dojmy | ghúlí anime

11. srpna 2015 v 13:26 | #spoilery |  ✿ tokyo ghoul
http://33.media.tumblr.com/cf40b1558af908aaf85de0296f29fc9f/tumblr_n6isoe9LTl1r60zuio2_r1_250.gif

Amore! Tak jsem si nakonec minulý týden užila ghúlí maraton aneb jsem dala šanci tokijským ghúlům, ze kterých jsou vlastně celý poslední rok všichni udělaní. Samožejmě to bylo až po tom, co jsem si prošla zkušenostmi s mangou od Ishidy-senseie & stuff.

Z této série se stal bezpochyby mainstream roku 2014/15, o kterém se zatím nedá říct, že by ubíral na hypu se dvěma anime sériemi, které za těch několik měsíců stihly doběhnout. Jsou tu ale mouchy. Všechno má mouchy. A mrtvé maso obzvlášť. (lol)

Tokyo Ghoul [2014] 東京喰種
▌podle série: Tokyo Kushu
▌12 dílů

Takže tedy, je nutno mnou shrnout tyto dva počiny:


» Ken Kaneki this son of Sun je nepříliš zajímavý vysokoškolák, k jehož vášnivému koníčku patří knihy. Jednou se mu v kavárně zalíbí jistá dívka, která shodou náhod má ráda tvorbu od stejného autora jako on, díky čemuž se dají do kontaktu. Setkání s Rize však úplně změní Kanekiho obyčejný život, jakým doposud byl, a už nikdy nebude možno jej navrátit do stejných kolejí.

"Kaneki's life really is a tragedy, he can't even have a decent anime adaptation."
- a review

http://49.media.tumblr.com/1757ef02f39194188d2a44aa1189a322/tumblr_nu7ezbgp8U1uc1m9xo1_500.gif


Vsadím se, že dnes už každý pilně sledující anime divák ví, o čem tento titul plus minus je, někomu se snad i podařilo zbrousit hlouběji a pochopil myšlenku a to, co se tento příběh snaží říct, proto nebudu začátek příliš okecávat. Jen co je pravda, loňské léto (první dojmy) jsem dala tomuto čím dál více nahajpovanějšímu titulu chvilkovou šanci; dojmy z něj byly docela průměrné a bylo nakonec těžké v anime po šesti epizodách pokračovat. Vykládání příběhu mě příliš neuspokojilo a bylo dost těžké si najít vztah k postavám. Tou však nejodpudivější věcí pro mě byla půlka černé bílé obrazovky #waytoostrongmoralists, po čemž mi asi po třetí zaskřípaly zuby a sledování bylo odloženo na někdy...

Za ten téměř rok, co jsem se k anime nakonec vrátila (PROTOŽE BR VERZE JE NĚCO SKVĚLÝHO) se mi podařilo přečíst dokončenou mangu a udělat si o tomto díle nový obrázek, vlastně úplně jiný obrázek. A především jsem se neubránila i krátkému pobrečení u uvědomění si, že i v těch prvních pár epizodách byl příběh nakonec poskládán jinak, než chronologie mangy představuje. Ale jak už bylo řečeno, k anime jsem se i přesto vrátila (PROTOŽE BYLA VERZE, KDE NENÍ CENZURA, MŇAM).


https://33.media.tumblr.com/941e68da15adb7776c9885c2fc49242d/tumblr_nmxsunbIlM1t95wyvo1_500.gif

https://33.media.tumblr.com/c12ef3d80f1efb8c7275609e7ca86c57/tumblr_nc4ojnZ9GQ1r60zuio8_500.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png


Musím říct, že po tom, co jsem si udělala vlastní názor o tomto celkem deep příběhu, vytvořila si vztah k charakterům a pochopila téměř většinu souvislostí, jsem toto anime uznala jako d o c e l a ucházející anime adaptaci, která byla sice scénáristicky příšerně odvedenou prací, nicméně jako fanoušek této mangy se mi líbilo animované zpracování většiny scén a vizuální zpracování určitých částí, líbil se mi především hudební {kAnEkI-kUn Do YoU LikE bEeThOvEn?} doprovod (a dabing omg Mamo-chan) včetně cool zpracování openingu. Začátek příběhu je zde rozebrán poměrně ucházejícně a fakt, že byly přehozeny dva arcy mi nakonec až tak nevadil, protože příběh dokázal navazovat.

V anime se téměř každým dílem objevují nové postavy a pro člověka, který o nich už něco neví, to mohlo být dost matoucí a jejich jednání docela nepochopitelné, přeskakování možná i nudné. But I fucking love them so it was nice. Počátek vývoje Kanekiho a jeho vztahů s lidmi v Anteiku a ostatními je docela v pořádku, než se začal příběh usekávat v posledních epizodách při Aogiri arcu; tady začala ta actual plot tragédie.

 • pros: Ayato's voice is fucking cool!
 • cons: Ayato's role is... FUCKING DIFFERENT
Spoiler corner
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
Uh. Myslím, že Ayato byl první postava, u které jsem si všimla, že je totálně dokurvená. Vyskytly se tam nějaké ty pletky mezi sourozenci Kirishimovými, kde se ukázal první ze znaků, že chlapec Kaneki to ve skutečnost moc nezvládá, to, co se mu přihodilo. Vývoj setkání Kanekiho a Ayata na střeše nakonec dopadlo trošku jinak, než když se Kaneki v canonu rozhodl, že Toučiného bratra nezabije, ale vlastně jen z půlky. Mezi rozhodováním, co potřebuje nejméně, vyhrála polovina Ayatových kostí na prach, a tak tato deep scéna, která přinesla mnohem víc než brutalitu, byla na hadr!!

... Možná byl až v druhé sérii, ale to na tomto významu nic nemění.

Nejvíc jsem však začala trpět až u samého konce, kdy byl Kaneki držen v mučícím doupěti s Yamorim.

Mám obavu, že tato dozajista nejdůležitější část z celého příběhu byla sestřihnuta sotva na polovinu, a to v té polovině byly ty méně podstatnější okamžiky! Doposud byl charakter Kanekiho Kena ještě ne příliš schopen nějakého posunu kupředu, i když se mu to trošku povedlo během Gourment arcu, tato část je opravdu tou nejzlomovější.

Nicméně byla zpracována tak příšerně a absurdně, že Ken získal za celou sérii hodnost jako cry baby a v posledních pár minutách se jen diváci mohli točit na židli s otázkami typu - Kaneki plz????

http://49.media.tumblr.com/eb27acdbcc0830a237616838624baf7e/tumblr_nrhbt3GxNp1r6q7tio1_540.gif


Gosh, představte si, že vám strkají vkuse sedm dní živou dravou stonožku do ucha! Zkuste potom žít tak jako dřív.

Myslím, že ti čeští otaci, kteří ani neviděli filmové zpracování Kytice, ani nemohou být schopni pochopit, proč mu vlastně jen tak random zbělely vlasy, ovšem pokud se tedy tímto jevem vyloženě již nezabývali...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
Takže tedy následující shrnutí první série o tragédu Kenovi Kanekim vypadá takto; s dovolením jsem si k první části článku dovolila vybrat aspoň zdánlivě důležité okamžiky a přeměny, které by měly něco přinést. ▲

 • Nepochopitelné, vlastně žádné zpracování přelomu Kanekiho charakteru.
 • Násilné ukončení je totálně lame. Anime končí vlastně uprostřed scény, a přestože jsem četla mangu, nevěděla jsem, co si myslet. Závěr by to byl fajn, kdyby série byla jednou tak dlouhá a tato epizoda byla přelomem dvou polovin. Tento zákrok financí vypadá velice amatérsky.
 • Tbh toto anime u mě umřelo v okamžiku, kdy vystřihli opět jednu z nejdůležitějších scén z celého příběhu, která se mimo jiné vyskytla hned v první kapitole. O tomto si myslím, že ti, kteří se na vzniku anime podíleli, to hned vzdali, protože věděli, že anime nikdy nedosáhne kvalit mangy. A bylo by fakt ubohé tu scénu tam dávat, ještě by totiž dojem z anime zhoršila. Proto tam není. Nebo možná jen prostě zapomněli.....
  (they tried ok? but what was in his head is very unknown)
 • Animace je sice zvláštně barevná a tak, jenže ani zdaleka se nestrefuje do emočního vyjádření postav ani jejich samotné kresby, které Ishida v manze udělal. Vlastně dá se o tomhle vůbec mluvit?
 • Dost průměrná adaptace mangy.
 • R.I.P. Tsukki; Prý tohoto dude nemají lidi příliš rádi. I'm about to cry bc he's so important.
A teď skutečný důvod, proč jsem se k tomuto anime vrátila:

http://38.media.tumblr.com/5cfaea0e9d79f2839b08b17e590738a3/tumblr_nq4gtutAeU1tczfqso2_r1_500.giferror; the file is too bigPokračování toho lame ukončení rádoby adaptace TG přišlo hned o půl roku později. Nejvíc pobuřujícími zprávami byl jednak tento lame plakát ► (???), a jednak oznámení, že tato série bude po dohodě s autorem or wtf zpracovávat alternativní ukončení této série.

Plz.

Tokyo Ghoul √A [2015] 東京喰種√A
podle série: Tokyo Kushu ∠(ᐛ 」∠)_
12 dílů

Ten název plz..

http://40.media.tumblr.com/8f7ef6476dd7fa82dcdc82b4a5f7a374/tumblr_nfus3q6TDc1r27xuyo2_r1_500.png

Chtěla jsem se na tuto sérii dívat jako na"alternativní ukončení", trochu víc nadneseně a s přivřenýma očima. Něco ve stylu "třeba to nebude tak strašný a stane se něco méně smutnějšího, než jak skončila manga"... #painfulsmile Špatný dojem na mě byl udělán hned v okamžiku, kdy jsem viděla (slyšela) opening. Je to jeden z nejvíc trash OPs, co jsem kdy poznala...

A pak jsem si na MALu všimla toho funny tagu *adaptuje mangu* ▲.


http://45.media.tumblr.com/640084ae9eae1bab34a2f04e79786ba2/tumblr_neqy17s2Hn1rxf627o1_500.gifZpracování tzv. alternativního ukončení série Tokyo Ghoul, tedy odmocnina z A (?????) byla jedna z největších tragédií, co jsem kdy viděla.

Musím říct, že začátek vypadal docela slibně (POČKAT, JAK JAKO ŽE KANEKI A AOGIRI, WHY THIS SHIT?), jenže po pár okamžicích, kdy se Root A snažilo tvářit strašně alternativně se z toho nakonec stal příběh, který byl poskládaný na základě konkrétních událostí z mangy, ze kterých byla vlastně ta důležitá omáčka kolem úplně odstraněna, většina charakterů úplně odříznutých, a tak z toho vzniklo něco, co jsem vlastně vůbec nepochopila, protože to nedávalo smysl.

A tak byl náš Tsukiyama-san, ten extrémně důležitý, úplně vystřižen z příběhu. Dokonce i ve Free! ho bylo víc než v Root A.

Počkat, ten, kdo byl úplně vystřižen z příběhu, byl Kaneki.

A hlavní postavou se stal Amon a jeho romantická dobrodružství tvořily hlavní zápletku. (that sad moment when this scene is actually canon, but let's be happy about the fact that it was really animated, hahahah)

are ya asking why has he ended up like this?

I'll tell you -

this anime is bullshit and he gave up.

https://33.media.tumblr.com/3354605ed1700caef8f4787c1bfa0003/tumblr_nk3uqwOhty1tdpeqso1_500.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
Tokyo Ghoul je původně o tom, jak se Kaneki ocitnul na pomezí dvou zcela odlišných světů, které od nepaměti sdílejí vzájemné nepochopení a nenávist. Jeho úloha mu byla přiděla v podstatě navzdory jeho vůli, a z jakého důvodu se to vůbec stalo, tu vlastně není vůbec řečeno.

Kaneki Ken se objevil celkově v této sérii asi tak 3x, jeho vývoj, myšlenky, emoce, cokoliv vůbec nevyšlo najevo, a skončil tak jako naprosto nepochopený charakter.

Z Touky se stala nějaká lame holčina, která neví, co chce.

Dost špatný pocit jsem měla z anime-Suzuye. Suzuya na mě po celou dobu v manze působil úplně jinak než v anime a nakonec jsem měla deprese z jeho dabingu, představovala jsem si ho celkově úplně jinak.

A s tímto týpkem bych to v anime taky moc nepřeháněla...
http://38.media.tumblr.com/9ea3b2e1342355b7ec1b91aad86433b6/tumblr_nk1uh5oMVW1s5wiico1_500.gifKaneki a Tsukki se v manze hodně sblížili (nebo tak něco) a vlastně to má i souvislost s Kanekiho vývojem, nicméně celkově tento vedlejší plot se tu vůbec neobjevil. Byla jsem v troskách, když se neobjevila moje oblíbená scéna. A tahle scéna. A nakonec pár posledních dílů bylo jakože Tsukki plz; why are u such trash. Seriously, takové dojemné scény si po tom všem mohly odpustit, protože neměly naprosto žádný věcný význam.

Největší fail pro mě bylo asi ukončení, u kterého nešlo nic než pouze očekávat to, co reklamní úvodní plakát anime nahoře zobrazuje. ▲ Brand new level of spoilers. ▼

Sice pár soubojů (musím uznat, že jejich průběh jsem díky animovaným záběrům pochopila snadněji než v manze!) a dialogů a míst, jak už bylo řečeno, na mangu navazuje, no aby se neřeklo, tak jak bylo slíbeno, toto anime dostalo alternativní ending ve stylu, že se Kaneki přesných 10 minut procházel po ulici s jeho shojo princem přikrytým bílým prostěradlem v náruči po dojemném zakončení jejich pseudo-anime romance. ▼ Plz, was this necessary?? Snažilo se to na mě působit strašně sweet, ale ta procházková scéna se spotlight feelz to dost zkazila. Hide byl pohřben za živa a lidi si prý pletou Tataru a Arimu. You know, that hair...https://33.media.tumblr.com/4a3925d5b934f2a8f551da2d7ff7ef55/tumblr_nnedrgerfB1rw37c6o1_540.gif

 • Kaneki vlastně není hlavní postava.
 • Ayato má ve skutečnosti úplně jinou roli.
 • Tsukiyama byl vyškrtnutý stejně jako Banjou a další nice postavy stejně jako antagonisté. Was Kanou even there??
 • Hideyoshi excuse me but what have you done.
 • Rize?????????????????????
 • So much Amon/Akira, ale nejsou pro mě ani tak důležití, abych jejich story posuzovala, i když tvoří důležitou klíčovou stránku pohledu na svět ghúlů "z druhé strany"...
 • KOMINATO RYOSUKE GAVE UP BATTING AND BECAME A GHOUL INVESTIGATOR. I DON'T KNOW IF I'M SUPPOSED TO CRY OR NOT. (jde o canon postavu btw)
 • anime award 2015 - the worst animation
 • V podstatě zakončení anime zanechalo stejné otázky jako manga - "a co bylo dál??"; nedokážu o tom ale říct, jestli to je dobré či ne...? Sice to nikomu nezazlívám, ale stejně nechápu, jak se lidem, kteří mangu nečetli, může tohle zpracování líbit. Je totiž zcela nejasné, nelogické a naprosto divné.
Nemá ani v nejmenším nárok na to být psuzováno jako dobré anime ani s ohledem na emoční vazby odlišných diváků.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

Závěrem: Možná to mohlo být i horší, ale neumím si
to představit.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saki Saki | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 15:08 | Reagovat

I'M GONNA CRY A FREAKING RIVER FROM THIS UPDATE. I SHOULD PRINT IT AND PIN IT ON MY WALL BC THIS IS JUST SO PRECIOUS. I'M SO GLAD THAT SOMEBODY FINALLY UNDERSTANDS THE PAIN FROM THIS 'ADAPTATION'.
Prvá séria síce vo mne zanechala menšiu nechuť, pretože väčšina tých dôležitých scénok a faktov bola vystrihnutá a development charakterov skončil niekde na začiatku. Ešte pred fucked up Ayatom, by som povedala, že dosť zmenili i Touku. Veľmi mi tam chýbala scénka, kde zmasakrovala toho chlapíka len tak pre nič za nič; Anime sa ju snažilo vykresliť v trochu umiernenejšej verzii. Ayato, oh well. On je tak strašne zaujímavá postava a oni ho tak strašne prepísali, just why?? Suzuya vo mne tiež zanechával taký ten neurčitý pocit v porovnaní s mangou. >: A KANEKI. OH GOD, WHY. Ani som netušila, že je vôbec možné, tak veľmi dobabrať hlavnú postavu; but here comes tokyo ghoul anime. ALE prvú sériu som ešte ako tak rozdýchala; priviedla ma k mange a nebolo to zas až tak strašné, keď už som prečítala mangu a postavy mi toho dali omnoho viac. Everyone is just so precious. ;-; ((Uhh, sledovala som ešte verziu s cenzúrou - bola to čistá bolesť. >:))
Ale potom prišlo na ROOT WHAT THE FUCK A.
I'm still not over this trash.
...
Až po prvej epke som zistila, že ide o alternatívny príbeh, ale to už sa vo mne varila krv pretože WHY THE FUCK WENT KANEKI TO AOGIRI TREE?? What the fuck happend to Tsukki's character development?? WHAT THE FUCK SUZUYA. WHAT THE FUCK IS DOING HERE AMON. JUST WHAT??
Touka vyzerala ako stredoškoláčka, ktorá sa nevie rozhodnúť ohľadom svojho crushu. Like what?? A NISHIKI, OH GOD. Hudba počas celej série vo mne ostávala nepochopená. Na MAL som tomuto čudu dala asi 3 body, z toho jeden bol za akustickú verziu Unravel na konci. c;
Neskutočne ma naštvalo, že celý Kanou arc a vôbec jeho postava samotná boli úplne vyškrtnuté a nahradené za Hideho, ktorého big time prišiel až po jeho úplne nezmyselnom zabití, ktoré malo mať asi nejaký deep odkaz or something, ale nejako ma to minulo. Až teraz som si uvedomila, že oni tam nedali ani len Rize. Oh well.((Arima reminds me of junjou romantica characters; just what the hell did they do to his face?!)) Ryo-chan noooope. :'DDDD
Ach, vedela by som na túto sériu napísať ešte veľmi dlhé hate slohy. .__. Nejako som tomuto pokusu o 'niečo' nepochopila a stále ide mimo mňa, ako sa to niekomu, kto videl mangu (ale aj pri neprečítaní mangy, I mean, it was seriously trashy!) môže páčiť; just how and why???????
...
http://38.media.tumblr.com/4d9bdbcbc3491654dfa737d506bb0772/tumblr_n7wvgz4z0a1tned48o1_500.png
I WAS WAITING FOR THIS SCENE AND I'VE GOT NOTHING.

2 Aya Aya | Web | 11. srpna 2015 v 15:29 | Reagovat

[1]: I understand your pain finallyyy; can I be your soul mate? n...n Thank you anyway, you made my kokoro go doki doki~~ ♫

Vážně není potřeba říkat něco víc, prostě jsi to hezky shrnula. Yayz, taky jsem tomu dala 3 body, ale nevím, jestli to není moc. XDD Já jsem si právě říkala, že to docela prodlužuju, nechtěla jsem zase dělat kilometrový článek. XD Stačilo stručně říct, že je to trashy.
It's like Sousuke turned into Amon and Ryo-san into that guy whose name I don't know ((but he's keeping himself alive somehow)). XD Seriously nope.

cons: it's terrible
pros: Let's cry together !! :'DD

3 S c a r s S c a r s | Web | 12. srpna 2015 v 14:29 | Reagovat

Ah man, jsem totálně zmatená z jmen :D Už vím kdo je akorát Kaneki, možná Hide a ten pošuk Tsukki :D Naprosto mě zabila hláška ,,Kaneki's life really is a tragedy, he can't even have a decent anime adaptation." :D i feel you. Co se té druhé řady týče, už tehdy v kavárně si mě přesvědčila, že tenhle trash bych nedala, což jsem tušila už sama při sledování první řady. Každopádně mě to neustále nahlodává se aspoň věnovat manze. Uvidíme, uvidíme :D Jako pokaždé skvělá recenze ^^

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 12. srpna 2015 v 14:55 | Reagovat

Mangu jsem nečetla, viděla jen první sérii a první díl druhé série a nic to ve mně nezanechalo. Přirovnala jsem toto anime k pár průměrným až k podprůměrným kouskům, které mně na otaku cestě ještě tolikrát narazím a žila s v klidu dál až do Animefestu (květen 2015). A tam jsem si k tomuto kousku utvořila nechuť. Vždyť to byl prakticky samý Kaneki, ble. Ne, nastala ta samá chvíle jako magoření se SAO a SnK, zase se našla jakási ždímačka peněz, která vznikla z relativně obyčejného díla.
Já fanouškovství chápu, takové to magoření pro něco. Sama jsem veliká příznivkyně anime Psycho-pass (a celkově tvorby Urubuchiho Gena). Takže neohrnuju nos nad tím, když někdo něčemu fandí a má to moc rád. Jenže tohle je davové šílenství ve kterém se nejvíce nechávají balamutit čtrnáctiletí, kteří mají oči jenom pro ten efekt a velkou reklamu kolem toho. A bohužel nejen oni. I starší, mnohem starší se tou reklamou nechávají pohltit. I fanoušek se má občas zastavit a popřemýšlet nad jádrem svého fandomů (když už se dostane přes tu nadšeneckou fázi)- co se povedlo, co se nepovedlo, co mu na tom příběhu nesedí, co se tam vůbec nehodilo a tak. Být kritický a umět ten svůj poklad taky trochu pohejtit.
Když jsem viděla první řadu, došlo mi, že je to především pro čtenáře mangy, protože jsem chvílemi netušila, co se stalo a která bije. U druhé řady jsem nechápala, proč tam odmocňují to Áčko a že celá řada je nějak divně poskládaný filler. Konec první řady ve mně zanechal řadu otázek, skončím uprostřed rozpracovaného souboje a co teď? Kanekiho přeměna mi nevadila. Po velkém šoku, bolesti a všeho, nárazově i dlouhodobě nehezkého se to stát může. Bývá to i po násilném ukončení braní drog. Proč mu však zčernaly nehty si vysvětlit nedovedu. Je mi znám jeden proces, kdy se do pod nehty dostane krev, ale nejsem si jistá jestli se to může stát vlivem mučení a jestli to tam zůstává natrvalo.
Další věcí bylo, že jsem díky Kanekiho vzhledu a vystupování nevěřila, že mu má být devatenáct (stále odhaduji na čtrnáct-patnáct).
Vadily mi ty nesmyslné hektolitry krve. V těch soubojích to působilo, že každý bojovník má v těle obrovskou přehradu , kterou napájí oběhový systém a v případě potřeby ve velkém upouští...
No, přestanu to hejtit. V tomto anime asi pokračovat nebudu a myslím, že i mangu oželím. Pěkné shrnutí.

5 Pal Pal | Web | 15. srpna 2015 v 20:28 | Reagovat

Tentokrát jenom ve zkratce - naprosto souhlasím s tím, co ve tvém článku padlo, ale se svými omezenými znalostmi mangy (přísahám, že na tom pracuju, ale mangy jsou u mě holt běh na dlouhou trať) se neodvažuju tu více rozvádět svůj vlastní názor :D Vzhledem k tomu, že jsem se na druhou sezónu dívala s minimálními znalostmi o tom, jak se věci mají v původním příběhu (tedy, věděla jsem, že je to alternativní verze, ale netušila jsem, jak), užila jsem si ji, ale zpětně naprosto rozumím tomu, že pro ty, co byli fanoušky mangy už od samého začátku, to musel být celkem šok. (Ale z Game of Thrones jsem zvyklá i na horší adaptace, haha.) Úžasný článek, úžasné postřehy a poznámky, nikdy nepřestávej psát recenze, prosím :D

6 Aya Aya | Web | 16. srpna 2015 v 19:03 | Reagovat

[3]: jména? Nedivím se, aneb další minus anime. :D Manga dává, jak bylo řečeno, úplně jiný vztah k postavám, že nemáš na výběr si je pamatovat, i když je fakt, že jsem v nich měla asi týden pěkný bordel!

Opravdu je druhou sérii zcela zbytečné vidět. Mangu doporočuju. ^^ Děkuji za přečtení!

[4]: Souhlasím, kolem anime je strašný mainstrým hype, a přitom to není žádná sláva... Akorát nemůžu souhlasit s tím, že je to adaptace "relativně obyčejného díla". To není pravda, promiň, a sama říkáš, že jsi mangu nečetla. :D

Ah, o té reklamně a povyku a zpracování s tebou zcela souhlasím. Odmocněné áčko = odmocněná epičnost, nejspíš. XD K tomu zčernání nehtů - bylo to nejspíš kvůli tomu, že mu Yamori ucvakával konečky prstů (takže nedokonalá regenerace těla?) a v anime to bylo taky naoko ukázáno, co si pamatuju. A pak si myslím, že už to zanechal jako styl, aby případné jizvy nebyly vidět - tedy lak? :D

Lol, Kanekiho věk pro mě byl jeden z největších mind fucků za celou dobu; působil na mě strašně dětinsky a vzhledově dětsky a pak už to jeho mentální stabilita nevydržela a uzavřel se do sebe, překonal spoustu věcí, když na něho padl úkol rozhodování mezi jednou a ještě horší věcí apod. A i jeho tělo vyrostlo při trénování.

Co se hektolitrů týče - vzhledem k tomu, že mají ghúlové silnou schopnost regenerace, stálá krevní obnova je uvěřitelná a přišlo mi to v pořádku. Viděla jsem mnohem horší bulshity. :D Hejty jsou fajn, děkuji ti, že ses podělila s názorem a za přečtení. ^^

[5]: Ow, to je škoda, ráda bych znala tvůj dojem z druhé série D: protože to, že sis to ty užila, mi přijde naprosto nepochopitelné. XD Protože to anime mi nedávalo vůbec smysl (když v tom nepočítám znalosti z mangy). XD To se čtením mangy chápu, snad tě to někdy chytne na tolik, že to dočteš. ^^ Děkuji za přečtení. :) Budu se snažit, snad mi za to budou někdy platit. :D

7 beepinka beepinka | Web | 18. srpna 2015 v 17:38 | Reagovat

Super sepsané,ostatně jako vždy =) Já jsem viděla jenom první sérii. A vidím tohle anime stejně jako ty,takže docela dobré. První díl a poslední díl mě bavily ze všech nejvíc. Úplně si pamatuji,jak jsem u prvního dílu měla husí kůži :3. Kaneki mě jako postava nijak nezaujal. Až v posledním díle se mi zalíbil vzhledově. Každopádně...neříká se,že vlasy zbělej,když prožiješ něco šíleného,traumatického? ^^
OP mě naprosto dostal..ten je fakt libový! Jdu si ho pustit zase :D
Na druhou sérii se někdy chystám. Tvůj popis druhé série jsem si proto záměrně nepřečetla,abych byla co nejvíc překvapená =) Jinak máš krásný dess Ayo ..ty kyticky se mi velmi líbí.

8 Aya Aya | Web | 19. srpna 2015 v 18:50 | Reagovat

[7]: Děkuji. :) Tak ti to řeknu tady - druhá série nemá cenu vidět. A asi tuším, že mangu si nepřečteš, ale je asi tisíckrát lepší. :D A druhá série je trash.~
S těmi vlasy - myslím, že tak něco. No, on prodělal 148 hodin mučení, takže to bude snad ono. ^^ Souhlasím, že Unravel je boží <3

9 beepinka beepinka | Web | 25. srpna 2015 v 13:27 | Reagovat

[8]: Druhá série je shit jo? Tyjo..O.o)

10 Aya Evans Aya Evans | Web | 12. března 2016 v 9:14 | Reagovat

[9]: Není to dobré anime.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání