3.2 | pár speciálů, amv a tak

29. července 2015 v 18:49 |  ✿ anime & manga update

První nezajímavý z updatů za poslední dobu, kam jsem šoupla bonusové díly a tak. Aktuální sledování bude muset ještě počkat.


https://68.media.tumblr.com/194e54e0f1d59c5ea2d1c6d9a765ea37/tumblr_mz0hy30paY1r60zuio1_250.gifhttp://data.whicdn.com/images/88628835/original.gifhttps://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a5/ca/74/a5ca74a0406e31ebb1c3ca583a3c2711.gif

Yowamushi Pedal OVA || SPECIAL RIDE

Special Ride vyšlo dva měsíce před začátkem vycházení první série tohoto anime, 8. sprna 2013, společně s 29. volume mangy, představující něco jako úvod anime série.

Sakamichi Onoda je otaku a jeho největším přáním je mít přátele, se kterými by mohl sdílet své nadšení; shodou okolností však skončí v klubu závodní cyklistiky. And this is their story.

Tato epizoda popisuje kousek příběhu před začátkem Inter High a zabývá se zejména týmem Sohoku, především naším přátelským a ujetým protagonistou s nadšením pro 2D lolitky a zvířátka a jeho climber-senpaiem Makim (KYA). Je tu hezká ukázka vývoje jejich přátelství a senpai/kohai vztahu, přičemž si k sobě nějak snaží najít cestu, i když jsou velmi velmi rozdílní. Seems like Maki-chan isn't into lolis but Onoda-kun is trying to show him their pros... Well...

Nevím, jaký by mělo mít smysl vidět toto OVA bez aspoň poloviny TV série, protože je v něm spoiler, a pokud se vám TV série líbila, doporučuji ho zhlédnout, protože jsem se u něj velmi pobavila. Je ve stejném duchu humoru a 20 minut se do něj vyplatí investovat!


Yowamushi Pedal Movie || Re:RIDE

https://www.animenewsnetwork.com/thumbnails/hotlink-full/encyc/A16897-1822931269.1427007440.jpg
Nedávno se mi podařilo stáhnot si film shrnující první řadu tohoto anime, díky čemuž se teď plná spokojenosti můžu bez výčitek pustit do pokračování. Získat tento film nebylo snadné, přestože vyšel už před rokem, doposud není přeložený do angličtiny, a tak jsem si nakonec vystačila jen s čistým dabingem (a čínskými titulky, u kterých nechápu, jak to ti lidi zvládají stíhat číst...??). Docela mě to překvapilo, ale rozuměla jsem téměř všemu ("Maki-chaaaan!!" "Megane-kuuuun!~"), ehm, řekněme tomu, že každý vždycky porozumí tomu, čemu chce porozumět.

Tento 90 minutový film zahrnuje první dva dny cyklistického Inter High, které se vešly do poslední třetiny první anime série YowaPeda. Děj je vhodně sestříhán a pohybuje se opravdu plynule, zachycuje správné a podstatné momenty, zachoval tak filmu i to správné napětí. Tv série se v celkovém dojmu pěkně táhla a střih ve filmu působil zkrátka velmi příjemně. Připomněla jsem si tedy všechny důležité věci od toho, co se Sohoku zmocnilo prvního checkpointu se svými sprintery, kdy se ještě v první den podařilo to samé jejich soupeřům - HakoGaku a KyoFushi (aka Maki-chan vs Toudo + captains vs Midousuji), mezitím se někde po cestě ztratí Onoda. A ve druhém dni se zase ztratí Tadokoro, který si s Onodou zazpívá Hime Hime, nicméně podaří se jim dohonit jejich tým, mezitím Shinkai-senpai prohraje s Midousujim výzvu o checkpoint; Sohoku se ale dá dohromady a tři týmy se nakonec ocitají po dlouhé době v plné síle v jedné lajně.

Střih závodu je doplněn o scény z lázní, kam se vypravil Maki-chan, Toudo a Onoda-kun. Makiho a Toudovo rivalství nikdy nezestárne, i když už jejich středoškolské soupeření je u konce, a můžeme se o tom přesvědčit při jejich hraní pingpongu nebo zápasení v horké lázni. and little time for screenshots | because screenshots are so important

Zdá se mi, že je film přeanimovaný, protože kdyby se jednalo o střih epizod z tv série, jsem si jistá, že by byly v mnohem lepší kvalitě, jak se je tedy pamatuju. Animace není ani zdaleka tak dobrá, nicméně dalo se to překousnout.

http://33.media.tumblr.com/9cde1bf05456770c542e204604dff689/tumblr_n4sju7vFqw1s4fhqqo7_250.gifhttp://38.media.tumblr.com/d466305d9c5d564c01393486a863f9bb/tumblr_n4sju7vFqw1s4fhqqo8_250.gif
no homo


♔ Tonari no Kaibutsu-kun OVA || Tonari no Gokudou-kun

https://myanimelist.cdn-dena.com/images/anime/8/53925.jpg
Období šógunátu. Zákaz sladkostí. Cože? Zákaz sladkostí. Mezi tím se střetají názory dvou protichůdných skupin o stavbě škol, v jejichž čele stojí naši dva hlavní protagonisté - Oshizu a Harunosuke. Počkat, cože?

Toto anime je v podstatě o té věrohodné zápletce jako originál až na to, že jsou charaktery přesunuty do paralelního světa. Romantická zápletka spočívající v setkání dvou úhlavních nepřátel, kteří se vlastně neznají, a díky tomu má jejich vzájemný románek prostor vykvést. Jakmile se ale dozvědí pravdu o tom druhém, čeká je dilema. Vlastně souboj. Souboj samurajů jak se patří.

A někde mezi tím si kuje pikle Yuuzan. Má krásné vlasy.

Líbí se mi tento druh zápletky a především historické prostředí, nicméně ve spojení s TNKK nevzešlo nic, co bych si dokázala užít. Postavy do tohoto světa strašně nesedí a vůbec strašně ty charaktery nemám ráda. Ve scénách se plete páte přes deváté a nakonec se objevý UFO s kuřetem? WHY?? Anime se mi líbilo pouze po audiovizuální stránce a obsah se zavřenýma očima. Nedá si říct, že TNKK je můj šálek, ale myslím, že konečně po několika letech nadešel čas, abych dočetla poslední volume mangy, ať to můžu uklidit někam do vzdálené minulosti.

https://38.media.tumblr.com/8e6531a77a7b2871749655d52a799913/tumblr_mrliv8A18A1s103ldo1_500.gifLOVE STAGE!! OVA

https://www.anime-planet.com/images/anime/covers/love-stage-ova-6206.jpg
OVA vyšlo dva měsíce po ukončení anime série v loňském roce spolu s pátým volume mangy. Je na poměrně podobné vlně jako tv série, tedy úplně srovnatelně stupidně moe and everything.

Měla jsem pocit, že hodně přeskakovalo scény, nicméně hlavní pointu mělo tvořit double date Ryoumy a Izumiho s Shougem a Reiem v zábavním parku, o čemž se vlastně nahlas nesmělo říct, že je to rande. Aha. Vlastně to bylo spíš rande Ryoumy a Shouga but no offense. (bc Izumi's uke complex)

Nakonec OVA skončí, protože je to konec konců OVA, straaaaaašně romantickou scénou v posteli před a po. PLZ. w o w, what a censoreship.

A zde právě konečně všichni přiznají, že Rei a Shougo spolu něco mají. I WAS SO CONFUSED BUT OK. Asi bych dokázala žít bez toho, aniž bych toto viděla. Or I just couldn't live without Shougo-oniichan's voice... probably...

https://31.media.tumblr.com/e792eb0decf519c88b488c4de00da56c/tumblr_nfhuagOJkG1rn98vpo2_500.gifDRAMAtical Murder OVA || 「Data_xx_Transitory」

https://www.anime-planet.com/images/anime/covers/dramatical-murder-6135.jpg?t=1445658690

or


- stories of my life

One eternity later: I decided to spend last days of my life with this pain. Zkrátila bych to na "Toto OVA bylo nepopsatelně příšerné, ale přitom těch 24 minut bylo lepších než celá tv série dohromady (kvůli čemuž jsem se mu rozhodla i navýšit skóre...). R.I.P. Aoba." Tento "vánoční dárek" byl totálně unpleasant a jsem vděčná, že jsem ho mohla zhlédnout až o půl roku později. Myslím, že bych pak nerada vzpomínala na Vánoce...

THIS WAS TOO DARK TO HANDLE, EVEN FOR SOMEONE LIKE ME

DMMd OVA zpracovává negativní ukončení visual novely, tedy "bad ends", narozdíl od tv série, kde by mělo být něco jako šťastný konec pro všechny. Dost jsem se zavracela, když bylo v celých 24 minutách ukončení pro všechny "hrdiny" a přeskakovalo se z jedné hrozné scény do ještě horší, protože když jsem o tom začala přemýšlet hlouběji, tento příběh by byl zpracován mnohem lépe, kdyby každá postava s Aobou dostala jednodílné OVA se zpracováním celého onoho příběhu (o co se snaží série). Když se všechny cesty propletly dohromady, vznikla z toho nesrozumitelná katastrofa.

Přesně tak je to v OVA udělané - sice má každá dvojice jen pár minut, ale duetové scény, byť krátké, dělají dojem jaký mají a jsou akorát slepeny do jednoho videa. Ještě jsem dojem ze hry neokusila na vlastní kůži, ale z útržků jsem pocítila skutečnou vážnost tohoto příběhu a v tomto OVA je zobrazena právě ta nepochopitelná krutost a bolest, ke které se ve hře až můžete dopracovat. Myslím, že na mě tv série udělala už dost špatný dojem a kvalitně má OVA spoustu mezer na to, abych byla schopna si to nějak užít, pokud to vůbec jde, každopdně zpracování těchto alternativních ukončení je dobré. Možná by bylo i fajn je vidět v sérii. Možná by to bylo i desetkrát lepší, kdyby to bylo protlačeno ven bez cenzury. Pořád je tu ale uspokojivá část, která ukazuje, že animace je lepší než celá série dohromady. Or it's just totally unbelieveable how much pain you can find in only 24 minutes... Upřímně doufám, že už nikdy žádné anime s DMMd nevyjde a pokud ano, tak to bude re-make. Ale beztak bych se na to nekoukala.


Douho jsem na blog nepřidávala žádné amv a to poslední bylo beztak 50 shades of noiz........, ale tohle mě z principu zaujalo a audiovizuálně se mi velmi líbí.

welcome to the yaoi dungeon
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 2. srpna 2015 v 14:05 | Reagovat

Aaaaaa vůbec jsem nevěděla,že je LOVE STAGE OVA!!! Děkuju za informaci! To musím vidět <3
jinak máš zajímavý dess :3

2 S c a r s S c a r s | Web | 3. srpna 2015 v 11:05 | Reagovat

Snad pokaždé, když najdu zmínku o Yowamushi Pedal, nějak naběhnu do myšlenek, jaké sportovní anime bych chtěla vidět radši. A pokaždé skončím u rewatche s Haikyuu!! I know, it's lame! Skoro se bojím, že tuhle sérii nikdy nedokončím. Cyklistika možná nebude přeci jen pro mě, vzhledem k traumatům z dětství, které jsem si prožila při rodinných výletech na kole, omdlívání u silnice a táta, který šlapal na svém kole vedle mě a ještě mě tlačil do kopce. Nechápu kde na to bral sílu, ale díky němu jsem pravděpodobně přežila. I když pořád s tím traumatem.

Co se týče TNKK, tak si jen matně pamatuji na celou sérii a podle MALu jsem tomu dala very  good, ale moc tomu nevěřím :D Moje hodnocení někdy nejsou moc objektivní, teda vlastně nejsou objektivní nikdy a těmi několika řádky, které jsi tu o tom napsala, mi asi stačí, abych věnovala pozornost něčemu jinému :D

Na Love Stage se chystám po Naně. Budu to potřebovat a možná bych to měla už začít stahovat. Ahh chybí mi do konce Nany asi 10 dílů a už teď to hrozně bolí to sledovat. Budu potřebovat potom vážně něco stupidního a Love Stage mi dost možná přijde k chuti :D O DMMD jsem něco málo slyšela, ale nikdy mě to asi nenadchlo natolik, abych se na to podívala :D LOL, ten spoiler byl snad všechno, co jsem potřebovala vidět a hrozně oceňuju jeho zpracování :D Prskala jsem smíchy :D

3 Mizu Mizu | 3. srpna 2015 v 16:22 | Reagovat

Speciál k Yowamushi jsem přeskočila, myslím, že byl označený jako 13.5, nebo tak nějak: proč bych se dívala ještě na ovu, když příběh je už sám o sobě zpomalený. ALE pokud je tam Maki-chan, tak můj drahocený čas objetuji :D Ten film :D mám chuť se na něj podívat a to jen z jednoho prostého důvodu: Maki-chan a Jinpachi budou spolu v lázních :D při sledování Yowamushi Pedal mě drží při životě jen tihle homo dudes :D

TNKK speciál jsem nepřeskočila a myslím, že v recenzi k TNKK mám něco ve smyslu, že tahle OVA byla víc romantická než celé anime :D Love Stage sice znám, ale jen jako mangu a uhm, anime mě neláká tak jako tak :) DMMD jsem zavrhla po první epizodě a OVA podle toho, co jsem četla jsem zvědavá, ale ne díky :D stejně jako Scars senpai: stačil ten spoiler :D

4 Saki Saki | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 17:57 | Reagovat

Musím sa priznať, že som ani jedno zo spomenutých OVA nezachytila a momentálne sa cítim veľmi zle, ewww.
TNKK a samurajské prostredie. Wait what?! Vôbec si nedokážem predstaviť tie good-for-nothing postavy v takomto prostredí. >: Ale z čistej zvedavosti sa do toho pustím; občas si pripadám ako masochista, naaaah.
LOVE STAGE, OH GOD. DOUBLE DATE. CENSORESHIP. GOD, GIVE ME STRENGTH TO SURVIVE IT. Ja si to pozriem a potom si za to budem nadávať, ale pozriem si to. :DD
DM OVA znie asi ako jediné docela dosť zaujímavo, pretože ja som strašne na bad ends, ktoré ma úplne zničia. c; XDD A docela sa teším na ich posledné minúty. >DD ((Toto bol holy update, thanks a lot, bro!))

5 Ayame Ayame | Web | 10. srpna 2015 v 10:59 | Reagovat

oh my God!! OVA Tonari no Kaibutsu-kun jsem envidela ale to anime mám strasne rada :D je užasne jak mi jdeš vždycky po chuti :D to samé Love stage :3 :D už vím co budu delat v přistích dnech :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.