3.3 | manga update ~ demons are hidden in our hearts

16. srpna 2015 v 16:46 |  ✿ anime & manga update

http://68.media.tumblr.com/ff1af3f7a38a457dbfbe6ade54bdc388/tumblr_o0xkuy2ndh1tzouteo3_r1_500.pnghttp://68.media.tumblr.com/cc34c6a2d56893afa3de794eb04fdfce/tumblr_nzmhitcAby1ulbxkao4_250.png

snažila jsem se dopracovat ke konci k připravovanému článku k dia, který chystám od května, ale nakonec ho budu muset celý nejspíš předělat, navíc to bude na delší dobu jediný článek, který se tu nejspíš objeví. you know, i'm so moody when it comes to blog. do konce prázdnin zbývají ještě dva týdny, ale já mám pocit, že už jsou pryč. nic moc nedělám. buďto se pokouším o čtení nějakých knih, nebo se přesunu ke čtení mang, což je vlastně jediná aktivita, která mě poslední dobou baví. tomu se taky budu krátce & stručně věnovat v tomto updatu, který jsem se rozhodla tematicky zpracovat, a i pojmenovat uh; jedná se o relativně známé tituly, takže to nebude asi nic nového, ale je pravda, že jsem se na přečtení chystala dokonce několik let, lolz!

#ao no futsumashi #kuroshitsuji #noragami


blue exorcistvolume 1https://40.media.tumblr.com/e0704d1cbcdcaf44ee8a9da2f77d86c3/tumblr_n25q01bTF61rdmr1uo4_250.jpg modrý exorcista je jedno z prvních anime, které jsem viděla; už tomu budou asi tři roky. anime pro mě bylo naprosto originálně zpracováno a sledování mě docela bavilo, měla jsem z tohoto titulu celkem dobrý pocit, přestože jsem si závěr představovala trochu jinak. fillerové zpracování anime není nic nového, i přesto jsem si řekla, že někdy by bylo fajn se posadit k originálu a podívat se, jak se příběh vyvíjí dál a vůbec jak originální série pokračuje.

je fakt, že kresba postav (i v anime) mi jde celou dobu proti srsti {but i must admit rin has always been extremely cute}, ale v manze mě na začátku přivítaly opravdu hezké barevné stránky. mám však pocit, že kdybych neviděla anime, asi bych moc nechápala, co se mi příběh po třech kapitolách snaží říct (nebo je možná tak jednoduchý, že je to na mě až moc složité...). no, zpracování tohoto světa mi přišlo vždycky super a pořád se mi líbí - rozdělení dimenzí na lidskou - assiah, a démoní - gehenna. démoni ani lidé nemůžou překročit onu hranici, jedině pokud není člověk posednutý, a tak tento příběh začíná, když delikvent rin, vychovávaný se svým mladším dvojčetem pod zášitou kostela plného fanatických vymítačů, kteří se přestrojují za mnichy, je svědkem probuzení démoní podstaty, která sama vyvolá jeho skrytou sílu - tedy se ukáže, že rin okumura je sám potomkem démona a jeho pravá nekontrolovatelná moc konečně odhalila svoji barvu (je fakt, že modré plameny tak hezky nevyniknou jako v anime).

http://36.media.tumblr.com/adb147c5947760cea11e780d07f8d683/tumblr_mybq5sXKha1rv8v4go1_500.jpghorkokrevný protagonista je nespokojený s odhalením skutečné pravdy or just everything around got fucked up so much, přitom atmosféra, kterou vyzařují všechny ostatní postavy, je plná samozřejmostí, a dost mi to leze na nervy. vykládání příběhu jde poměrně rychle, což není zase až takový problém, když netvrdnete hodinu u jedné scény o ničem, ale jak říkám, ta arogance a samozřejmost všech ostatních kolem hlavní postavy, která je neustále ponižována a vždycky přijde scéna, kde mu někdo podkopne nohy, je nesnesitelná. i really don't get the relationship with his twin brother... rin je velice pozitivní a zábavný charakter, který je to jediné, co mě u této mangy drží. opět představuje typické shonenovské zpracování vyděděnce společnosti, který je plný #don't judge emocí, protože a přestože se s ním zachází jako s odpadem. mezi smrtí a životem si vybral prorazit jako vymítač démonů, který dostal azyl jako démon v utajení v exorcistické škole. good luck kitten, i'm waiting for your progress, ehm ship progress. <3

{ ok, tohle se protáhlo a zkráceně se dá říct, že první dojem je průměrný }

https://40.media.tumblr.com/4d91993e6215c4e7245b16b1d3db5f5b/tumblr_n25q01bTF61rdmr1uo1_250.jpghttps://40.media.tumblr.com/b815e76b2f528dd67e8fe0c08fb91e55/tumblr_n25q01bTF61rdmr1uo2_250.jpg

{ I don't like being this way either! What makes me so different? Why am I so different from everyoone? I didn't frickin' choose to be the son of Satan! }


http://41.media.tumblr.com/1ef55a74175976685f2350e17500da38/tumblr_nk4uuuidbD1rsmg7no2_500.jpgstray godvolume 1 』 oznámení pokračování loňské & hodně povedené anime série tohoto titulu, která přijde letošní podzim, mi udělala velkou radost, proto jsem se konečně rozhodla ke čtení mangy, abych si příběh stihla připomenout. zpracování světa noragami & ane je víc než dost podobné, ale vymítání se poněkud odlišuje, stejně jako zpracování hlavního protagonisty... i když vlastně ani ne. yato, bůh války a tak, aneb jedna z osudových rolí kamiye hiroshiho, je opět velký charakter, se kterým se zachází jako s rohožkou. jeho charisma & humor autora ale staví celou atmosféru mangy, která dělá čtení velice příjemným, zábavným i záhadným zároveň {#you can judge me today but i'll become a rich bitch once~~ #hurt kokoro #just wanna be besties}. exorcisté tu vlastně nejsou, místo toho se o osvobozování pošlých duší, které se přiživují na stresu, úzkosti a depresi, starají random zhmotněné aury božstev a tak. a yato je mezi nimi, v japonské mytologii však naneštění nezastává žadné podstatné & významné místo, proto se jako bezdomovec přiživuje v ulicích jako toulavý pes, za pouhých pět yenů vyřídí jakoukoliv práci, které přihazuje do kasičky na vlastní chrám, který jednou chce obývat.

http://41.media.tumblr.com/2636facf4d8c508389f60b6305f4e835/tumblr_nk4uuuidbD1rsmg7no4_500.jpghned v první části se na něj vykašle jeho rádoby parťačka, bez které se yato stává bezmocným bojovníkem v teplákovce, a pěkně je tu zobrazený úvod charakterů. v druhé části středoškolačka hiyori podstoupí yatovou vinou něco nepěkného, a tak se propletou jejich osudy, když na yata padne nesnadný úkol udržet duši hiyori tam, kam patří - tedy v jejím těle, která se teď ocitla na hranici mezi dvěma světy stejně jako bohové. v následujícím pokračování se yatovi podaří získat nového parťáka, kterým není krásná společnice jako jeho předchozí zbraň, nýbrž nezbedná duše představující rozmazleného ufňukánka, se kterým to nebude mít hlavní protagonista jednoduché. a tohle je začátek jejich společného dobrodružství. první volume je skvěle a čtivě zpracované se spoustou nových, ale rozebraných pojmů a už se těším na pokračování!

{ aye aye ★ }

http://40.media.tumblr.com/bce7b909c18cab43da38f1489f255209/tumblr_nnp9dnjlWQ1rsmg7no1_1280.jpg


http://41.media.tumblr.com/a8c7e52a6c5fc568df257b379a05a56d/tumblr_mra4b26KK51s07mq5o2_r1_400.jpgblack butlervolume 14 』 do třetice se v mém čtení objevil notoricky známý černý fab fantom poskok v úplně jiném zpracování, které by se od japonské tvorby dalo čekat - tedy místo alternativního světa nebo japonskýh ulic se tento příběh, jak asi každý ví, odehrává v chladné viktoriánské anglii, a to je jedna z nejvýznamnějších věcí, proč jsou z této mangy fanoušci tak udělaní. {#rich shota bitch bitch is my favourite type} včteně mě. kuroshitsuji jsem začala číst asi před měsícem (oproti předchozím dvěma) a jsem z této mangy naprosto unešená, taky jsem se na ni těšila nejvíce a dalo by se říct, že naprosto předčila má očekávání (v porovnání se zmateným zpracováním anime sérií, co se chronologie týče).

https://36.media.tumblr.com/832a05906d14c9d62cb95fcbb6b9b222/tumblr_nsosu60CE11u2rwdzo6_250.jpgdostala jsem se zatím k zombie archu, který je, když pominu nějakou přeskočenou část v začátku příběhu, aktuálně začátkem nezanimovaného zpracování, které se dostalo až k book of murder, které bylo mimochodem napínavé do momentu, kdy jsem si uvědomila, v které chvíli se kolečka začala otáčet {#butler-twists}. v posledních kapitolách bylo konečně zpracováno úplně první setkání ciela a jeho démona sebastiana (protože oficiální znění je vždycky asi tisíckrát deep než filler) a já si jen potvrdila, že toboso je úžasná mangaka, do které jednoho dne něco zainvestuju (protože její poznámky & self portréty ve volumkách jsou bezvadné, a nejspíš to taky vyhraje book of circus arc). it's so fucking dark but hilarious at the same time~ jak říkám, zpracování příběhu mangy mě strašně překvapilo a aktuálně je to jedna z mých nejoblíbenějších ongoing mang. především je to díky dramatickému a zároveň strašně elgantnímu, fab & aristokratickému prostředí, do kterého jsem zažraná.

zpracování démona je zde oproti předchozím dvěma mangám úplně odlišné, démon je tu vykreslen jako pekelná bytost s nějakou hmotnou podobou (blízké člověku pravděpodobně), která sice člověka přivádí ke zkáze a nakonec jej zevnitř pohltí, dopřeje mu před tím však jakési potěšení, ať už je to cokoliv; dalo by se říct, že je to především o lidských hříších a o tom, co člověk vydrží, než ho pohltí temnota. seriously, exorcista je v této manze sprosté slovo, přitom je to taková okultistická tragikomedie. celkově je tato manga dost evropsky pojatá a i sebastianovo zpracování se v tom velmi odráží, narozdíl od takového noragami a jeho představách o "ayakashi" etc. rozhodně ke kuroshitsuji napíšu ještě delší dojmy.

I'M SECRETLY IN LOVE WITH SNAKE.

{ bc every character i loved is fucken d e a d }ještě se taky pomalu chystám na graymana, ale zatím je to běh na dlouhou trať since september 2012.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pal Pal | Web | 16. srpna 2015 v 19:50 | Reagovat

K manze Ao no Exorcist se už poměrně dlouho odhodlávám - jak jsi sama zmínila, vadilo mi fillerové zpracování anime (schyluje se k apokalypse, ale my máme pořád dost prostoru pro humorné epizodní příběhy ze středoškolského života... yay.) a taky to, že druhá sezóna asi jen tak nebude... a přitom mě tolik zajímá, jak je to dál! :D Dokonce mám někde doma dvě volume mangy přivezené z návštěvy v Anglii (první díl a pak tuším... čtvrtý? protože byl na obálce Mephisto :D), ale dál jsem se zatím nedostala. Díky za inspiraci (tedy, píšeš o průměrném prvním dojmu, ale víc bych asi nečekala :D ten příběh je průměrný, ale je to prostě Ao no Exorcist :>)!

Noragami mě zatím úspěšně míjí, ale chystám se zkusit to aspoň s anime... už jen proto, že jednu z hlavních rolí dabuje právě Kamiya Hiroshi. Každopádně jsem ale s každou další recenzí víc a víc přesvědčená o tom, že to bude stát za to :>

Kuroshitsuji je potom prostě... Kuroshitsuji. Jedna z mála mang, které jsem opravdu četla (jsem prostě moc líná :D), ač ne celou (a z té samé návštěvy v Anglii mám taky aspoň jeden díl... někdy přemýšlím o tom, že bych měla v zahraničí kupovat opravdové suvenýry a ne jen mangu :D). Je mnohem lepší než anime, strašně se mi líbí kresba a jednoduše souhlasím se vším, o čem píšeš. A budu se těšit na obsáhlejší dojmy, zrovna u Kuroshitsuji jsem na ně dost zvědavá :>

2 Aya Aya | Web | 16. srpna 2015 v 20:37 | Reagovat

[1]: S druhou sezónou ANE to asi není tak žhavé, a ono to asi není úplně jednoduché navázat na mangu, když je půlka anime filler viz Kuroshitsuji. :D :D Na mně titul nějaký významný dojem neudělalo ani na poprvé v případě anime, ale když to bylo tak krátké, řekla jsem si tak proč ne. :D Když se na to ale zpětně koukám, je to až bolestivě průměrné. Na to, jak to bylo poměrně oblíbené, je to trošku kvalitně bohužel ubohé. Čekám od toho aspoň malinkatý progress a je tam Rin, takže těch 50 kapitol přečtu, ostatní postavy moc nemusím. Jsem ale ráda, že jsem si poprvé na AF nekoupila tuto mangu, kterou jsem tam uviděla. Strašně bych litovala. :D

Wow, celkem mě překvapilo, že jsi Noragami neviděla! Kamiyan je tu opravdu super, navíc Yato je výborná postava a toto anime zatím nikoho, koho znám, neurazilo, tak snad neurazí ani tebe, vřele to doporučuju. :)

Yay, vůbec jsem netušila, že máš něco z butlera načteno! :3 Dojmy napíšu, až se dostanu k aktuálnímu vydávání, což je ještě cca 50 částí, a snad se mé dojmy vyvedou nějak inteligentně napsat. :D
Omg, upřímně ti vlastnictví závidím, protože teď mám strašnou butler obsesi. Co jsem já byla v Anglii, zaznačila jsem si v Liverpoolu i v Londýně na mapět potenciální místa, kde by se nějake anime & manga stuffs daly nakoupit, a když jsme zrovna šli kolem nějakého naprosto random místa, průvodkyně udělala takový mindfuck, že mi nedopřála jedinou zastávku, o kterou jsem skutečně stála. XD
__
Ke vzkazu - nechci tě s tím oběžovat na tvém blogu :D Jsem ráda, že prozatímní lay tě neurazil. XD Potřebovala jsem mít bílou stránku na psaní a pak tam ta oranžová tak pěkně sedla, že jsem to nechala takto. Nechce se mi vymýšlet něco složitého na dobu, co bude blog znovu pozastavený. Je to jenom tak random, aby se lidi nebáli čisté stránky, takže jsem ráda, že tě to fakt neurazilo. XD

3 S c a r s S c a r s | Web | 19. srpna 2015 v 18:17 | Reagovat

Ty tři dostavce o Blue Exorcist mě docela zklamaly. Na anime mám docela dobré vzpomínky, ale je dost možné, že jsem na to koukala v období, kdy jsem byla odvařená úplně ze všeho, což už aktuálně není ten problém. Slova o průměru ve mě moc neprobouzí zvědavost, ale pokud se s mangou dostaneš dál, kdy by to už eventuelně začalo dávat grády, myslím že budu svolná se nechat zase přesvědčit :D

Co se Noragami týče, s tím jsi mě ale dokázala zaujmout. Myslím, že stejně jako mě bavilo anime, mohla by i manga a kdyby nebyla oznámena druhá řada, asi bych do toho šla :D Mám bohužel ale vážně jen málo věcí, které můžu číct a sledovat zároveň (viz Gangsta nebo Haikyuu), takže si možná počkám po skončení druhé řady :D Ale láká to, hodně to láká :D

U Black Butler asi nemám moc co zmínit, protože s anime jsem se nedostala ani do druhé řady a vzpomínky na to nejsou nijak žhavé :D Ale umírala jsem u obrázků pod odkazy a hlavně u té tragikomedie :D Oi Aya-chan, včera jsem tu byla u tebe a sledovala jak zápasíš s layoutem, i feel you bb, ale dnešní výsledek se hoooodně povedl <3 hrozně mě těší, že Gangstu můžu vidět i u někoho dalšího na blogu a navíc to menu je bombonek! :3

4 Aya Aya | Web | 20. srpna 2015 v 10:49 | Reagovat

[3]: Idk, od ANE jsem moc nečekala, ale snad tam nějaký malinký progress bude. Je to krátké, takže ten čas do toho investuju a pak dám určitě vědět. ^^

Přesně kvůli té druhé řadě se chci někam posunout, ale jak se znám, přečtu prvních deset kapitol a pak bude prosinec a já někde v prdeli se vším včetně školy. XDD Ale baví mě to, tak to chci někam dotáhnout!! :D

Druhá řada je filler, such a sad truth. Já mám z toho prožívám strašný hype, co loni vyšla třetí série, a tak to prostě skončilo. :D Ale jsem ráda, že tě to pobavilo. ^^

Yeps, já jsem ještě nevěděla, jestli se vrátím k blogu teď nebo až koncem prázdnin, no nakonec se mě zmocnila Gangsta nálada a hned jak je nový lay, hned to jde samo. :D Děkuju ti za pochvalu. :'3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání