4.0 | noragami

15. května 2016 v 13:26 |  ✿ anime & manga update
#noragami


Tak. { už ani nevím, jak uvést článek } Kromě toho, že jsem měla fakt radost ▲, protože Noragami je moje velká srdcovka a 16. srpna 2015 jsem dokonce začala číst mangu, jsem se snažila trochu více ponořit do zkoumání tohoto díla a na oslavu mojí lásky jsem se pokusila zpracovat tento komentář (!):


http://67.media.tumblr.com/c71f9207e07f96b7fc5d55403efa3bf6/tumblr_n2wrgvXa9s1r60zuio2_250.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

2014
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

Prvním krokem v této ne příliš dlouhé cestě byla rekapitulace posledních čtyř dílů (9-12) původní série, protože se od arcu o Yukineho posednutí (do kapitoly #11) jedná o fillerové zpracování, tedy necanonový, nový scénář neadaptující mangu, tj. společná tragická historie Yatova a Rabova, který je mj. fillerovým charakterem a s canonem nemá nic společného.


Trochu jsem upravila komentář k recenzi, protože se vyjadřuju jako tele. ▲

Požaduji za nutné znovu opakovat, že návaznost těchto dvou příběhových celků je na anime poměry dobře plynutě zpracována stejně se zakomponováním lehce otevřenějšího ukončení, které dává volný prostor pro pokračování, které vzniklo v druhé polovině roku 2015! Je pro mě sice trochu pobuřující míchat fillerovou postavu do Yatova seriózního příběhu a tragického osudu, což ostatní diváky možná trochu zblbne, přesto v době, kdy tato série vyšla, nebylo toho na základě mangy o Yatovi tolik známo jako dnes. Přesto se tato poslední část první anime série velmi trefila jak do historických souvislostí, tak i Hiyoriny skrytě stoupající lásky vůči Yatovi.

pozn. | Rokem 2014 vyšel od autorovského dua Adachi&Toka dvoudílný one-shot Awase Kagami (související s alternativní epizodou příběhu) popisující první střetnutí Yata a Raboua. Dle mě jde o zpracování velmi tragické a bezhlavopatové. Číst nedoporučuji!

důležitý fakt uvědomění | Yato není jeden z bohů války, jak je z počátku tvrzeno, nýbrž bůh katastrof. Není to vůbec vysoce hodnocená sociální pozice a na základě toho taky život hlavního protagonisty po celá staletí vypadá! K tomu se též váže volně přeložený název této série - "nora" znamená toulavý nebo tulák, "gami" je jedno z možných interpretací pro zapsání významu bůh, božstvo.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

2014 #thug hiyori
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

První oficiální neuvědomění pro diváky, jež mangu neznají. První OVA adaptující 25. kapitolu bizarního jednorázového obsahu, kde máme Yata posedající Hiyorino tělo v její první středoškolský den!

http://66.media.tumblr.com/331d7bf4a34f60407efcf49ac97f01a2/tumblr_n0asiy2rPn1rb4s92o1_500.gif


pozn. | Manga Noragami je měsíčník a je serilizována v tankóbonech po čtyřech kapitolách. Známým stereotypním prvkem autorek je fakt, že po ukončení seriózního arcu oddělí další příběhovou kapitolu humoristickými jednorázovkami chronologicky vždy zapadajícími do děje, ale nijak už více nerozvádějí svůj příběh dál. Toto dává např. prostor pro vznik OVA, jako bylo toto. ▲

Nutno podotknout, že Hiyori je po celou první sérii (2014) studentka nižší japonské střední, tedy laicky řečno našeho druhého stupně ZŠ. Ukončení této docházky symbolizuje závěrečný ceremoniál a debutový anime nástup na vyšší střední (v Japonsku začíná školní rok cca začátkem dubna a předchází mu cca dvoutýdenní prázdniny), který v první sérii není vidět, a to proto, že se Hiyori stává plnou středoškolačkou až po rozjezdu druhé série (2015; po celém arcu o Bishamonten a Yatovi), která odpovídá chronologii manze. Sama jsem byla tématem tohoto OVA zmatená, které se až po sléze mění v bizarní rabukome, jež je jednou z mnoha tváří Noragami. Odlišení se dá určit na základě Hiyoriny uniformy - na nižší střední nosí dlouhou sukni, má bílou košili a uvázanou mašličku, na vyšší střední je sukně znatelně kratší a více skládaná a košile černá. Nešťastný fakt je, že jsou obě lila.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

" N. O A D # 2 "
2014 #kissing scene
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

První OVA je sice v podstatě odlehčená forma spoileru, nicméně v druhém sólo příběhu je nemožné se spoileru vyhnout! Toto OVA je chronologicky naprosto neuvěřitelně nešťastný počin a náročné diváky může silně vyprovokovat tím, že vůbec nepochopí, oč v něm jde! Nutno podotknout, že to má opačný (ale pořád velmi pobuřující) účinek na čitatele mangy.

Tento příběh zpracovaný jako jednorázovka je ve skutečnosti závěrem k ukončení archu o Bishamonten a Yatovi (seriously idk jak to jinak nazvat, protože na oficiálních stránkách toho moc k práci s rozborem není), které nabírají napětí v poslední epizodě Noragami (2014) a tvoří zápletku do poloviny druhé série ARAGOTO (2015).

Jedná se o uctění památky brutálně zavražděného shinki (nástroje) Bishamon - chlapce libujícího si v zahradničení, Suzuhy, který navázal přátelský kontakt s Yukinem { memories in nutshell ♥ ಗಾ ﹏ ಗಾ }. Jednalo se o první krok Kugahy snažícího se o svržení současné Bishamonten, což ji mělo psychickým úpadkem svrhnout k záhubě. Na oslavu uzavření staletého sváru mezi dvěma bohy se sešli všichni naši přátelé u Suzuhova místa odpočinku na hanabiri pikniku, který se poněkud vymkl. Nemá bohužel smysl OVA vidět před N. Aragoto, ale mnozí se tomu zřejmě nevyhli.

http://66.media.tumblr.com/4f6836953de536ea9ca928e83fabc201/tumblr_nldjrt9U1V1ta0o05o1_500.gif


https://49.media.tumblr.com/f5f8ae9c7126c385aa22e58ec0511df7/tumblr_nvyxwkIYn91qe1i57o4_r1_250.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

" A r a g o t o "
2015
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

A tady to je. Zásadní příběhové zvraty celého příběhu v nové třináctidílné návazné sérii nevysvětlitelného názvu, s ještě více angsty flashbacky, tvrdými kroky a vážnější romancí. Nakonec jsem si i zvykla na nový opening!

Nový velký příběh začínající kapitolou #12 až do #24 je hlavním dějovým otevírákem. Jsou nám známy fakta o Bishině nenávisti vůči hlavnímu protagonistovi, které pramení někde hluboko ve stovkách let vzdálené minulosti. Uvidíme pravé zpracování Yatovy podstaty, a to boha katastrof, který byl zrozen z lidských přání o nespravedlnosti, bolesti a nenávisti. Yato vraždí a ničí, jak mu je předurčeno, a to postihne i samotný klan "Ma", kde je jediným přeživším a zprostředkovatelem Bishamonin požehnaný boží nástroj, megane senpai Kazuma-san.

Zavraždění shinkiho Suzuhy (viz ▲) rozpoutá finální válku mezi Bishamon a Yatem a otevře nám všechny doposud zavřené dveře jejich společného vztahu, včetně vděku Kazumy vůči Yatovi nebo intrik nepřítele Kugahy. Důležitými výsledky jsou Yukineho oběť, ze které vznikne Yatův první tzv. požehnaný boží nástroj, který je všeobecně zbraní nadřazenou jiným shinki, protože symbolizuje věrnost a oddanost duše vůči svému bohu.

"It shows that Yukki risked his name to protect his master."

http://66.media.tumblr.com/d59f6a03eb47b2da9a6dd8ba4b0e53d6/tumblr_nxrrgvWnfq1rvbl4vo1_540.gif


Mezi tím jsou prokládány střípky vztahu Yata a Hiyori, které tvoří již delší příběhovou kapitolu. Původně je Yatovým úkolem navrátit věci do starých kolejí pro Hiyori, jejíž duše se ocitá na hranici živých a mrtvých, tedy že je možné opustit její fyzické tělo, což zkráceně neprospívá jejímu zdraví a jednou to bude moci vést opravdu k její smrti, čemuž je podstatné se vyvarovat. Pro Yata je však velmi těžké zpřetrhat pouta s touto lidskou dívkou, která se zapletla do jeho pletek, z podstatných důvodů:
 • Yatogami je drobné a nepodstatné podřadné božstvo oproti velikánům jako jsou třeba Bishamon, Ebisu nebo Tenjin. Má velmi nepatrné množství věřících/vyznavačů, tudíž je snadné o ně přijít. Hiyori mu nicméně jako kamarádka slíbí "nekonečnou věrnost", tedy že nikdy nezapomene na všechna dobrodružství prožitá s Yatem a Yukinem, přestože jakožto bytosti z druhé strany je jejich existence v našem světě pomíjívá (a to i uvidíme na vlastní oči).
 • Hiyori po Yatově smíření s Bishou mu věnuje vlastnoručně vyrobený malinký chrám, který je pro božstvo nepředstavitelně významným symbolem uznání jejich existence (basically attention whores) a podsta od lidí, kterým slouží (Yato se o jeho získání pokouší od začátku příběhu, následně mu to umožní povýšení v božské sféře). Mimo jiné symbolizuje Hiyorinu lásku k Yatovi, kterého s Yukinem nechce ztratit.
 • Yato to přehání se svojí afekcí k Hiyori. Nicméně Yato a Hiyori podle všeho zatím nikdy nebudou moci mít spolu romantický vztah, protože vztah božstva s člověkem by za všech okolností vedl předně k záhubě lidské dívky, což však Yato nesmí dopustit. Každopádně to vede k jeho vnitřnímu dilematu - její bezpečí x její blízkost vůči sobě.
Po získání chrámu se Yato rozhodne vydat jinou cestou, než jaká mu byla souzena ▼, tj. že se chce stát také jedním z bohů štěstí i oficiální cestou. Je to doplnění k faktu, že Yato z počátku příběhu vystupuje jako tzv. doručovací bůh. Otázkou zůstavá, je-li pro něj možné bojovat se svým osudem.

"I am not going to forget you. "

http://67.media.tumblr.com/a26982f5a2149cb12c6321b90019f1c4/tumblr_nwbzdpfldN1rvbl4vo5_r1_540.gif


K mému velikému překvapení předchozí ne úplně krátký arc končící relativně štastně zabral ani ne polovinu nového anime (STILL CRYING FOR THAT POOR SON SUZUHA), které hned na to zabrousilo do další návazosti - po Yukineho level-upu se na scéně objevuje nový charakter - další ze sedmi bohů štěstí (po Bishamon), reprezentant obchodu a milovník rybaření, Ebisu. Seriózní chlapík středního věku v obleku se spoustou asistentů jeví z počátku zájem o podíl na vlastnictví Yukineho (což by z něj učinilo noru), nakonec nás však zavede do nového dramatického spádu o představení nepřítele, tzv. černokněžníka (říkají mu převážně Sorcerer), který se snaží o nějaké pochybné věci vedoucí ke zkáze:)))

Tento arc (až do kapitoly cca 40) je možná ještě zásadnější než předchozí, protože nám opět otevírá spoustu důležitých faktů, především tajemství o hlavním protagonistovi:
 • Částečné odhalení Yatova zrození a prozrazení existence jistého "Yatova otce".
 • Nový a naprosto nesnesitelný charakter Fujisakiho-senpaie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeho souvislost s Yatovým otcem.
 • Yatovo pravé jméno, protože to, pod kterým ho známe, je slovní hříčka kanji znaků. Svoje pravé jméno skrýval před přáteli, protože mu připomínalo tragickou minulost probably.
 • Yatův hlubší vztah s Norou, neboli Hiiro, neboli Mizuchi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odhalila jsem přezdívku zlé lolitky Nory, která ve volném překladu, jak lze již vydedukovat z překladu samotného anime, znamená The Stray, neboli Tulačka, a vystihuje to zcela její podstatu, tedy že slouží desítkám pánů a potuluje se mezi nimi bez domova. Pro bohy je to velmi nemorální, pro některé velmi příznivé.
 • CRYING FOR A NERD LIKE EBISU HIT ME SO HARD

Opět nová souvislost s Yatovou existencí - jak bylo řečeno, trpí nedostatkem vyznavačů, ale jeho pravá (prakticky zlá) podstata mu umožňuje krátkodobě získávat lidi, díky kterým Yato nezmizí, nezemře. Velká božstva jako např. skvadra Sedmi bohů štěstí ▲ je natolik silná na vyznavače, že je jim po případném zhynutí umožněna tzv. reinkarnace, jak už se o tom mluvilo u arcu s Bishamonten, nicméně pro Yata je toto nemožné. Yata si najímají, tedy vzývají ho v přáních, zoufalci pro vraždy a jinak nelidské věci, které mu zaručí jeho potulný život ruku v ruce s Norou (Hiiro). Jinak řečeno, Yato odmítá pro špinavou práci používat Yukineho a nechává jej raději napospas, než aby byl pro svoji dobrou podstatu poskvrněn úpadkem.


Ebisova role je zde následující - zpočátku to vypadá, že onen zlý černokněžník (is it just me or in Czech it sounds way too funny) je právě on, protože se dlouhodobě pokouší o ovládnutí temných maskovaných ayakashi, se kterými však má ve skutečnosti dobré a přínosné účely! Sám se vydá do podsvětí pro získání temného mocného nástroje, jenž by mu umožil kontrolu nad ayakashi, nicméně zde se mu do cesty postaví vládkyně podsvětí Izanami (mj. Ebisova matka).

Příběhovým obratem je, kdy Yata povolá "jeho otec", kterého nuceně poslouchá na slovo, aby šel Ebisua údajně zachránit, nicméně jako pravý Sorcerer je jeho plánem získat onen mocný nástroj, o který původně Ebisu usiloval. A podaří se mu to potom, co se Yatovi a Ebisovi podaří po těžkém souboji s Izanami (beroucí na sebe podobu milované osoby, aby je nalákala na věčnost s ní) z podsvětí uprchnout. V tomto okamžiku je i odhaleno Yatovo skutečné jméno, nicméně Ebisu, jeden z velkých bohů štěstí, je odsouzen za velezradu k okamžité popravě.

http://67.media.tumblr.com/406620457f7e43d9e0c0d5608eadd108/tumblr_nzxi4rZYp91rvbl4vo6_540.gif

 • Rozevře se nám pravá postata Ebisova charakteru, který působí jako surový typan beze smyslu pro humor. Ve skutečnosti však vidí v lidech naději a miluje svoji práci, miluje život, miluje lidi. Z počátku sebou nejistý Ebisu nyní odmítá zemřít a reinkarnovat se, přijít o přítomnost, protože uznal, kým je aktuálně. Bohužel jej potká špatný a nespravedlivý konec.
 • Yato si bere za vinu, že Ebisu umírá.
 • Bisha je velmi zasažena Ebisovou smrtí a reinkarnací, což vede k její brutální nenávisti vůči nespravedlivému nebeskému parlamentu or what the fuck is that shit, mj. i samotném Sorcererovi, což je aktuálním problémem kapitol 42-66 a dál.
 • Yato se zřekl spolupráce s Norou/Hiiro! Tedy už není jeho shinki.
 • epilog with this son of a bitch
 • manga summary

http://67.media.tumblr.com/4bc4b614485cf8dddb8e2ad72c6dc43a/tumblr_nzxi4rZYp91rvbl4vo5_540.gif


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

" N. A R A G O T O • O A D # 1 "
2015 #book of murder
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

Nové OVA poprvé zpracovává něco naprosto random, a to hned z krátké dvouvolumové sbírky příběhů Noragami: Shuuishuu, ze které byly použity i jiné kapitoly do jak první i druhé série. V tomto případě se jedná o epizodu o zimní lyžařské dovolené - Following A Stereotypical Two Hours, kdy se na Yata zaměří jistý spisovatelský šílenec s touhou zabíjet. V porovnání s předlohou OVA dopsalo scénář ke krátké, osekané kapitole, přehledně ji uvádí a vyvíjí a nakonec na základě předlohy ukončuje. Je to koukatelné, ale bez materialistického významu.http://67.media.tumblr.com/6e2862ae082f63b5b5cde4d876034a03/tumblr_o48p8raaSD1ssq9uio5_400.gifhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

" N. A R A G O T O • O A D # 2 "
2016 #capyper land
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Empty.png

V pořadí již čtvrté OVA je na tom chronologicky nejlépe, protože se jedná o adaptaci jednorázové kapitoly 41, o Yatově, Yukineho a Hiyoriném společném výletu do zábavního parku Capyper Land.

Zároveň se jedná o parodii na samou příběhovou kapitolu, kdy byl Yato v meziobdobí, před arcem v podsvětí, v otcově vězení, a Hiyori byla vydánana napospas středoškolskému životu a svému novému senpaiovi, kam se vydali na trojité rande. Well fuck. Při původní zápletce, kdy byl Yato nedosažitelnější než kdy dřív, Hiyori v canonu poprvé zapomněla na Yatovu existenci a jejich zážitky, včetně Yukineho (poprvé se to v anime však stalo v první sérii ve filleru o Rabouovi), navzdory svému slibu. It was literally unpleasant.

Nyní se naše trojice vydává na toto místo, Hiyori již podruhé a ne moc nadšená díky vzpomínkám, v čele s nadšeným Yatem, milovníkem všech capyper-dudes. THIS OVA IS LOVE & LIFE.

 • Yukine dokumentuje important okamžiky.
 • SO IMPORTANT!!!!!!!!!!
 • ALL THE CANON OTPS - Yatori !!!!!!!!!!!!!, Bisha x Kazuma, Daikoku x Kofuku TT____TT
 • SO GOOD
 • Ponytail Yato is back. May Gods help us.
 • Daikoku and kids sad plot twist, developed in chapter 42. THIS SHOW TOTALLY NEEDS THIRD SEASON !!!!
 • Smol Ebi ;^;


Noragami se stalo čistě mojí srdcovkou a moc si tento příběh užívám. Měla jsem z počátku z Aragoto trochu obavy, protože jsem po první sérii nebyla příliš odvázaná ze sváru Bishy a Yata, který mě však nakonec dostal k té oblíbenosti vůči tomuto dílu! Byla jsem druhou sérií velmi potěšená a užila si silné derpy depresso. Z Noragami vylezl zajímavý a poutavý příběh, především plný nekomplikovaného a autory podporovaného párování, a zároveň dramatické akční supernatural. Manga má aktuálně náskok přes dvacet kapitol a má tohoho ještě víc co přinést, tedy je to čím dál zajímavější. Doufám tedy, že se do pár let opět dočkám další adaptace, protože to bude stát za to!

coming soon (?)
 • Yato & Nora's childhood with Father ► s a d
 • Nora ► d a r k
 • more of that Fujisaki son of a bitch ► awkward
 • DAIKOKU + KOFUKU SAD FLASHBACK ► sad sad sad
 • Yato career development ► funny and dramatical
 • Takemikazuchi ► fights
 • angry Bisha and war with Heavens ► drama & more fights
 • and more!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 15. května 2016 v 17:34 | Reagovat

WOW, so long BUT SO WORTH IT! (╯✧∇✧)╯
Aya-chan opět překonává sama sebe a všechny nás hází do kapsy, se svým summary of Noragami! ヽ(〃・ω・)ノ

(nope, vůbec mě úplně nepřešla chuť sepisovat nějaké anime dojmy, když ty dáš dohromady něco takového! :D ^^)

Skvěle sepsané dojmy a hrozně dobře se to četlo - prostě english issues is on the point! ^^ Noragami sice pro mě nemá takovou citovou hodnotu, ale upřímně, co mě pro mě aktuálně nějakou hodnotu vůbec má?! Who knows. Probably HQ, but nevermind.

Na druhé straně jsem ráda za info o OVAčkách, jelikož ta mi samozřejmě unikla. Nebo tedy spíše jsem věděla o těch posledních dvou, ale nevěnovala jsem jim moc pozornosti, což by se po přečtení článku mělo změnit. :D

Whole post is just 👌👀 good shit go౦ԁ sHit👌✔✔

2 Aya Aya | Web | 15. května 2016 v 20:06 | Reagovat

[1]: IF YOU TELL ME IN NEXT POST THAT IT'S FUCKING LONG, I'M GONNA GET ANGRY!!!! :DDDD

Omg senpai don't make me embarassed, ok? x/////x

(don't you dare)

Oh, jsem ráda, že se ti to líbilo.♥ Nakonec jsem se začala bát, že to bude spíše nudné shrnutí, takže ti velmi děkuji. Ale dle mého vkusu tu je angličtiny velmi málo... Jakože whoa z 95+ % článek v češtině tu dlouho nebyl... :D No... Pro mě zase AŽ TAK taky ne, ale mám to zkrátka ráda a mangu nezačnu číst u kde čeho... I'm sorta excited from the anime. :')) "Probalby HQ" XDDD You meant "It's fucking HQ and everyone knows that?" !!:DDDDD

Jsem velmi ráda, že to bylo pro tebe trochu přínosné. Děkuji ti moc za přečtení a za koment! TT//////TT

nope it's not >//////<

3 Mizu Mizu | 22. května 2016 v 16:39 | Reagovat

Ahaha… „so long“ (well still not the longest, or so I think). Mě to nepřišlo zas tak dlouhé.. teda četla jsem to dlouho, protože sakra neumím číst rychle a potřebuji si to vychutnat. Pravděpodobně tento komentář nebude dávat smysl, tak jen pro začátek: úžasně sepsané dojmy na celou noragami sérii!! Moc jsem si čtení užila a jako fanoušek (i když ne až takový) jsem nad recenzí mnohdy slintala (obrazně řečeno).

Děkuji za zmatenou OVA k první sérii, protože ta mě dostala ke čtení mangy (přečteno během následujících tří dní). Na druhou stranu jsem si tolik neužila potom Aragoto – jelikož jsem všechno měla načtené z mangy, tak jsem ani tolik neprožila Yukineho oběť (ale v manze to bylo dooooooost silně prožito, naštěstí jsem nemusela čekat na další kap, protože ty už dávno vyšly, takže heart attack trval jen první půl hodinu, co jsem se z toho vzpamatovávala a přemýšlela, jestli něco podobného by vůbec mohli udělat… nemohli)… Yatori je velmi podstatná!! V celé Aragoto sérii a hlavně potom v té OVA… (yup, Yato, you should clean your dad‘s mess). Fanservis v té kapitole je nedocenitelný! Ty tři páry nejde shippovat s nikým jiným (like Yato x Bisha, nope!!)

Yato’s dad potřebuje ránu pěstí. Seriously. Daikoku a Kofuku flashback!!! Sad sad sad sad sad sad……… holy shit! It was.. just… ugh!! War with Heavens!!!!!!!!!! IMPORTANT!! (proč Noragami nemůže vycházet každý týden!?!!) T^T

4 Reita-chan Reita-chan | Web | 22. května 2016 v 19:06 | Reagovat

Ja som sa k Noragami dostala už dávnejšie no moc ma to nezaujalo hlavne pretože som mala pocit že to skončilo nieako divne XD ale ked tak čítam dalej tak si uvedomujem že tie OVA som vôbec nevidela :3 ....krásny článok :D dala si si s tým dosť práce a aj to tak vyzerá *dokonalo*

5 Aya Aya | Web | 22. května 2016 v 19:48 | Reagovat

[3]: TOTALLY NOT THE LONGEST!!! (reminded me all the Daiya articles from the last year... whoa I should write sth n e w ~ ) No s tím čtením to docela chápu, protože já čtu některé články velmi pomalu včtetně vychutnávání a pak mi ještě asi hodinu zabere koment, takže mi to dá dost práce. :DDDD MY LIFE DOESN'T MAKE SENCE, DON'T FEEL BOTHERED BY SOMETHING LIKE THAT XDD

Oh but I'm glad you like my trash-post... ;^;

Já se na mangu chystala delší dobu, ale nějak mám vždy problém se k tomu dostat, also HOW CAN YOU READ MANGA SO FAST? :'DDD WHAT DRUG DO YOU USE, I WANT THAT! Já se dostala k tomu arcu, jak začíná Aragoto, až po tom, co jsem viděla dokonce pár dílů z toho, takže to bylo sorta... confused se mnou? XDD (sometimes I think I should stop with English but...  then I'm like "Nah, she must understand me, no choice!:'D" sorry) Pak jsem anime přestala sledovat, protože mě tradičně nebavilo čekat na nové díly a mezitím jsem dočetla mangu někdy v únoru... No a tady tato moje anime akce proběhla někdy před měsícem, takže jsem si akorát oživila a připomněla vše, co už jsem stihla od začátku zapomenout. XDDD

Musím říct, že ta scéna s Yukinem mi dost vyrazila dech a je to jedna z takových nejvíc dramatičtějších scén v manze, které působí úplně úžasně na čtenáře! (V manze se mi to zpracování líbilo nějak víc >////< a hlavně to pak bylo i v tom promo videu a já z toho měla takový hype! https://www.youtube.com/watch?v=BRyWEAC5e2E a ta hudba awh)  Then I was done with Ebisu, lol.

Yatori is life in this story, seriously! (Yato should get rid off his dad tbh)- Ten awkward fanservice v Noragami mě ale dostává... :D Jakože na jednu stranu to těší mé srdce *so doki doki* but on the other hand THEY ARE SO AWKWARD??? YATO PLZ HOW OLD ARE YOU???? :'DDD  (he's like 11 ok I know but he can try more)

Oh přesně! Jak jsem psala ke konci, páry jsou velmi jednoznačné, a i když se to může trochu nabízet, chemie canon-otps-to-be-canon (?:DDDD) je absolutní a nedá se nahradit v jiných případech. ALSO FUJISAKI SENPAI BETTER DIE, SRSLY.

Please please, I wanna punch him, pick meeee!!! *hyped about violance, hyaha* I'M GLAD I WAS NOT THE ONLY FUCKED UP ONE ABOUT DAIKOKU AND KOFUKU... LIKE... This was sort of think that usually hits me so hard. TwT

Občas mě to vycházení taky mrzí, ale nějak nestíhám číst poslední kapitoly... Navíc mám trochu problém, že si po měsíci ani moc nepamatuju, co se tam děje, ale nechce se mi dávat náskok, protože mě to... prostě štve... (pár posledních části si asi přečtu znova) Idk co mám dělat... jak to děláš ty, čteš pravidelně? Also thank you very much for your comment and opinion! ♥

[4]: Mně se teda anime velmi líbilo, i když jsem z něj z počátku (cca epizody 1-4) neměla vůbec dobrý pocit! ^^ Sto lidí, sto chutí, but thanks for reading my shit, I'm glad you liked it. ^^

6 Mizu Mizu | 30. května 2016 v 21:33 | Reagovat

[5]:Osm dní později a stejně na to bude reagovat, tohle je fakt smutné a patetické zároveň.

[tak trochu mimo mísu…… OH MY DOG!! YEEES! Možná mě potom dostaneš zpátky do fandomu DnA, jsem na tom bídně, hlavně kvůli manze, která stále chybí a anime mě tolik nebaví – ale asi se stejně budu muset spokojit s anime, ale nechci T-T.. btw jak jsi na tom s další sezónou mangy?? Just asking <:]

Jak jsem ráda, že jsem to promo video neviděla :‘DD nee, z toho bych neměla hype… to bych si pouštěla furt dokola a uklidňovala se, že se nic takového nestane… Ebisu…. Yep….. so done :D Poslední kapitoly vždycky stihnu… ale zároveň musím si přečíst ještě minimálně tři kap. předtím a mám z toho výčitky svědomí, aka jak si sakra nemůžu pamatovat, co se tam stalo?! Thanks… teď se cítím aspoň trochu líp, že nejsem jediná xD Ale s tím, co dělat ti vůbec neporadím…. Both of us need a help…….

Hey ještě k Yatori, já se strašně bojím, jak si poradí se zakončením! Protože u Code Breaker, kde hlavní hrdinka nemohla s nimi zůstat, tak ji prostě opustili (rozloučili se, of course) a potom tam byl akorát time skip a oni se na ni dívali z dálky a OTP se mohlo jít vycpat TT-TT a podobně se toho bojím i u Noragami, protože Yato nechce Hiyori ublížit a už vůbec ne ji sebrat ze světa živých… navíc není tam potom ten problém se zapomněním minulosti? Takže by teoreticky ztratila vzpomínky na Yata? Nebo je tam jiný způsob, protože kdyby jí chtěl učinit svým božským nástrojem (lol), tak by všechno zapomněla…….. I am confused.

7 Aya Aya | Web | 2. června 2016 v 14:24 | Reagovat

[6]: 8 dní je ještě dobrý. :D

Upřímně, už mám s Daiya taky trochu dost, nebo spíš moje nálada vůči němu je velice kolísavá. Btw chci psát dojmy o druhé sérii, která již skončila! K manze jsem si ještě cestu nenašla, ale jo mým cílem během letošních prázdnin. :D Sequely jsem tudíž nečetla, preferuji chronologii. ^^ ale všechno bude~

Sorta feel you but I've sorta been enjoying suffering lately :DDDDD Já mám teď z posledního archu naprosté okno, chci si přečíst cca posledních 10 kapitol znova, abych se do toho zase dostala. Strašně mě štve číst onogingy, je to frustrující. :D

OHOHO THIS SMELLS LIKE IT MIGHT EVENTUALLY HAPPEN, HOLY SHIT (that shonen shit, fucking dammit). Shodou okolností jsem se při psaní tohoto článku dozvěděla, že autorky jsou obě ženy, od čehož se dost Noragami obsahově & emočně odvíjí, tudíž by se dalo čekat něco... less awkward?? (I hope we all know how ended Naruto... without considering canons :DD) Noragami má pár prvků tragédie, ale celkově jako příběh se to tak ohodnotit nedá, takže zatím doufám, že žádný bad ending nenastane (že vyloženě někdo umře:DDD), ale tento děj je tak citově komplikovaný, že prostě vůbec nemám jinou představu kromě toho, co jsi sama řekla? :D Mimo jiné je to v manze strašně moc omýláno - Yukine se strašně bojí toho, že je Hiyori opustí, dospěje a bude dál po boku někoho jiného. Yato též, ale nikdy to nevykřičí úplně nahlas, přesto je to velmi obvious. LIKE SERIOUSLY I'M SCARED FOR DEATH THAT WE WILL SEE HER WEDDING AND HUSBAND WON'T BE YATO!  *internally crying*

V tomto ^ případě na ně Hiyori zapomene (ale třeba někdy bude mít takové ty deja vu okamžiky) a pak je tu ještě ta druhá cesta, kterou myslíš ty - kdyby umřela a stala se zní wondering duše, zapomene tak jako tak. (Ale technicky by jí měl zůstat ten love instinkt, kdy cítí Yatovu vůni a dokáže jej vyčmuchat, lol that's so inappropriate))

Jediné východisko vidím v plot twistu, kdy se z Yata stane člověk, but it has so many buts to become real. :'D Thanks for your reply. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama