO. FUCKING NO.

Záhy se objevuje malý Shika. Jak silné jsou tyhle geny. Líbí se mi jeho oči po Temari. No... ShikaTema mě nikdy příliš nerajcovalo, ale když už nic, tak jsem doufala, že třeba tihle dva budou někdy spolu. Well, not bad. Se Shika-geny si nezahrávejte!Uhm. Jak to jen říct... Ino-Shika-Chou nezklamalo... V rámci možností... Ok, prvně jsem si říkala, watahell je to blond weirdo a proč ze Saie nemohlo vzniknout něco, u čeho jde rozeznat pohlaví. Nevermind. Spíš mi vadí ten fakt, že jde o SaiIno. Ať se snažím jak chci, neshledávám v tomto páru absolutně žádnou chemii... Ze Saiovy strany... prostě... Why? Opravdu mi nejde o to, že je s Ino, ale vůbec, že jsou tito dva spolu už jen kvůli dvěma nějakým zbytečným scénám z 700-kapitolové mangy, které byly, ještě jednou, absolutně zbytečné. Četla jsem asi dvě povídky na SaiIno a podobnou chybu už nikdy neudělám. Tento canon mě velmi zklamal.

A pak je tu Chouchou. Dat moment when you realize... Opomenu i ty zbytečné romantické SaiIno scény z mangy a začnu přemýšlet o tom, jak Karui začala mít crush na Choujiho... Tohle nedokážu okomentovat a moje myšlení je zcela v troskách. Chouchou má sice dost grády, nicméně mě trochu sere, že nebyl canon Omoi x Karui... Víc prostě k tomu říct nejde, sorry. :DDDDDDDDDDD


Anko mě taky trochu zklamala. Byla z mého pohledu neuvěřitelně cool a awsum a nakonec jsem si myslela, že zemřela. No, neměla jíst tolik dango, patří jí to.

meanwhile

▌Neji's first & last appearance


Hinata. Jak říkám, žádná změna. Je pořád stejně hezká a pořád mě stejně sere. And there's this lil moe lady. With my super-aggressive-attack.

meanwhile

MŮŽE MI NĚKDO TOHLE PROSÍM VYSVĚTLIT?! XDD


Na tohle nedokážu posbírat žádná slova. Hypnotizuju toho kluka a urputně přemýšlím, kdo Leemu udělal dítě. Před malým okamžikem mě napadla Tenten, ale... Nom, našla jsem velmi hezkou a zajímavou teorii, ale stejně by mě zajímaly i vaše názory~

Tady je Tenten. Je moc hezká. Taková... Free... Má obchod se zbraněmi a trápí ji, že se neprodávají... Neřekla bych, že jde o ženskou, která je matka (nebo otec?) prapodivného dítěte, které nechává dobrovlně osamotě s Leem. Nene. No, jestli jsem se na něco třeba těšila, tak Neji x Tenten. THANKS NEJI. RLY U BITCH!! Uh... I feel u, Tenten.

A pak je tady tohle. Moje NaruSasu lovey-dovey neumírá, právě tímto se zrodilo něco neuvěřitelného, ať už to má původ kdekoliv... I TERRIBLY SHIP THIS. Nechte mě vám představit můj nový Naruto OTP - Bolta a Salad, s transkripcí Boruta a Saradu. Lol. Japonština over 1000. Tyhle jména mě serou; fakt strašně. Ať mají klidně sto objasnění, proč se tak jmenují, vadí mi, že nejsou japonská. Možná že ta modernizace Naruta jako mangy byla až moc velká.

http://40.media.tumblr.com/047aea000fd4a8834b59a4e23f64dc65/tumblr_nemk6uk9iA1rkalabo2_500.jpg

Uhm.

what in the absolute fuck is this

image

Gaara u r not Erwin Smith, stop watching SNK

A tak mě zavalil pláč. Strejda Gaara. Etto. Uhm... Vzpomínám na časy, kdy mi bylo pět let a Gaara pro mě byl vrchol respektu, strašně jsem se ho bála a řekněme si, písečná rakev-jutsu je creepy jaxviňa. A pak se podívám na tento obrázek a hledám ten neznámý tvrdý šok, který Gaara-kun prodělal a zůstal do tohoto okamžiku věčným panicem. I feel sorry about you, Gaara-kun. Stay strong. No matter what, I still like you.

Ne. Nedokážu se přes tohle přenést. Bohužel.

Kankuro. Žádná radikální změna.. Možná mu vypadaly vlasy. Možná by měl přestat tolik drogovat. Moc krátký výstup. I NEED MORE KANKURO. Beztak za všechno může on..

https://36.media.tumblr.com/ff4e2795ca4b1e28ce578269328c45fb/tumblr_nen6g6qLXQ1tbcvsqo1_250.jpghttps://40.media.tumblr.com/8223d68233a1dd45aaab23bc8b779fb4/tumblr_nen6g6qLXQ1tbcvsqo2_1280.jpghttps://40.media.tumblr.com/bcf3eb628f0f139b9799209e0aee96bc/tumblr_nen6g6qLXQ1tbcvsqo3_1280.jpg

GOD, WHY DO YOU HATE ME SO MUCH?!

http://media.tumblr.com/acc1a4fc4a7fb43186be71cf2988a65c/tumblr_inline_nema6ujelT1rnm52c.png

And there's that bitch Kiba. No child. Ton cats. And some strange onna. Know what, Kiba? Ya know how to made me feel fucking bad.

And you are fucking lucky man - thanks God you look so smexy badass and freaking-cool. THANK KISHIMOTO, BITCHY-KIBA!!


Poor ya, Akamaru. TT.TT

» Kiba vyměnil Akamara za kočičí-onna. Kiba má crush na neko-ženský. Myslela jsem, že Road to Ninja byla jenom prdel. Chci umřít.
MÁŠ KURVA ŠTĚSTÍ ŽE JE ASPOŇ HEZKÁ.

V rámci možností.

Achjo, oni dva se k sobě tak strašně nehodí. Chudák Sai je pod pantoflem. A Ino je pořád Ino. Její dítě z ní má depku. Chuj. No, víc komentů to ode mě asi nepotřebuje. Avšak Chouji vypadá úplně děsně cool! A Karui je víc badass než kdykoli dřív!!


Awh. Tady to jeeee. Opravdu, tohle byla asi nejepičtější část. Asumovo dítě. Haha. OK. Ať už je překlad jakýkoliv a realita jakákoliv, pro mě je ta osoba kluk a ne, žádný náznak prsou nemá, Kishimoto neumí kreslit. Vypadá jako Shisui. :333333 XD Asi bych nakonec dokázala žít s tím, že je to ženská, nicméně mám prostě nutkání být za to, že není. Asumův klučina, kterýho mají na starosti Shika, Kakashi a Gai, zní prostě mnohem líp. A Kurenai zestárla, fakt strašně. Cool máma. Je to kluk, wakatta?!


Mezitím, co se objevili Udon a Mogei, kteří prodělali radikální změnu, se nám dopřálo i krátké ukázky na Gaie a Kakashiho a předešlé a současné kagy. Oonoki, ty ještě žiješ? Uh.. Chudák Mei se pořád nevdala... No kdo ví, třeba už je 8x rozvedená.

Darui GintokiBLACKSakata už nevypadá jako Darui GintokiBLACKSakata. Hm.


Konohamaru a Iruka. Iruka zestárl 2x víc než Kakashi a přitom jsem si vždycky myslela, že je mladší... Konohamaru je boží sensei. Haha. I z takovýho usmrkance se stal jounin. To byl další takový epic okamžik v tomto chapteru. Taky bylo fajn, že tam měl víc okýnek...

Narutův laptop - velmi podstatná věc v jeho kage-kanclu.


Kishimoto knows how to kill people.

https://41.media.tumblr.com/32c3652eddafee12691339a03c335d59/tumblr_nemtqttLEi1r60zuio1_r1_1280.png

Vyrostl. Kurevsky vyrostl. Všichni si teď utíráme slzu se vzpomínkou na toho malýho usmrkance, sirotka, který brečel forever alone na lavičce, který trpěl kvůli svému osudu, který se bil za všechny svoje nakama. A teďka je z něj taťka. Surovej a zodpovědnej taťka. STYĎ SE, BYL JSI ÚPLNĚ STEJNEJ JAKO TEN TVŮJ SPRATEK.

Když jsem viděla někdy po uvěřejnění ukázky z toho nového filmu, chtělo se mi brečet při pohledu na Narutův sestřih. Bylo to strašný. Většina lidí i čekala, že bude vypadat nějak jako Minato. Well. Už jsem se s tím asi smířila. Na tom mangacapu vypadá hodně dobře a ty vlasy zase nejsou tolik strašný, ale... Mělo to svoje kouzlo za těch 15 let, grh.

https://40.media.tumblr.com/29ea1a94934b7ef3a1d2c253b77b60d9/tumblr_nemtqttLEi1r60zuio2_1280.png

https://40.media.tumblr.com/ed4d8d45401dcbea2ca42f1fbdb007e1/tumblr_nemtqttLEi1r60zuio3_1280.png
-ttebasa!

A na ještě lepší závěr, tady je Sasuke. Sasuke prodělal těžkou pubertu. Sasuke plz what's with that haircut? Sasuke se nevzdal svého cestování a získal celou 1 stránku a kousek! Vůbec jsem to nepochopila. Osobně si myslím, že byl na nějaké ultra-S misi a už necestuje, jenže tohle bylo podané tak hrozně otevřeně, že nevím, co si o tom myslet. Taky podle mě Sasuke není vůbec podobný na Madaru, jak všichni tvrdí, ale vidím na něm úplně obličej jeho otce... Yeah, další geny, se kterými by si nikdo neměl zahrávat...
http://cdn.idigitaltimes.com/sites/idigitaltimes.com/files/styles/image_embed/public/2014/11/06/naruto700sasuke.JPG?itok=6v_nt0Zy

a konečně


My name… My name is Uzumaki Naruto! And I love cup ramen! But I love the Ichiraku ramen that Iruka-Sensei treats me to even more! My least favourite thing is waiting 3 minutes for the ramen to cook… And my dream… is to surpass the Hokage! And have everyone in the village acknowledge me! Hobbies… Pranks I guess…

http://41.media.tumblr.com/2c36a7fcd573eba3ff8e3172899251c4/tumblr_nenryy98PA1ryrydyo1_500.jpg

No Naruto je sedmý hokage a vůbec mě to nepřekvapilo. Avšak... Nějak mi to udělalo radost.


» Moje thoughts about SasuSaku/NaruHina | by moonlight-ray

Sasuke: I'm sorry for almost killing you 29472828 times and calling you annoying, and mentally abusing you, oh, emotionally abusing you too. Ah, sorry for making you cry 293829 times, and making you feel depressed all the time. But let's make babies!

Sakura: OMG YEAH!

▌Well... Úplně si nedokážu vybavit svoje reakce z této skutečnosti, protože jsem se momentálně utápěla v agónii z této kapitoly... Sakura je hospodyňka a Sasuke, pokud si dobře vzpomínám, řekl v této kapitole jenom jednu jedinou a velmi moudrou větu při své duchaplné procházce po lese. Zřejmě se mají šťastně. A to, že Salad vypadá jako Karin, je plot twist. Zkuste mi to někdo vyvrátit.:D

Naruto: it's not like I had feelings for Sakura for the past 699 chapters or anything. It's not like we had a huge amount of development that we will ignore or anything. It's not like I saved Sakura like 923727823 times or anything. So, let's get married Hinata! Even though I totally ignored you for like ever!

Hinata: OMG! Naruto-KUN!

I have nothing to say. It's not like I am angry or anything but... I feel a huge disappointment.

s h r n u t í

 • Z Konohy se stal New York.
 • Po válce byl ohromný Baby-boom a to, že děti spolužáků jsou teď taky spolužáci je fail over 99.
 • Shino je ve skutečnosti Kyklop z X-Menů.
 • Z Kankura se stal drogový dealer.
 • Leemu se podařilo rozmnožit jeho mládí.
 • Existuje teorie o Gaarwinovi Smithovi, že se stal studentem Harwardu.
 • Iruka je v krizi třetího věku.
 • Kiba má crush na kočky a jeho onna pochází z fillerů.
 • Kakashi a Gai odešli do důchodu a budou spolu hrát bingo až do smrti.
 • Ze Sakury a Hinaty jsou poslušné manželky v domácnosti a starají se o potomky jejich rádoby manželů.
 • Sasuke se z velké pravděpodobnosti snaží napodobit Madarův účes.
 • Naruto je nemožnej táta, kterej si už nikdy nebude usmívat.
 • Strejda Itachi nikdy nepozná svoji neteř.
 • Itachi je strejda.
 • Itaaaaachiiiiii TT/////////////TT
 • Asumovo dítě je asi jediná věc, která mi v této kapitole udělala radost.
 • Bolt je verze Naruta 2.0 s rodinou.
 • Salad a Karin spolu mají beztak něco společného a věřím tomu, že je její učitelka.
 • Team Taka a Orochimaru byli smazáni z povrchu zemského.
 • KDE JE ZATRACENĚ SUIKARIN, MŮJ JEDINÝ PŘEŽIVŠÍ OTP ZE VŠECH. NĚKDO SI ZE MĚ KURVA DĚLÁ PRDEL.
 • KONOHA IS NOW NEW YORK CITY! WTF LOL
 • no Grimmjow
 • I feel disappointment about this epilog.
 • Kishimoto nakreslil na poslední stránku značku One Piece a zřejmě tím chtěl říct, že i když Naruto skončil, pořád jsou tady, hlavně v JUMPU, skvělé a zábavné mangy (čti ONE PIECE), které pořád vychází a ještě dlouho budou a můžou nahradit to prázdné místo u fanoušků na konci jeho série, protože jsou mnohem lepší, než jeho série.
 • Eiichiro Oda do kapitoly OP, která vyšla ve stejném vydání jako poslední kapitola Naruta, nakreslil šifru, kde se taky loučí s Narutem - Naruto, Otsukaresandeshita = good job, Naruto; viz | viz | barevně


Toto je moje vyjádření ke konci této mangy, které věnuji jedné anonymní osobě, jež mě kontaktovala někdy na podzim, zdali tento článek bude. Jestli se k tomuto článku někdy dostane, tak snad se jí bude líbit. ^^ Doufám, že jste pochopili, co jsem tu chtěla říct; jinak recenze na mangu NARUTO vyjde možná ještě tento měsíc... Peace-ttebayo.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 17. ledna 2015 v 12:40 | Reagovat

Okay, přiznám se, že jsem Naruta nikdy nesledovala, ani nečetla, ale konec mangy mě neminul. Něco trochu ze zvědavosti mě přinutilo rozkliknout článek a došla jsem až do konce :D Nebudu kecat, že jsem rozuměla všem souvislostem, ale skvěle se to četlo. Jak jsi sama řekla, Naruto je fenomén o kterém hodně lidí ví, i přestože ho nečetli nebo neviděli (jako třeba já) :D Na druhou stranu jsem ale měla kamarády, kteří ho sledovali a co se těch vztahů týče, něco jsem od nich pochytila a dost souhlasím s tvým názorem na SasuSaku nebo NaruHina. Je to docela smutný, že nebyl vidět ten průběh jejich sbližování, protože by se to pak zdálo být lépe stravitelné. Když to udělali takhle, je to skoro jenom aby umlčeli ty, kteří tyhle páry chtěli vidět nakonec spolu. Trochu nepochopitelný. Skvěle napsaný článek! :3

P.S. Nevím jak moc je to pravdivá informace, ale slyšela jsem, že mangaka plánoval udělat z SasuNaru canon :D Nebudeme si lhát, ale dávalo by to větší smysl než ty dva zmíněné páry :D

2 Aya Aya | Web | 17. ledna 2015 v 13:05 | Reagovat

[1]: Oh, to jsem ráda, že se ti takový dlouhý článek líbil, i když jsi všem věcem nerozuměla kvůli tomu, že jsi mangu nečetla. Mám pocit, že jsem u něho strávila celej život. XD

Kolem SasuSaku a NaruHina - vážně mě takové podání zklamalo.  Já jsem nechtěla, aby tyhle páry byly canon a dlouhá léta jsem jejich anti-fanouškem. Nakonec jsem ale čekala, že se tohle stane a byla jsem s tím smířená, avšak takovýto time-skip byl pro mě opravdu velký šok. Možná proto, že jsem v hloubi duše byla zastáncem NaruSaku...?  Je to přesně, jak říkáš, jako by Kishimoto chtěl prostě jenom umlčet fanoušky, avšak zavinil si to  sám, jak si to tak zavařil. No nakonec je sám beztak shippoval, spoustu let v rozhovorech tvrdil, že je pro NaruHina, ale mě na tom už tolik nezáleží, pro mě to je uzavřená kapitola. I don't give a shit about this manga anymore. ^^

Haha, SasuNaru je canon celou dobu - http://kawaii--darkness.tumblr.com/post/92625888480/godheadcomplex-androphonos-replied-to-your

... a kvůli tomu se narodili Bolt a Sarada XD

Děkuju ti za koment. :)

3 Mizu Mizu | Web | 17. ledna 2015 v 16:33 | Reagovat

Co říct pěkného k epilogu? Byl barevný! To bude asi jediné plus, ke kterému se nedá nic namítnout. New York CITY - it was just shit TT-TT i wanna back our old ninja world!!! Když jsem poprvé četla kap. 700 [předtím se mnou práskla o zeď kap. 698-699], tak jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Kishimoto prostě musel rozmnožit všechny hlavní charaktery mezi sebou. Jak mohl dát dohromady tolik lidí, když předtím v průběhu děje spolu prohodili nanejvýš slova „Zdar, jak je?“! Nikdo nemohl zůstat cool a free jako Tenten?! [It’s clearly impossible for me to accept Lee+Tenten as partners!] Nebo při nejmenším si najít naprosto nového partnera jak to udělal Kiba? Botník je kopií Narutíka, což mě až tak moc nevadí, jen to jméno… to jméno! Salát… má víc společných genů s Karin než Sakurou a k tomu stalkuje Botník! :D Asumovo dítě [aw] to je holka? Realy? Další fail, který mě ve výsledku až tak moc netrápí, celkem mi tam i pasuje – přeci jen, kdo jiný by se ochotně staral o Kakashiho s Gaiem? Sasuke a Naruto a jejich sweet women… such a happy-end, který mi tam ale vůbec nepasoval. Jasně, že většina z nás chtěla happy-end, ale poshipovat všechny, tak jak diváci chtěli a nedávalo to smysl? Uznávám, že se Hinata moc snažila u Narutovu přízeň, ale co Sasusaku? „I’m sorry, let’s make a babies!“ Lépe bych to neřekla. [Itachi… Neji… why you two! TT___TT]
Úžasný článek! Konečně jsem se dočkala! ^^ Pěkné shrnutí, moc jsem si ho užila. Ve směs mám velice podobné názory s tebou, Aya-senpai, takže nejde než s mnoha věcmi souhlasit! Děkuji za článek!!(≧◡≦)

4 Aya Aya | Web | 18. ledna 2015 v 9:48 | Reagovat

[3]: Nojo, byl barevný, souhlasím. XD Oh, tak to jsme měly podobnou reakci - já brečela smíchy... Kdyby jen to... když o tom přemýšlím, potkali se vůbec někdy Chouji a Karui?! :DDD
Já jsem taky ráda, že pravda o Tenten nebyla nijak rozvedená; možná někoho má, ale podle mě ne, protože měla ráda Nejiho. Beztak.
Hej to s tím Kibou mi nepřipomínej! XD Já už jsem měla fakt obavu, co se stane - všichni se všema a Kiba s někým úplně random, to mě fakt zničilo. XD
Ale protože mám náladu na konspirační teorii, můžu třeba zrovna teď vymyslet, že má Kiba harém a je v něm i Tenten. :DDDDD To byl bylo náhodou dost dobrý. :D
Botník XDDD Lol, že má Sarada víc společných genů s Karin než se Sakurou - to je dobrá úvaha. XD
NE NENÍ TO HOLKA A NIKDY NEBYLA.
Já jsem nechtěla happy end, už dva roky jsem byla smířená s tím, že oba zahynou v souboji or something... Teda pokud se tohle dá brát i jako šťastný konec... Uhm.
Souhlasím; příjde mi to prostě, že se z toho stal bullshit na úkor fandomu.Jak bych to řekla... byl to trapnej konec. :D Díky za koment ^^

To jsem moc ráda. :3 Není zač. ^///^

5 Reita Reita | 18. ledna 2015 v 12:01 | Reagovat

Tak čo k tomuto povedať len to že všetko čo si tu napísal je čistá pravda a veľa vecí som si myslela aj ja,  najviac ma asi štvalo to že Kiši naruto a aj celú konohu zmodernizoval, čakala som nie akú zmenu ale až takúto nie. Pri best scéne naruto VS sasuke som bola trochu sklamaná čakala som toho viac ale splnilo to moje očakávania o tom aby naruto sasuke tu blbu myšlienku o revolúcii vymlatil z hlavy von. Následne má prekvapilo ktorá bola tá šťastná leeho priateľka XD, mená ktoré si kishimoto vycucal z prsta pre sasukeho a narutove deti je asi len žart na ktorom sa smejem dodnes. Všetko mi prišlo tak strašne epick pri 700  kapitole 😙 no sasuke tam nemal dosť miesta :( čakala som že toho o ňom bude viac,ale nič ani neviem či sa vrátil do dediny alebo sa rozhodol pre život samotára........ Krásni článok podala si to úžasné hlavne s tým New York city XD podarené... A ďakujem že znovu plačem aj keď nás kishimoto chce presmerovať na one piece ja to beriem iba ako reklamau pre one piece :/

6 Nessa Nessa | Web | 18. ledna 2015 v 13:53 | Reagovat

Ja sa nezmôžem asi na nejaký dlhý komentár, keďže mi treští hlava, no chcem aspoň niečo povedať :D Mne sa ten koniec páčil.. aj keď som mala také "wtf" momenty a niektoré páry mi prídu totálne nezmyselné (Chouji x Karui ._.). Ale proste. Bol to koniec, bol to epilóg.. mohol byť dlhší, ale s tým nič nenarobím :D

7 Pal Pal | Web | 18. ledna 2015 v 21:12 | Reagovat

Stejně jako Scars-senpai mě fenomén Naruto tak nějak minul a jsem za to nejspíš i ráda. Každopádně, vzhledem k rozšířenosti anime a skalním fanouškům všude okolo mám rovněž dostatek znalostí a informací na to, abych článek bez problémů pochopila. A můžeš si pogratulovat k tomu, že je to čtivé a skvěle srozumitelné i pro absolutní laiky :D Máš tam perfektní postřehy a poznámky a narážky (nejvíc mě dostala ta teorie o dítěti vypěstovaném z obočí a nejlepší na tom je, že je to evidentně nejpravděpodobnější vysvětlení :D) a souhlasím i s kritikou epilogu (NY!Konoha mi i z hlediska člověka pramálo seznámeného s reáliemi přijde poněkud zvláštní a všechno to "tak jo, spárujeme nakonec všechny důležitější charaktery a dáme jim děti, o kterých napíšeme sequel" taky není úplně přesvědčivý konec :D). Skvěle napsáno, tohle je snad poprvé, co čtu dobrovolně podobně dlouhý článek o Narutovi a ani v nejmenším toho nelituju! c:

8 Aya Aya | Web | 19. ledna 2015 v 18:42 | Reagovat

[5]:: Ta modernizace se mi vůbec nelíbila, nijak se to tam nehodilo. =n=
Z toho souboje jsem taky očekávala mnohem víc, ale jak říkáš, tak hrozný to nebylo a účel toho byl nějak splněn. :D
No jinak souhlasím taky s tebou. ^^ Možná o Sasukem bude víc ve filmu, kdo ví.
Ta reklama na OP mě celkem dostala. XD

[6]:: Řekněme si otevřeně že taková manga jako Naruto si zasloužila i něco lepšího, ne jen něco, co umlčelo fandom.

[7]:: Děkuji. ^^ Lol, chuj Neji. XDDD
No, to spárování všech má, inu, skutečně svoje rezervy... Zase by mě zajímalo, s kým mají rodinu ti jejich bývalí senseiové, třeba zrovna Gai a Kakashi, o kterých tam bylo jenom jedno opravdu "velmi důležité" okýnko. Ch. 700 byla velmi velmi velmi promyšlená. =n=
Hah, tak to jsem potěšena! Díky za koment. ^^

9 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 21. ledna 2015 v 17:16 | Reagovat

Taký dlhý článok a musím priznať, že som sa skoro nič nové ohľadom "feels" nedozvedela. Myslela som si, že to podáš fakt dobre, a nie v štýlu tumblr. Ja to mám až príliš okukané a ko to tak vidím. Nabudúce ti radím však, podaj tie informácie ohľadom koncu mangy trošku zrozumiteľnejšie, ak chceš, aby to každý pochopil.
To, že som čítala a sledovala naruta asi viac než ty, viem, že tá modernizácia bola najlepším riešením pre celý príbeh. Avšak, oni tam normálne mali telky a mobily už dávnejšie, takže nechápem, čo je na tom teraz všetko moderné,keďže to bolo už dávno.
- aký mám pocit z tohto článku? Je tam strašný chaos, preto som aj niektoré pasáže vynechala, ale to nevadí.
- Kishimoto chcel taký koniec už dávno, sám to aj povedal, že už koniec má už vymyslený asi tak od polovice príbehu a to je sakra dlhá doba.
- Ja som veľmi spokojná s koncom, i keď sa mi zdá, že Ino a Sai by nemali vôbec byť spolu. Mám pocit, akoby sa Ino chcela vvyrovnať Sakure, ktorá vždy milovala Sasana.
PS: NaruSasu je v mange vnímané ako najväčšie a najsilnejšie puto v živote - priateľstvo a nie gayovská láska. Sorry, but I just cant.
Toť vše. Dúfam, že ti môj komentár nevadil, a že ťa neurazil. :)

10 Saki Saki | E-mail | Web | 21. ledna 2015 v 18:24 | Reagovat

Man, I love this article! xD Teraz to myslím smrteľne vážne ((nevšímam si koment nado mnou)), pretože presne toto som potrebovala, kedže ja som mangu ešte nedočítala a zostala zaseknutá niekde na začiatku ninja vojny :D Zbožujem tie tvoje poznámky a celkovo tento článok bol podaný perfektne xD
To Leeho decko je úplne desivé a tá teoria v linku ma dostáva do kolien, ale bohvie, ako to Kishimoto vymyslel xDDD Sasuke, why.. Ten účes. Nie, ja sa radšej nevyjadrím xDD A celkovo ten nápad poshippovať všetko čo sa hýbe a čom sa v Narutovi aspoň ako-tak hovorilo mi príde veľmi pritiahnutý za vlasy... Plus tá modernizácia ma dostáva a to žiaľ v zlom slova zmysle, eh, kde je Naruto, ktorého som si tak užívala T.T Inak ten Shino, prosím, že to je len zlý vtip? :DD Toto nie xDDD A uhmm, Iruka, poor you. Nie som vôbec šťastná, že to takto skončilo, neviem, možno som až príliš náročná, ale toto som nečakala .___. A nejako mi to nesedí, tie deti sú cute ((hlavne Choujiho XDD), ale ako seriózny koniec mi to nepríde - skôr ako nejaká alternatíva alebo niečo O.O

11 Aya Aya | Web | 22. ledna 2015 v 20:39 | Reagovat

[9]: Nevím, jestli jsi tento článek nepochopila špatně, když jsi některé pasáže úplně přeskočila...? Rozhodně v žádném případě nemělo jít o nějaké objektivní podání informací o ukončení této mangy či "přehledné" shrnutí, ale o moje pocity především z kapitoly 700, kde jsem se snažila navrátit k prvním dojmům z ní, tedy snad k úplně každému okénku, které mi vyrazilo dech, což symbolizovaly vyříznuté obrázky. Emoce jsou zkrátka plné chaosu a stejně srozumitelné pro všechny lidské bytosti být nemůžou, to je nepopiratelné.  ^^
To, že v Naruto světě existovala technika už dřív, jsem si všimla. Sice se ke mně dostala jedině do blízkosti v podobě vysílaček při misích, ale rozhodně jsem ji neignorovala. Každopádně lidé v tomto prostředí sami upřednostňovali jiný styl života, než je v realitě, kde mi přišlo, že se obešli i bez facebooku a toho vzezření dnešní doby. Nějak ke mně sálala ta tradice japonské kultury, soulad s přírodou a hlubší tradiční výplň. Mám velkou slabost pro historické mangy a je to taky jedna z věcí, proč jsem měla ráda prostředí ze světa Naruta, i když vlastně z historie vyloženě není. Je to jen alternativní svět toho našeho, avšak Konoha s mrakodrapy mě pochopitelně dost vyvedla z míry, když se ohlédnu za tím, jak je celkově tento svět budován. Jak se naše pohledy liší na toto řešení je už možná věc vkusu?
I kdyby měl Kishimoto vymyšlený konec už od úplného začátku, nemění to nic na tom, že mě tento závěr v podobě kapitoly 700 neuvěřitelně zklamal. Pro mě vůbec nehraje roli, jak dlouho to v hlavě autor plánoval, ale jakým způsobem to bylo podáno. Na mě to působilo jako znehodnocení toho dlouholetě budovaného, velkolepého, emocionálního a propleteného příběhu. ... Nebo jen možná nedokážu ocenit happy endy. Whatever. =u=
Jak říkáš, že si myslíš, že se Ino chtěla vyrovnat Sakuře, to je velmi dobrá myšlenka a něco na tom bude...
Přímo jsem nikdy na NaruSasu neodkázala jako na gayovskou lásku. Já jejich přátelské pouto beru takové, jaké je, jak na mě působí a jak jej vidím z faktů, proto, jak jsem říkala, byla bych vděčná v nalezení konce jako bylo v závěru kapitoly 699. I don't mind. :)
Rozhodně mě tvůj komentář nijak v žádném případě nepoškodil ani neurail, i když jsi můj názor nepochopila. Děkuji ti za komentář. ^^

[10]: Shits happen. XD (a Leeho potomek je toho důkazem) Jsem vděčná za názor a sympatie, haha. :D Je to "seriózní konec" after all... r.i.p. my years with this series

12 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 24. ledna 2015 v 17:10 | Reagovat

[11]: Pochopila som to dosť jasne ^^ Ale tvoje podanie informácii mne osobne niekedy tak pripadalo, že patríš do skupiny, kde im je 700 kapitola úplny shit, a ja si myslím, že práveže NIE JE! Celý veľkolepý príbeh o Narutovi sa má končiť práve takto a ak by neskončil, tak to potom to celé snaženie sa zo všetkých strán postáv bolo úplne zbytočné. Je vidieť, že máme iné názory a inak čítame mangy. :) Ale tak, čo už s tým narobím. :)
Mne nemusíš ďakovať za komentár, ja ti ho vždy rada dám ^^

13 Yune Albarn Yune Albarn | Web | 27. ledna 2015 v 19:12 | Reagovat

Well, Blog-kun, jestli se to zase nezveřejní, už na to fakt kašlu :DDDD

Kishimota bych za konec mangy řádně nakopala. Úplně zničil Konohu, jakou si ji všichni pamatovali, udělal z ní tuctovej mrakodrapovej hvozd. Navíc chudák Naruto, ten jeho hairstyle je fakt strašně skvělej. WTF Minato´s hairstyle is?! Fakt jsem čekala, že bude vypadat epicky jak Minato, a ono tohle. Kishimoto pls.

Stejně tak ty pairingy. Chouji a Karui wtf. Sai a Ino worst cuple ever. Strašně jsem fandila KibaIno, i když už bylo zřetelné, že skončí se Saiem, stejně mě to naštvalo. Kibu si tam spároval s nějakou random borkou s neko stylem, ale aspoň mu dali epickej vzhled.

ShikaTema byl u mě očekávaný pár, ale pro změnu jim fandím. Strýček Dealer a obarvenej Erwin... Co to sakra Kankurovi a Gaarovi provedli?! ,,The all have a wife. I have a new hairstyle" - Gaara

NaruHina je mnou nejnenávidějější pár. Nenávidím Hinatu. Největší useless postava ever. Navíc jejich děti mají fakt super jména. Boruto wtf.

Dovolím si nesouhlasit s teorií rozmnožování pomocí Nejiho obočí. Lee je stoprocentně hermafrodit. Ta podoba je nelidská.

Dostáváme se k SasuSaku. Sasuke je najednou týpek jak prase, ale srovnávat ho s kalibrem jako je Madara... Sakuru jsem si představovala teda taky jinak, ale co už. Navíc jsem čekala, že Sakura bude 4ever alone, ale dítě se Sasukem, které pojmenovali Salát, proč ne, že jo.

Gah, jsem hater jak prase, ale co už :DD Přejdu k té lepší stránce mangy. Tím je Asumův syn, a ano, vypadá jak miniverze Shisuie (jak se to sakra skloňuje?! :D).  Kurenai jsem vůbec nepoznala! Taková stará teta... Nebo Anko, tu jsem vždycky chtěla spárovat s Kakashim, ale né... Když už jsem u Kakashiho, kde je sakra jeho obličej bez masky?!?!?! -____- To je fakt jedna z mála věcí, kvůli které jsem tu mangu četla do konce. :DDDD

Jo, a ještě tu byl Konohamaru, Moegi a Udon (pojmenovávat postavy po nudlích je taky děsně cool). Nudlák si prošel rapidní proměnou, z Moegi je kočka a Konohamaru je sensei týpek, jo, to schvaluju. :D

Ty děcka mi přišli prostě totálně divný, nejvíc asi blonďatá verze Saie. Shikadai byl ale super, to jo. Jinak souhlasím, že Karin a Salát spolu něco musí mít! :D A mimochodem where the fak SuiKarin is?!?! -.-

Gah, Kishimoto je fakt troll.

14 Aya Aya | Web | 27. ledna 2015 v 19:20 | Reagovat

[13]: Thx bro. Me tu.
Ok, můj velikej OTP byl vždycky KibaHina; to je jediná verze příběhu, kde snesu Hinatu. Bohužel má smůlu. :D
Ale. Beztak je to Gaiovo.
Miniverze Shisuie. Awwwwh, kawaiiiiiii */////////* To dítě je boží. :D <beztak Itachiho a Shisuiovo dítě, beztak>
Anko a Kakashi, to je celkem dobrá představa, just why and what happened? n_n Oni fakt nejsou tolik staří, tak proč jsou z nich senioři tam.. =n=  
Oh, ta maska... Takové zklamání chápu. XD
Hele, celá ta manga se jmenuje po přísadě do ramenu, tohle je poměrně normální pojmenovávat lidi po ingrediencích nebo pokrmech.
S Shikadaiem souhlasím.~
WHERE IS SUIKARIN, I NEED SUIKARIN.

Sabaku no Erwin amen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání