dojmy | sinbad no bouken

22. listopadu 2015 v 21:28 |  ✿ magi
http://33.media.tumblr.com/f06e648120ff7169cdce55030a2bebec/tumblr_ns0b7erd9z1rxhcsqo6_250.gif
SnB je pětidílná OVA série adaptující krátký začátek prequel série k manze Magi, o jejíž předloze (viz odkaz níže) jsem psala někdy o prázdninách. Jak je známo, Shingeki no Basuke i Magi vůbec jako takové patří k mým srdcovým záležitostem a animovanou adaptaci jedné z mých nejoblíbenějších mang jsem si tudíž nemohla nechat ujít!

Adventure of Sinbad | 2014


» Jak můžete nalézt v onom článku, dorky dojmy z mangy jsou rozděleny na dlouhý obecný úvod pro ty, jež by hledali potenciální potenciál, a nekonečný zbytek je spoilerová část zabývající se jednotlivými archy až do aktuálnosti, kterou jsem napsala, abych nezapomněla, co se tam odehrálo! Mám z nových kapitol SnB větší hype než z originálu, a když se loni objevilo první OVA, dost jsem to prožívala. No nakonec se stalo pár věcí a některá videa se nedala stáhnout, tak jsem v podstatě tuto krátkou znanimovanou sérii zhlédla jen před pár týdny.

A tak tady několik destítek hodin ze sebe potím tento článek, protože pokud nedopíšu tohle, tak už nikdy nic.

Přestože nebyl úvod prvního OVA a celého příběhu zpracován tak detailně jako v manze a přesně podle ní (zkrácení bylo zřejmě nevyhnutelné), mé prvotní nadšení z tohoto anime bylo opravdu velké. Prolog dokázal zapůsobit skoro tak epicky jako by mělo samotné Sindibádovo narození vypadat. Bájný námořník sedmi moří, král Sindibád, je jedna z klíčových postav v Magim a tohle je tedy jeho spin-off o tom, jak se vydal do světa. A proč vlastně on? Mimo jiné je v úvodu zmíněno, že bylo toto dítě vybráno osudem (#magipun), aby změnilo svět! And others just... know.

"You will be the man who shall change this world, Sinbad...!"

http://33.media.tumblr.com/914f993c1b0756e5b7cb79fffa48666d/tumblr_nko59iiyID1s73op9o2_500.gif

https://31.media.tumblr.com/986be1a5009d1b472d381413fcaa0855/tumblr_nko5d6Zm4Q1s73op9o1_r1_400.gif

Žal ze zkrácení dechberoucího prologu byl částečně spláchnut Yunanem v sudu s ovocem, což bylo první částečné nastínění toho, jak je kontext v tomto příběhu bolestivý v kombinaci s déjà vu a tak podobně. Najednou se objeví zlatí ptáčci ((I KNOW IT'S RUHK, OK)) a Sin je najednou v dungeonu proti Dragulovi, protože jeho jméno je delší než špatný vtip, ale my všichni víme, že je to Lizard-senpai! O více konkrétnějších dojmech z tohoto archu je možné si přečíst v článku o manze, takže to jen zkrátím na - Husbando lvl 1 achievement unlocked.

SNB MORE LIKE CONTEXT STRUGGLING:

"A tak se onen muž, který se tehdy jako první vrátil z kobky, stal prvním králem, díky kterému konečně nastal mír v zemi - tím, koho si onen moudrý prorok "vybral". A tak byl prorok nazván jako Magi - kouzelník, který utváří svět. - from Labyrinth of Magic

V podstatě díly 2 - 3 a 4 - 5 jsou dvoudíly, které popisují příběh o dobytí Baalu, dobrodružství v Imuchakku (Hinahoho arch), včetně Imma back, bitches, a setkání s Jafarem (Valefor arch), což tu není přínosné pro nikoho, ale bylo to hilarious as hell, hlavně při agresivních homo scénách. Sama jsem si představovala, že každé OVA bude zpracovávat jednu příběhovou část a ne formu, v jaké to je, což na mě začalo působit dost tahavým dojmem. Souboje na mě ve finále taky moc nezapůsobily a všechno bylo zkráceneně strašně moc plz, takže ta křivka, která po prvním díle zůstala fakt hodně nahoře, se nakonec pozvolna začala kosit dolů.

Neznamená to přesně to, že by mě toto anime zklamalo, protože ony dva archy o dobývání prvních dvou dungeonů nejsou zrovna mé nejoblíbenější, co se prostředí i vývoje týče, protože se mi na Magim líbí především jiné věci než labyrinth issues. Protože jsem přečetla už těch nějakých 80 kapitol, vím, že tento příběh má co nabídnout ještě mnohem víc než tento úvod, kvůli čemuž mě zamrzelo, že tato série má jen pět částí.

Řekněme ale, že studio Lay-duce odvedlo poměrně dobrou práci vzledem k tomu, že za sebou nemají v podstatě nic. Animace, přestože je kresba spin-offu zjednodušená, je mnohem více propracovaná, než jakou dostalo Labyrinth of Magic od A1-PICTURES, které mám za menší odvar katastrofy, a vůbec anime je docela fajn. Mrzí mě, že nebylo celé tak boží jako první díl, ale ráda jsem ho viděla z důvodu, že jde o adaptaci mé fav mangy, a tak jsem mu dala nějakých 7 b., což je víc než fajn.

Z dalších audiovizuálních postřehů mě zaujala jistá věc...

http://49.media.tumblr.com/ab9bd782cd3beb760aa7acc6310fd4d7/tumblr_nliuko9pkC1rbrys3o1_250.gifhttp://49.media.tumblr.com/b508546db417e5c1a6cc1f026b436e1e/tumblr_nliuko9pkC1rbrys3o6_250.gif

JAFAR IS DUBBED BY MIYUKI. I mean Sakurai-san.

*DEEP GASP*

I KNEW I'D HEARD HIM SOMEWHERE BEFORE.

Also we all like Ja'far even more after this prequel and nobody can't deny that. Dark past, dark pure present, darker homo future?

Hahaha, tak to by bylo. A na závěr - podnětem k urychlení vydání tohoto článku bylo oznámení TV série Sinbad no Bouken, které se objevilo v nejnovějších kapitolách Magiho (po přestávce jako start posledního archu, pokud se nepletu), avšak paradoxně jsem na něj narazila kde jinde než na malu. WELL, I DIDN'T EXPECT THIS!!!!

Série se začne vysílat v jarní sezóne přístího roku někdy okolo mých narozenin a moje reakce ze zjištění této informace vypadaly asi takto:

OH MY GOD HOLY SOLOMON AND DAVID HOW DARE YOU NOT TO TELL ME THERE IS GONNA BE A TV SERIES

And so I'm crying.

Really badly.

Because there appeared second reason why not to die before reaching adulthood


I need animated Spartos, Masrur and struggling Sin, please don't screw this!

#my body is still not fucking ready for little Sharrkan

https://40.media.tumblr.com/25236779daa5e7f988fee5100ac976ef/tumblr_nvhb9xeoKO1rkg64xo1_500.jpg

Yuki toužil být zmíněn v příštím článku, tedy tomto článku. Tak si tu teď z prstu cucám něco strašně random, aby to ale moc neodbíhalo od tématu, ALSO YOU'D BETTER WAIT FOR THIS WITH ME, FROEND.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 24. listopadu 2015 v 21:47 | Reagovat

Aya-chan, why are you doing this to me? You srsly making me question my judgment and it does not go well with my health. A teď nemyslím jen Sinbad no bouken, ale i celkově Magi :D Viděla jsem, slyšela jsem, a hodnotila okay at most a i za těchto předpokladů mám pořád dojem, že jsem tomu nedala úplně šanci, když čtu tvoje review. Jako kdybych něco přehlédla, něco viděla jinak, než bych měla :D WHYYYY?! Každopádně Sinbad no bouken na moje poměry nebylo špatné a vzhledem ke spoilerům, na které jsem narazila ohledně hlavní postavy, ve mě samotná manga docela vzbuzuje zvědavost :D Ale mám dojem, i kdybych se zvonu ponořila do světa Magi, tak z toho stejně budu otrávená, jako v první řady :D Achjo, některé věci mi prostě nejsou souzeny :D

But hey, review was awesome as fuck as always, wouldn't expect any less from you! <3 Každopádně nad Jafarovým hlasem jsem umírala už při první sérce Magi, protože v té době jsem měla Sakurai-san dost v podvědomí a vzhledem k tomu, že jsem s ním samotným viděla už pár pořadů, tak mi v té pamětí utkví ještě hodně dlouho. (Dude, he's like really adorable and sometimes bit awkward, but still so precious. He's totally megane flower boy, just like Miyuki, but less of asshole :DDDDD) Also very LOL at "usbando lvl 1 achievement unlocked", totally accurate!

2 Aya Aya | Web | 3. prosince 2015 v 15:14 | Reagovat

[1]: Haha, sorry senpai, I'm cruel. :D Well, neciť se offended za to, že se ti nelíbí to co mně, shledávám to za normální. :D Je to něco, k čemu už mám vztah, přesto je to víc deep než asi tři čtvrtě všech shonenů. Nebudu tě nutit do mangy, i když je tam příběh zpracován možná zajímavěji, ale prostě to tak je. :D Ono je podle mě přednější se někam víc probojovat v Labyrinth of Magic, aby pro čtenáře začalo mít SnB nějakou hodnotnu, but... Welp. Take or let it be, I seriously don't know at this point, senpai. :D

Ow, thank you. I'm glad I was able to publish it, hah. Já když jsem na Sakuraie narazila v Ookami Shoujo, nechtěj vidět ten pláč. XDDDD Megane flower boy xDD

3 Mizu Mizu | Web | 6. prosince 2015 v 19:16 | Reagovat

Senpai, zkoušela jsi někdy ten znak, který dělá Jafar s ostatními ninja-buddies? To spojení rukou a zlomení zápěstí při otočce dolů, jak máš na tom gifu.. vždy si zkroutím ruky a i tak nedám 90° jak na tom obrázku… ne že bych to zkoušela.. nah, vím, že jsou kreslení [don’t kill me], but i wanna do this! Don’t mind me!

Myslíš, že ta další tv sezóna bude obsahovat více než pět dílů? Na mě to bylo příliš krátké i když to je „OVA“ či co.. Počkat.. až v jarní sezóně! Anyway, netušila jsem, že tuhle OVA, dělalo neznáme studio, nevypadalo to tak.. i když měli tlustší obrysy a tak, ale animace se mi celkem líbila.. Hm, moc co říct nemám, prostě to bylo krátké :D Pěkně sepsané dojmy, jak říká Scars-senpai „wouldn't expect any less from you!“

Mimo článek – shrnula bys mi tvůj názor na pokračování v Magi? Myslím názor na ten super moderní svět, co se tam teďka s návratem Alibabi objevil.. stačí jedna - dvě věty.. když jsem to viděla, tak se mi živě vybavil Naruto a jeho počítač v pracovně Hokageho *facepalm*, ale u naruta se to dá trochu pochopit, už předtím měli nějaká elektronická zařízení a třeba vysílačky jen v uších a upevněné na krku.. ale v Magi mě nikdo nevaroval, že tam budou vzducholodě a výtahy!

4 Aya Aya | Web | 11. prosince 2015 v 19:07 | Reagovat

[3]: Několikrát jsem si u toho téměř vykloubila zápěstí. :DDDDD Je to cool, jen to nejde, hmh...

Já si myslím, že ta TV série bude zároveň re-make a celý príběh bude zpracován od začátku s lepším a přesnějším intrem, jako je v manze. Taky z důvodu toho, že na tom oficiálním plakátu jsou ty postavy z těch dvou prvních (či kolika) archů... Tedy pokud to tak bude, doufám, že se příběh dostane snad i k tomu slave archu, což by bylo boží. Snad to nebude příliš natahované. Bude to dělat opět studio Lay-duce jako tuto OVA sérii. Když jsem koukala na jejich stránky, vznikli rokem 2013 a udělali snad jen dvě anime série + Magi SNB, tak snad to moc neposerou. Jinak ti velmi děkuji za přečtení a za koment. ^////^

Aye, napíšu to. Ještě nevím, jestli do komentu nebo do kratšího článku, ale spíš to druhé. I když to první bude rozhodně rychlejší. :D Dej mi ještě pár dní, mangu jsem teď posledích pár týdnů neměla čas číst, i když jsem se dostala k té budoucnosti a zkráceně to je strašně plz, nah. Tak jak říkáš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání