Červen 2017

4.2 | zima 2016

29. června 2017 v 15:24 ✿ anime & manga update

#erased #doukyuusei #konodan #nijiiro days #prince of stride #shouwa genroku rakugo shinjuu

Bude tomu již skoro rok od posledního anime updatování, jakétož zjištění doprovází mnoho slz. Série zmíněné v tomto článku jsem všechny sledovala během minulého roku, některé dřív, některé později, a tudíž tyto dojmy jsou víc než jen vycucané z prstu, ale stejně mi bylo líto je jen tak přejít mávnutím ruky, tak prosím nebuďte tím úplně odrazeni.

Co se sledování týče, loňský rok mám tedy pečlivě odbytý pouze z půlky, ale stejně mi to nedá a musím říct, že to byl rok zajímavý a přinesl nám poněkud významná anime, na která nepůjde zapomenout. Nebo alespoň v mém případě. Ale o tom jindy. Zima 2016 je tedy tu!


Boku dake ga Inai machi | 12 | A-1 Pictures

https://68.media.tumblr.com/dac687a0c5bd8f4c3439092061e4be92/tumblr_onmkpgzeLm1s85zhmo2_r1_400.gif
Jeden z takových malých klenotů roku máme hned tady. Jde o pečlivě zpracovanou mysteriózní sérii, jejíž hlavním hrdinou je devětadvacetiletý Satoru Fujinuma. Ve zkratce má schopnost vrátit se o pár okamžiků zpět v čase (v řádech minut), aby zabránil všelijaké nehodě/havárii/katastrofě, jež v jeho přítomnosti způsobí jak velké materiální škody, tak i mnohdy smrt nevinných lidí.

Náš příbeh ovšem začíná, když se mu přihodí něco nečekaného - Satoru se právě v jednom takovém okamžiku vrátí o celých dlouhých 18 let do minulosti, do roku 1988, když byl ještě sám malý kluk. Toho roku tragicky zemřela holčička z jeho třídy. Právě tato událost má nějakou spojitost s nehodou, kvůli které se vrátil do tak vzdálené minulosti, aby tentokrát ovlivnil budoucnost a odhalit vraha jeho spolužačky Hinazuki Kayo.

Back in town

13. června 2017 v 21:37 MMXVII

Drazí blogoví spoluobčané, všichni mí miláčci a vy ostatní,

je tomu již necelého půl roku, co jsem psala naposledy, nicméně přijíždím s plnou nádrží zpět. ヽ( ・∀・)ノ I když to uteklo fakt strašně rychle, těch pět měsíců byla pěkně dlouhá doba, za kterou se mi patřičně změnil život. Překonala jsem mimochodem maturitu a teď je ze mě vysokoškolský kouhai a jen tiše brečím. Naštěstí po nějakých neurčitých technických chybách mi dokonce funguje i blog #zatím, takže jsem se #zatím oficiálně plnohodnotně vrátila, jak říkal můj slib.

Tímto tedy zahajuji již šestý rok provozu blogu, který se navrátí do starých kolejí. (๑˃ᴗ˂̵)و Žádné velké změny zatím neplánuji, dokud se mi nepodaří tematicky navázat na dávné časy. Mimo jiné, jak si můžete všimnout při nahlédnutí do archivu, tak je velmi chudý již od konce minulého roku, kdy jsem z osobních důvodů zlikvidovala všechny články a 80 % z nich zatím vrátit neplánuju, protože smazat asi 2K článků nebyla prdel (non, už žádné cringe scene tutoriály!!:D). V blízké době se kromě anime updatu (konečně) objeví i nějaký ten deníček a možná kindervajíčko s překvapením~

This time I'm not leaving w/o yoü.


FREE AS MY 髪の毛

13. června 2017 v 21:28 | ✿ a y a m e

𝒶𝓎𝒶 𝒽𝑒𝓇𝑒,

yo', zde je článek o veleváženém veličenstvu tohoto blogu, který vždy dávám dohromady ne příliš nadšeně, ale připadal mi zkrátka nezbytný. snad se taky rádi seznámíte s osobou, jejíž články občas čtete~ (don't)

tímto blogem se zabývám už od května 2012 a je to můj jediný blog. vzniknul za účelem rozšiřovat anime poselství (až z japonska, lolol) a od té doby se toho moc nezměnilo, anime totiž sleduju stále, ale ještě radši si přečtu nějaké mangy. věnuji se občas taky almost l'art pour l'art rubbish věcem nebo prostě jen tak brečím kolem. můj svět je plný bizarních kontrastů, jako třeba že miluju historii, ale studuju it, nebo zbožňuju černou a zároveň pastelové barvy. je mi 9 a mým snem je adoptovat lvíčka.

a r i e s | 15/4 | ♈ | 🔥 | Ꮚ•̀ꈊ•́Ꮚ

don't let anyone burn out the fire that's inside of you. you have what it takes to push past everything that stands in your way, and you will because you have this rage inside of you, this magnificent light that burns from the inside and out. don't loose your fire, or i'm afraid you would loose yourself.

mars ♂ child

■ athene's spear
■ ares' shiled
■ half gryffindor half slytherin
■ i can swich from tate to negan in 10 seconds #coughs

_f a v s | 🐆 | 📷 | 🐏 | ☕️ | ☁️ | 🌵
lions, pirates, photographing, cosplay, victorian style, deep anime & dark manga, antics, role-play, lady gaga, manga edits, spring, hot chocolate, felines~, furniture, catci-chans, black & white, night sky, sunsets, drawing, grunge shoes, history, dragon age, english, bangs, wigs, kuraryo, 19 days, brother bear ❤
𝓅𝓁𝒶𝓎𝓁𝒾𝓈𝓉