manga update | sin is not ok you're not ok i'm not ok nothing's ok

30. prosince 2015 v 14:22 | # spoilery |  ✿ magi
Magi: The Labyrinth of Magic | #288
#notokkkkkkkkkk #protecting alibaba's virginity 2k15

Co bylo od 282. kapitoly oznámeno vycházení posledního archu, není to se mnou vůbec v pohodě, o čemž vypovídají také mrakodrapy a skleněné výtahy, vzducholodě a mušlefony v čele s prezidentem Sindibádem because it's never too late to use magic in wrong way. And this world used to be so nice and exotic. Poslední události v obou týdně vycházejících mangách Ohtaky-sensei mě přiměly k napsání pár krátkých ("krátkých") slov a vzpomínek na prožívané trápení...

https://40.media.tumblr.com/c0c5139c35f6f174032b227f9d014957/tumblr_nz57h3ZsFc1qcaasfo3_1280.png


http://36.media.tumblr.com/aaccfa822310e212506df8dfb99119f6/tumblr_inline_nooi2knVcy1srsiis_400.jpgChtěla jsem už někdy dřív napsat nějaké vzpomínkové shrnutí k minulým událostem, a to především Alibabově spirit-formě a scared to death Judarovi ► (a novému vzoru jeho břišáků, lol) a jejich společnému buddy-dobrodužství ve vesmíru a tak, protože celkově Alibabova smrt byl velmi silný zlom, událost a zároveň odraz v této manze, který dost sebral hlavního protagonistu, Aladina, a doufejme, že je v pohodě. Aspoň jej netrap, sensei, pls!

Ta vážná situace to dohnala kupodivu zvláštními, nicméně v této manze docela tradičními a dobře známými humorovými prvky, které se v Magim vyskytují ledabyle a velmi nezávazně, ale dost závažně umí změnit atmosféru i vývoj příběhu, což se mimo jiné také stalo.


Zoufalství pohlcující čtenáře při pohledu na knock-out druhé hlavní postavy bylo sice všemožnými čtenářovými nadějnými myšlenkami vyvracováno, avšak stejně se neklidným pocitům z vývoje a temnoty této mangy nedalo vyhnout. Dnes si však na tuto událost vzpomene už jen s úsměvem při vzdáleném pohledu na autorku, která si jen potřebovala oživit své sadistické sklony. Nelze se domnívat, že by kvůli tomu, jak celkově byla tato situace vyřešena humornou koncepcí, mangaka tohoto aktu litovala, protože "Alibabova smrt" dovedla příběh do momentálně ne úplně objasněné situace a svět v Magim prošel celou řadu změn během doby, kdy Alibaba a Judar opustili planetu Zemi, a v následku toho se Alibaba "probouzel z mrtvých" za Yunanovy pomoci.

http://40.media.tumblr.com/a8d829bb60ec5797800f40580c521b53/tumblr_nxfoccAWZn1qcaasfo1_1280.png

a fire shall be woken.
a light from the shadow shall spring.
renewed shall be the blade that was broken.

http://41.media.tumblr.com/b6a0a7165e2bbf8753c3b11b13ce9673/tumblr_nxfoccAWZn1qcaasfo6_1280.png

Alibaba se dával dohromady po svojí absenci dvou dlouhých let v temných koutech Yunanovy chatrče a během této doby svět v Magim prošel neuvěřitelnou změnou. Těžko říct, jak si tento prvek vzít k srdci, protože nejen mě mrakodrapy, vzducholodě, skleněné výtahy a mušlefony velmi rozhořčily, vzhledem k tomu, že tento příběh se odhadem odehrává plus minus několik set let (vzhledem k historickým událostem) asi 2000 roků před naší dobou. Na druhou stranu je to akorát další symbolické zobrazení skutečnosti toho, jak když člověk po nějakou dobu zavře oči a uchýlí se i mimovolně ke spánku, se svět kolem něj dokáže i jen mrknutím oka neprodleně, snad i nenávratně (?) změnit. Tady v tom ovšem hrála velkou roli opět magie kromě vládních a politických problémů, které se v tomto příběhu řeší. Nicméně nelze diskutovat o tom, že návrat do takového zcela nového světa při spatření známých tváří s těmi jejich uncomfortable pohledy není úplně nejlehčí počin pro duši.

Alibaba je při svém cestování překvapován na každém kroku a lze se domnívat, že on i čtenář mají v krku knedlík neznámého původu. To na druhou stranu platí o šokujícím Alibabově návratu do společnosti, kde se dva dlouhé roky předpokládalo, že opustil onen svět, a byl několikanásobně oplakán (nebo se to aspoň tvrdí; Sharrkan was sad tho, they said).

http://40.media.tumblr.com/02c2301f7e7e4176bbd2c802037cdb7e/tumblr_nxxqrarmAM1qcaasfo1_1280.png

Zatím jsme se nesetkali s velkým množstvím postav (but this caught us unprepared, right?), ale stejně na mě dopadla tíživá atmosféra především ze setkání s Jafarem a Sindibádem, ale zejména s Jafarem a této konkrétní stránky ▲ při jejich rozmluvě, kde je až ironickým způsobem Ohtaky podáno, jak vůbec nic není v pohodě a nové takřka utopistické ztvárnění světa, kterému opět Sindibád velí, má spoustu, spoustu problému a je to jen otázka času, než se opět sesype na hromadu mezi hektolitry prolité krve, čemuž se tolik dlouhých let snaží vyvarovat. Co se Sindibád objevil v nějaké 32. kapitole to s ním jde naprosto dolů bez sebemenšího shledání opaku. Nikdy tato postava nepatřila mezi mé favority v této manze, nicméně díky prequelu o Sindibádových dobrodružných putování během jeho života se můj pohled na tento charakter velmi změnil a pochopila jsem jeho důležitou úlohu v tomto příběhu. Právě co nové kapitoly Sinbad no Bouken přináší radost, dvakrát tolik ublížení pocítím po nových kapitolách v Labyrinth of Magic díky všem těm omílaným vzpomínkám a dialogům, které se občas opakují, přičemž jak se některé postavy (především magi) drží svého pevného přesvědčení.

Nebudu s nikým spekulovat o tom, jaké jsou jeho úmysly, protože věřím v Sinovy sny, každopádně zpracování tohoto světa jasně ukazuje krutost a hořkosladké ukončení různorodých kapitol, že ani Davidova vůle s tím nic nezmůže. Nechci, aby Sindibád umřel, ale i osud vyvoleného, který změnil svět už tolikrát, jednoho dne nalezne konce. A dle mě to bude dřív, než se nadějeme. {#depravitynotsorry}

Ale co se týče našeho protagonisty ((poor 100 y.o. virgin boy)), Alibaba se po filozofické rozmluvě se Sinem vydal hledat své přátele do Kou. Otázkou zůstává, jak moc se ti úplně nejbližší odlišují od doby před dvěma lety a zdali je možné, aby se situace vrátila do starých kolejí, nebo taky co návrat krále způsobí a kam to až Alibaba dotáhne, a já věřím, že to dotáhne hodně daleko. Jsem zvědavá, jak bude vypadat Morgianna po dovršení dospělosti. Doufám, že její city k jednomu z hlavních hrdinů stále přetrvávají i přes žal a zármutek, mimo jiné předpokládám, že její fanalisí tělo fyzicky velmi dospěje a bude také ještě krásnější.

Nějaká fangirl podstata ve mně mi ironicky oznamuje, že co se týká našeho malého Aladina, dostává se do pěkně nebezpečného věku dospívání a s jeho adolescentní verzí budeme mít ještě h o d n ě problémů a není nad to těšit se na malé Šalamounské bišíkovské peklo; also thanks Solomon, we can't wait, really.Magi: Sinbad no Bouken | #87
THIS CONTEXT STRUGGLING WILL NEVER STOP ! T^T

S oznámením nového anime pro jarní sezónu příštího roku ((co se anime týče, I CAN'T WAIT, REALLY!!! also WHAT DO YOU EXACTLY MEAN, MYSTORAS, THERE IS A CHANCE WE WILL NOT SEE YOU NAKED ?!)), tedy tv adaptace této série, nad čímž jsem se rozplývala v minulém článku, byl taktéž pomalu ukončen velmi dlouhý arch s Madaurou (dat woman) a jejím otroctvím, což taky zvláštně rozuzlil Fatima a jsem zvědavá, kam dál jej temné síly povedou. Tomuto velmi dobře emočně provedenému archu se povedlo i oficiálně na palubu nabrat malého Masrura {fangirling shall officially begin}.

http://68.media.tumblr.com/f25b4bb8a99a5fa5d37e5e8fa09efc7b/tumblr_inline_nr4tgboffl1t6z5eo_250.jpg

▲▼

http://40.media.tumblr.com/e3b76e0f69b757ecd20777646003fef9/tumblr_inline_nzz7ovCAe01rfpzpt_500.jpg

Celkově to rozuzlení a rádoby Sinovo selhání při organizaci dětských otroků ve mě zanechalo zvláštní dojmy a jakési pocity rádoby uspokojení, že ani ten osudem zvolený není nejdokonalejší a chybuje, velmi často chybuje. Sinův vztah s Jafarem dost nabral na obrátkách a jejich pouto se opět velmi zpevnilo. Mezitím Hinahoho zplodil dalších 10 dědí (idk rly but this always makes my day so hard). Malý Masrur se začal pomalu adaptovat na podmínky mezi Sinovými přáteli a líbila se mi ten konverzace, kterou si s ním Hina měl. Pro Masrura jako velkou fyzickou silou oplývajícího Fanalise už v jeho malém věku bylo velmi těžké se sžít s odlišností oproti ostatním kolem něj, nicméně díky Hinovým slovům a dad skillům, řekněme, že našel smysl života, a také svodobdu. (no homo) Even Hina changed way too much.

Naši přátelé se nakonec vydávají na další dobrodužštví, kterým je teď finálně získat území pro Sinovu budoucí říši! Po zjištění, že to nebude úplně snadné, protože veškeré dosud objevé území je již zabrané, se skupinka tvořená Jafarem, Mystorasem, Hinou, Drakonem a Masrurem, v čele se Sinem, vydávají na těžkou cestu probádávání tzv. Černého kontintetu, tedy pro nás bezvýhradně afrického regionu, mimo jiné Masrurovy domoviny, bývalé říše Fanalisů.

But there was that "let's check Heliohapt too" thing, also known as

LET'S PREPARE OUR BODIES FOR LIL SHARRKAN

OH SWEET JESUS IT'S COMING

http://40.media.tumblr.com/53abafba5b714417b505636a01a77c25/tumblr_inline_nzzf1byBJc1rjdmlc_500.png

https://36.media.tumblr.com/28f00c121c00d280a90484b816b6f857/tumblr_nyoxlaY6SW1ueae2ho1_1280.jpg

never dissapointing

https://40.media.tumblr.com/32485db2d52708f9a35e88fc01370ec3/tumblr_nyoxlaY6SW1ueae2ho2_1280.jpg

IT'S SO FUCKING SAD THAT MYSTORAS DOES NOT BELONG THERE ANYMORE LIKE WHAT THE FUCK SPARTOS ?!

A na závěr moje oblíbená #let's totally struggle a #pain of the context věc před opuštěním Balbadu, která mi naprosto vyrvala srdce z těla a ani to nedokážu popsat, proč mě to tak strašně vyřídilo. BUT LET'S SAY IT'S PROBABLY KASSIM'S MISTAKE. || page 1 | page 2

another 13 years ...

before things

will go to shit

I hope that in next year we will be still able to protect our blondie poor way too pure shonen hero (AND ALSO HIS VRIGINITY BECAUSE ALIBABA PLZ THIS IS GETTING BAD) because he derserves to be happy.

Tento článek věnuji Mizu-chan; hope you enjoy it ~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mizu Mizu | 31. prosince 2015 v 15:18 | Reagovat

Sadistické sklony Ohtaky-sensei... doufám, že jsem nebyla jediná, kdo nechápala Hakuryuuovo provinilé (?) žvatlání o tom, jak nezvládl zabít Kouena... "hey? ta useknutá hlava se mu vrátila na své místo, či co?" – i když to je hodně stupidní myšlenka, tak je nutno připomenout, že v manze je možné všechno, že? Někdy bych měla věci dvakrát promyslet a třeba bych si potom vzpomněla, že Hakuryuu umí vytvořit iluzi... Opravdu moc mě potěšilo, že Hakuryuu je příliš hodný na takové obludnosti... Kouen, Kouha and Kouhei are alive :') asi se s nimi po těch dvou letech nesetkám, ale zatím mi stačí, že jsou naživu... [Setkání s Kougyoku se neprodleně blíží!! Can't wait!]

Další věcí, která mě hodně zasáhla, bylo navrácení osmi generálů do svých rodných zemích... vždyť to je jako kdyby nám řekli: naposled jste se s nimi viděli během války – kdy jste je vlastně ani neviděli, protože pódium patřilo jiným. [Kdyby nebylo Sindbad no Bouken, tak bych vraždila...]

Mrakodrapy, vzducholodě, skleněné výtahy a mušlefony [truly nice, truly - and i am honest there] ... proč sakra přístav v Reim empíru vypadal tak starodávně?! Přemístíme se do hlavního města a tam je metropole jako z nějakého sci-fi filmu. Žádné symbolické zobrazení neberu – i když je to povrchní – magický svět mě okouzlil právě díky své starodávnosti… pouštím, oázám, travnatým pláním a ne mrakodrapy. Navíc takhle zatím vypadalo jen jedno město. Když se Alibaba vrátil na Balbadd, tak tam se prakticky nic nezměnilo k lepšímu, spíš naopak...

Uncomfortable pohledy nejsou úplně nejlehčí počin pro duši – yep! 100% agree! It pierce my heart so hard… Ja’far, you need hug TT___TT

Sin.. Sin... Sin.... proč nikdy nevím, co ten chlap zamýšlí? Kougyoku oprostili od všech jejích "zločinů", přitom nepochybuji o tom, že Sin si je dobře vědom její zášti k němu... Spolčil se s Arbou [why Hakuei?!] a nechává se sžírat Davidem… tady ani není o čem spekulovat! [this doesn‘t make sense, right? Never mind]

Mor is gonna be beauty. Aladin manly cutie like his father. Hak is gonna look more manly – hope that time fix that pity face. And Kougyoku is gonna be strong queen… a potom se probudím do reality a budu brečet. Opravdu se bojím, že se něco výrazného stane s Kou-chan, zášť nikdy nevěstí nic dobrého, zvlášť v Magim... potom se podobně jako ty, senpai, bojím o Aladina... jeho věk sám o sobě nevěstí nic dobrého, navíc mi k němu moc nesedí, že se s Mor jen tak vypařili... 26. prosince… už jen tři dny... tři dny... sometimes it hurts same way as when we are waiting for crucial moment... it's not one, but still!!!

I bet that Judar is already with others... that jerk!

Sindbad no Bouken – se čtením téhle mangy jsem dost pozadu... Hah. Mám ten pocit, že tímhle článkem jsem dohnala nedostatky :D Naposled jsem četla ten kousek s Hinem jak se bavil s Masrurem... jeho dad skills are toooooo much to handle :'3 Problémy s územím se musely objevit dřív nebo později a jsem velmi zvědavá, jak narazí na ten ostrov! Sem tam si pohrávám s myšlenkou, že s tím bude mít co dočinění nějaký další džin nebo tak :D

Heliohapt?! SHARRKAN!! Oh yeah!! [prosím, prosím, prosím... že to nedopadne jak se Spartosem... přeci jen Spartos je údajně o rok starší než Sharrkan a Spartose nevzali... stejně jako Pisti...... PLS!]

Alibaba get yourself together, man! [guess he is gonna be virgin to the very end... poor man...]

Tohle se trochu protáhlo (that’s what you get [too much of "..."], when you write sth about magi, senpai) . . . sorry but not sorry, cuz i truly enjoy it, your updates are the best :]

2 S c a r s S c a r s | Web | 2. ledna 2016 v 13:32 | Reagovat

A-A-Alibaba is DEAD? W H A T ? And Alibala's spirit form?

So not really that dead yet? Ehm but hey, Alibaba's adventure with Judal sounds like fun (and lots of bropt material, or is it just me?). Oh, Alibabovo z mrtvých vstání, tak už jsem zase v klidu. Takový docela mindfuck :D IDK ale ten moment, kdy se Alibaba objevil před svými starými známými bych čekala víc dojemný??? How dare you do this to him, poor bb.

Well, ty jsi podotkla, že někteří v Sina ještě věří a já na netu četla jen samé, jak to jde neskutečně do háje a že se z něj stává skutečně antagonista a když si vzpomenu první řadu Magi, tak už tehdy tam byly malé náznaky, kdy mu člověk (nebo tedy aspoň já), nedokázal úplně věřit a trochu tušil, že se něco posere :D

Ahh, mi přijde že tahle manga je samý time skip, ale na druhou stranu je docela fajn vidět některé postavy dospělejší :D Budu se tedy těšit na případné další updaty a snad uvidím i Morgianu :3 A to její vyznání o jejích citech k Alibabovi mě potěšilo :3 Pretty cute ^^ Well, naprosto skvělý update jako vždy :D Pochopitelně trochu tápu u nějakých postav, ale na zahnání zvědavosti to bohatě stačilo :D so thank you very much ^^

3 Aya Aya | Web | 9. ledna 2016 v 11:33 | Reagovat

[1]: Já jsem byla dost fucked up z toho oznámení Kouenovy popravy a skutečně to působilo dost... reálně, že jsem pak ve finále byla taky poměrně zmatená. No, ale taktéž jsem ráda, že Hakuryuu není tak bezcitný a nemohl jej zabít už jen kvůli tomu, co se stalo tu kapitolu před tím a jak mu dal Kouen svoji nohu a ruku and just... Ppl like him can't die, right? RIGHT? T^T  Úplně jsem přestala vnímat svět, když se tři bratři spolu zase setkali, bylo to mé silné weak spot. TT_TT

V době, kdy jsem tento článek psala, jsem už viděla nějaké spoilery z nových částí s Kougyoku, které už začaly být překládané. Já jsem fakt ráda, že je Alibaba zpátky a doufám, že všechno dá dohromady a tato manga skončí nějakým klišé happyendem, protože těch pár hlavních postav si to zaslouží. XDD

Na toto s těmi generály jsem úplně zapomněla, protože mě to taky tak naštvalo, že jsem to raději vymazala ze svých vzpomínek. :'DD Jako nevím no, ale celkově tato "nová situace" v tom světě je strašně uncomfortable a nevím, co od toho dál čekat... Jinak tu moderní symboliku vnímám úplně stejně jako ty. Mám z toho dost negativní pocity a prostě idk. Magi bývalo na začátku tak exostické a teď je to prostě nah. Bylo by dobré, kdyby se stalo něco, co by mi toto zklamání pomohlo zažehnat.

Sin is fucked up, right? T^T Opět idk o co se on snaží a zlepšení světa pro všechny je sice fajn, jenže to zatím moc nevychází. And Jafar is watching him. Hahahahhaha. I'm fine.

"A potom se probudím do reality a budu brečet." X'DDDDD I FEEL YOU, THIS IS NIGHTMARE.

I hope Judar won't do bullshit anymore.

Já byla pozadu spíš s Labyrinth of Magic, protože mě Sinbad no Bouken baví mnohem víc. :D Ale promiň za spoilery. ^^'' Hina je strašně super a doufám, že tam ty jeho děti budou víc, až vyrostou. :> Jo hej ten ostrov, taky jsem zvědavá jak se k němu dostanou. X'DD A ten džin není úplně mimo. :D

OMG CAN YOU FEEL ME? T//////T No vzhledem k tomu, že od toho, co byli v Sasanu, utekl už nějaký rok myslím, tak by tam teoreticky o Sharkkanovi mohlo být něco víc než o Spartosovi (BUT THIS STILL BRINGS TEARS TO MY EYES). Mimo jiné Masrur je mladší než Spartos a Sharrkan a už byl naverbovaný, takže podle mě to teď není úplně mimo. Úplně tam vidím toho devítiletého malého princovského spratka, jak tam něco bude nacvičovat. :DDD ALE JESTLI TAM SHARRKAN NEBUDE, I'M TOTALLY DONE HERE. :'DDDDDD Ale Heliohapt je luxusní a tento arch už odkrývá své temné stránky, tak se čtením neotálej. :3

~ Let's protect Alibaba's virginity this year, too ~

Aw nope, your comment made me very happy, thanks for reading and I'm so glad you enjoyed this one. ^/////^

[2]: ALIBABA IS NOT DEAD, HAKURYUU IS JUST SON OF A BITCH. (literally)

Brotp material X'DDD Good said, but have in mind Alibaba's virginity because this plot twis is very important. MAGI JE JENOM SAMÝ MINDFUCK. Jako byla  by to dost shonen manga v prdeli, kdyby hlavní postava zemřela v souboji se svým rivalem a myslím, že to dostalo do kolen úplně všechny. X'DDD VÍCE DOJEMNÝ?! HAHAHHAHA NOPE THIS IS MAGI PLZ. :'DDDDD But it's not like I didn't felt bad for him. This poor bb is our only hope. n////n

Já věřím v to, že to s ním dobře nedopadne, ale že taky že jeho vůle bývala skutečně úctyhodná. Dřív než ho...

Posedly...

temné síly... 👌👌

Zatím z něj vyloženě antagonista není, protože zrovna této manze se nedá říct, že je "ten evil guy" vyloženě evil, protože tu se právě střetávají ty společenské otázky a normy, co se považuje za ok a co už ok není, jak postavy vnímají svět odlišně a tak. No, zatím se tam stále o něco pokouší, tak uvidíme, jak moc se to všechno ještě zvládne úplně totálně posrat. :DDD I feel just sorry for Jafar.

V podstatě jo, po nějaké větší akci a je tam daný důraz na důsledky toho, co to přinestlo, a pak se zase tato situace snaží vyřešit. Je to zvláštně koncipované na můj vkus... Co se týče Ali x Mor, už před několika desítkami kapitol se stalo něco "OH HOLY SHIT THIS MADE MY FUCKING DAY"; if this won't be cannon, I seriously die.

Velmi ti děkuji za přečtení i za názor. Jsem ráda, že se ti článek líbil. ^////^ A kdybys náhodou ještě jen z čisté zvědavosti chtěla něco konkrétního vědět, tak se stačí ozvat. :D ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
č l á n k yn a v i g a c em a i l b o xa n i m e & m a n g ab l o g r o l l
vzkazy určené pro komentáře, které nesouvisí se články a jinak budou smazány
rozcestník obsahující odkazy na tituly vyskytující se na blogu, recenze, updaty s novinkami a postřehy a další, postupně se
aktualizuje
seznam blogů, které navštěvuji, postupně se aktualizuje, více

pár slov o přispěvatelce, postupně
se aktualizuje

měsíční zápisy do deníku formou
kalendáře s fotkami, informativní

historie všech článků blogu chronologicky dle data vydání