cheaty & zlepšováky: barvení a zahušťování paruky

16. července 2017 v 22:09 | + recenze Sweat Cosplay |  čáry máry fuk

do you perhaps miss stupid tutorials? well I might have bad news

Tak jo. Tento content bude poněkud netradiční a ještě úplně nevím, co si vlastně představuju, že se tu bude odehrávat (skvělý začátek, ale za všechno může motivace). Možná z této rubriky ovšem nakonec budu mít dobrý pocit, i když bych to zatím úplně nepřeháněla. Mimochodem jsem ji chtěla pojmenovat zlepšováky, ale po následném fantazírování jsem došla k závěru, že by to nebylo úplně výstižné. Než začnu, tak ještě obecně - budu sem většinou přidávat (tedy pokud vůbec přidávat budu) opravdu triviální výmysly a mnou ozkoušené hokusy pokusy a pravděpodobně i recenze a zkušenosti.

varování | nemám žadný skill, což znamená, že to bude tak max užitečné pouze pro ty na stejné úrovni


Každopádně tento úvodní článek do mé možná (?) i cosplayerské rubriky zahajuji se svým unikátním nápadem, který mě vlastně přiměl k nějaké produtivní aktivitě, za kterou jsou vidět nějaké výsledky. Ale od začátku.

http://68.media.tumblr.com/f9d735bc91d0f17838dc55e48aca01dd/tumblr_oot5d9HvYz1rvlnsbo1_540.png
Všechno to začalo letošním Animefestem, i když ještě možná předtím to celé zapříčinila manga Tokyo Ghoul:re s postavou inspektora Sasakiho protože GIMME & also 👌👌👌. Bylo zřejmé, kam to povede, a přesně tak to vyústilo v jarní rané festivalové náladě.

praktické detaily cp z deníčku
 • nejdražší paruka mého života so far
 • ty pruhované kalhoty jsem sháněla snad rok (a nebo je to jen perfect illusion? :D už nevím, kdy ta mánie začala, ale fakt to byla nejhorší část celého cosplaye, protože Gucci asi za 7K z ebaye nakonec nebyly to pravé ořechové, i když byly beztak canon, protože co jiného by si za svoji výplatu Haise kromě knih asi ještě kupoval...)
 • kalhoty jsem chtěla využít i na normální nošení, proto jsem se rozhodla koupit si stejný již profesionálně ušitý model, který by mi plus mínus seděl
 • funfact: opět mě zachránilo H&M <3
 • černou košili z Tesca jsem si pořád nekoupila, ale už se to blíží :D
Tentokrát se budu blíže zabývat ovšem pouze samotnou parukou. Koupila jsem ji během března ve svělém obchodu na ali - sweat cosplay, ovšem krátce na to všechny cosplayery zasáhla těžká rána, a to že z nějakého neurčitého důvodu většina čínských sellerů z aliexpresu odstranila z prodeje svoje paruky a veškerý cp wig obsah byl redukován asi na pětinu. Jinými slovy tato a všechny ostatní cosplay paruky, které i tento prodejce nabízel, byly odstraněny.


Šlo vidět jak dle reakcí, tak i samotných fotek obchodu, že ve většině případů za poměrně vysoké ceny prodávají relativně kvalitní zboží. Ostatně taky za ty peníze by to mělo stát za to. Paruk na tuto konkrétní postavu či jenom ve stejné barevné kompozici se na tomto serveru prodává prodávalo několik desítek, ale mým favoritem byla tato jediná. Mj. šlo sice o můj první nákup u tohoto sellera, ale měla jsem do budoucna vyhlídnuté celkem 3 luxusní paruky z tohoto obchodu, které byly jak z jiného vesmíru, ovšem neměla jsem na ně peníze. Škoda, nejenom oni přišli o stálého zákazníka, ale stále doufám, že se všichni ti dobrý parukáři brzy vrátí.

detaily toho, co mě při koupi zaujaloprvní zkoušení paruky
 • originální fotky ve vysokém rozlišení od prodejce byly 101% relevantní :D
 • kvalita
 • vlastní hodnocení ovšem paruka neměla (jsem tam byla beztak první recenzant já :D), ale dle zvážení jiného zboží to byl jen irelevnatní fakt
 • v tehdejším kurzu mě stála téměř 600 Kč

Paruka brzy přišla samozřejmě ve skvělém stavu, jak se za ty prachy dalo očekávat. A aby toho nebylo málo, v balíčku byl přidán dárek zdrama od sellera v podobě klíčenky s Doraemonem (samotný merch má hodnotu max 4 Kč, ale stejně díky)!!~

první známky nespokojenosti

 • příliš krátké černé "kořínky vlasů" (btw nemá to být ombre efekt, jsou to jenom jakože prameny z temena hlavy)

http://68.media.tumblr.com/7fb885d24d363ab9e72d3354816fcffa/tumblr_ohbmrzDvdm1rxf627o1_540.png

animefestní stav 20/5

Haise byl můj cos na druhý den AFka. I když jsem se snažila a paruku jsem ráno předtím i natáčela žehličkou a lakovala (ok, docela jemně, protože mi jí bylo líto hnedka zasajrajtovat), moc to nevydrželo a nakonec byla stejně rovná. Možná na to mělo vliv i vlhké počasí nebo jsem prostě jenom jednoduše nemožná, ale vzhledem k tomu, že jsem tam už další den ani nebyla a hned po víkendu jsem maturovala, moc jsem si s tím hlavu nedělala a byla jsem ráda, že jsem tam vůbec mohla být.

 • Suzuya na mě volal, ať se jdu vyfotit s dalšíma nerdama, když jsme stáli ve frontě na Bubbletea. Moje reakce byla jen "to víš že jo" :D
 • actually jsem si doma zapomněla sušenky, i když jsem je měla nachystané, a bála jsem se, že bude obtěžovat moje kapsy :')

http://68.media.tumblr.com/dd66f09087cb4ef83950fd641d15d81c/tumblr_ohbmrzDvdm1rxf627o4_540.png

http://68.media.tumblr.com/c3b94ee19e32bf390db02b9f5cb63bb5/tumblr_obd7mu8wry1toxfivo3_400.png
Tak jo, asi bych to už měla ukončit, ale ještě jsem se vlastně ani vůbec nedostala k tomu svému skvělému zlepšováku a už začínám být nervózní... Věc se má tak, že mě na této skvělé paruce strašně štvalo, že kromě toho, jak je výborná, ta tmavá vrstva vlasů nesplňuje takový účel, jaký by měla. Jsou strašně krátké a není to ono, ať se na to díváté pod jakým úhlem chcete.

Nutno podotknout, že v této manze jde během tří desítek kapitol vidět, jak Haisemu rostou vlasy a mění se mu množství toho jeho super melaninu či snad těch ghúlích rc buněk v těle a zkrátka jeho vlasy dle toho vypadají. zde | zde | zde (plus autorovi!) pak upgraduje v black reapera, ale to už je spoiler

Chtěla jsem to původně přebarvit:
 • rozpuštěnou barvou z fixy na lihové bázi či tuší jakožto nějaký chemický barevný roztok
 • nejčernější barvou na vlasy
Líbila se mi původně první technika. Nakonec nevyhrála ani jedna, protože po uvědomění si, že po umytí/praní/čištění paruky dojde k odpuštění této věci od samotných vláken, čili ta celá obarvená sračka se zapustí do těch nádherných stříbrných vlasů, jsem to nakonec přehodnotila ► ta paruka byla moc drahá na to, abych s ní prováděla něco takového. :D Přišlo mi to dost riskantní vzhledem k tomu, že šlo o takovou jemnou úpravu, která by případně mohla přinés katastrofální následky. A řešení?

Snadné. Do čistého přešívání paruk jsem se zatím nepouštěla a do blízké budnoucnosti to nevidím a ani to nemám upřímně v plánu, i když je to super a obdivuju všechny, kteří to umí. Jakžto vlastník clip-in příčesků jsem ovšem vymyslela něco skvělého, co zefektivnilo práci, moje vlastnictví a stálo mě to pouhých 59 Kč.
 • Ve zkutečnosti vlastním od roku 2014 (?) jednu sadu tmavě hnědých příčesků, které pocházejí z jakési české stránky vlasy.cz či tak nějak podobně. Nejsou z pravých vlasů ani stejných umělých vláken jako paruky, které mám, idk co to upřímně je, ale jsou syntetické. Měly původní délku asi 40 cm (?), barvu hnědou, hodnotu asi 900 Kč, nosila jsem je vkuse! 12 (?) měsíců.
 • Byly viditelně poškozené a unošené, roztřepené, trochu vymyté, téměř denně přežehlované na teplotu neznámou a zažily i hodně přípravků určené na lidské vlasy aka šampon, kondicionér...
 • Co jsem si po jejich unošení pořídila následně nové a o dost lepší, které vydržely trošku víc, ležely mi jenom v krabici a přemýšlela jsem, co s nimi udělám.

Přišla jsem se skvělou inovací!!

https://cdn.3mw.cz/images/thumbs/d1/1000x1000x0_d1e72611ece1ff49b8c7d51e2e45f49d.jpg
Koupila jsem si přesně tuto barvu Palette s odstínem C1, u nás v obchodě v hodnotě oněch 59 Kč, a obarvila jsem si tuto sadu cca 6 clip-inů. Nevím, jak jsem to na tu paruku prvně měřila, ale nakonec jsem všechny příčesky vůbec nepoužila - nakonec mám v současnosti na paruce přidělané pouze 2 pruhy like docela velká odchylka, ale to se stává (černé clip-iny chci použít ještě na jiný cosplay v nedohlednu, proto jsem obarvila všechny, a možná dojde i na tu druhou sadu se zbytkem barvy).

Zde je progres a výsledná práce, ze které mám dobrý pocit, protože vypadá věrohodněji:

Pár úhlů, jak vypadala paruka v původní podobě.


Bohužel jsem zapomněla vyfotit příčesky, jak vypadaly v původním stavu, v lepší kvalitě. Tady jsem měla už namíchanou barvu a byl večer (tma v místnosti), takže je to dost messy. Není to moc vidět, ale byly celkem shitty.


Mimo jiné jsem poprvé v životě barvila "vlasy"!! Nikdy jsem to nedělala, a pokud šlo v minulosti o barvení mojí hlavy, realizoval to někdo jiný, takže toto byla čistá premiéra a naprostá improvizace. Použila jsem z balení jenom půlku všech přísad a strašně mě fascinovalo, jak z takového nějakého bíleho shitu po pár minutách začaly příčesky skutečně černat. SHOOK. Pak jsem to klasicky opláchla (bez pečujícího šamponu či jakési přísady, protože nebyla vůbec třeba) a nechala volně uschnout.


V dalším kroku samozřejmě následovalo opatrné česání suchých clip-inů a vyžehlení na nejnižší teplotu, která u mě činí 150 °C. Poté jsem hrábla hluboko do pramenů na paruce, až k síťce, aby se oddělily černé a bílé prameny/švy jakoby pěšinkou. Připevnila jsem tam (clip)sponkama prameny, aby to vypadalo přirozeně. Zepředu to bylo v pohodě, protože jsou v síťce prameny našity pravidelně v jedné lajně viz foto 1, nicméně vzadu to byl poněkud problém a pletly se mi do toho bílé chlupy, no nakonec se to dalo nějak schovat. Prostě improvizace.


Lol, tato Samara vznikla po tom, co se horní vlasy sčesaly dolů do přirozené polohy. Nastává další fáze aneb stříhání. Poitnou celé této akce bylo tedy sice zahustit černé vlasy, ale hlavně lehce prodloužit, aby šly víc vidět a nepokrývaly pouze temeno. Poprvé jsem si konečně zastříhala i svými kadeřnickými prostřihávacími nůžkamy, který mají takový ten hřebínek. Upřímně mi to s nimi moc nejde, ale na tohle se to celkem hodilo. Vznikl nicméně tento sestříh á la hrnec (rodiče věděli, proč mě neposílat na učiliště), než se vlákna pročesala a splihla. :D


Poslední závěrečná fáze ► operace pudding head aneb tvorba vlnek žehličkou na vlasy opět na teplotu 150 °C, anebo čím menší, tím lepší! Upřímně jsem to trošku přehnala a ten push-up dojem, kterým to mělo působit, se zvrtl a je to zavlnkované jak nevím co, protože já strašně miluju vlnité vlasy i u anime postav a nemohla jsem si pomoc. Paruku nemám zalakovanou, takže se s tím dá dělat ještě spousta věcí a načesat to i jinak. Povedlo se mi ovšem natočit ofinu tak, aby nelezla do očí, takže ji nebylo nutné brutálně zkracovat (příště půjde beztak pryč).

 • actually spoiler - tento styling jsem dělala podle jednoho fanartu, který se mi strašně líbil a chtěla jsem to tak naranžovat; Haise má hairstyle ve skutečnosti trošku míň divoký... at least I hope... wait who cares, it's gorgeous

Výsledek a porovnávací foto:
((▲ HELE NA TO, JAK NA TOM PRVNÍM GIFU TY BÍLÉ VLASY VLAJÍ VE VĚTRU!))

Současný stav

 • barva - aplikována *pudding mode* (don't tell Touka-chan)
 • vlnky - maximální objem dodán
 • maman - ready like never B) *ten art je krásnej že*


 • samozřejmě je skvělé, že clip-iny jsou odnímatelné a můžu si to přizpůsobovat podle sebe, zahustit vlasy dle potřeby či je tam nemít vůbec :)


 • pořád je to v procesu evoluce - jak se znám, příští týden tento cosplay bude vypadat asi úplně jinak :D

Tak, toto byl můj první vynalézavý článek nejenom o kutilství, ale i o užitečném využití starých věcí, které je škoda vyhodit. Už mám plán na příští díl a bude úplně jiného rázu. :D Dokonce už vím, co při něm obětuju!

Žijte blaze!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kaizoku Kaizoku | 19. července 2017 v 2:15 | Reagovat

Woah. Just, woah. You evolved your wig from metapod to butterfree! Vyřešilas to skvěle. A ty gify jsou boží mimochodem.

2 Aya Aya | Web | 19. července 2017 v 20:52 | Reagovat

[1]: diDN'T SEE SUCH A PRAISE COMING, thanks fellow pirate

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 20. července 2017 v 7:09 | Reagovat

Ješííš ty si zlatá^^ fakt ti ta parochňa náramne sluší!
Inak, ja som si pred dvoma rokmic (cca) tiež kupovala parochne z ebayu a podobne, ale toľko penazí som za žiadnu nedala :( Sayurka je lakomá. Ale vidno, že je to kvalitou úplne inde a vyzerá to fakt perfektne. A to, ako si si tam pridala tie čierne príčesky tomu len pomohlo. :)

4 Aya Aya | Web | 21. července 2017 v 9:33 | Reagovat

[3]: Ahahaha, díky. ^^' Standardní paruka této délky mě většinou vyjde přes 300 Kč, takže o něco míň než 15 Euro. Byla to pálka, ale co jsem se dívala na ty ostatní wigy, toto byla jediná volba a stála za to! :D Z vlastní zkušenosti se pro mě vyplatí investovat do dražších paruk, ale záleží, co očekáváš od finálního výsledku, ale jinak to naprosto chápu. ;DD A děkuji moc za koment, jsem moc ráda, že to i pro okolí vypadá lépe. ^^

5 Nauesin Nauesin | Web | 23. července 2017 v 12:15 | Reagovat

o můj bože, tolik práce :D I salute you sir, I mean ma'am. (ahahaha SNOW je super, taky jsem si ho stáhla, je to závislačina)
Nikdy jsem se nějak nechtěla pouštět do takovýchto věcí, jsem moc líná :D A ono je to vlastně jedno, stejně nikdy nedokounčím cosplay xD

6 Aya Aya | Web | 24. července 2017 v 19:56 | Reagovat

[5]: To se ti jenom zdá, že to dalo hodně práce, proto je to zlepšovačka!:D All the time was worth it tho~ Sir or Madam - I wish I could do both. XD Svojí závislosti na Snow se pomalu, ale docela úspěšně zbavuju. :D

7 Xuxumber Xuxumber | Web | 9. srpna 2017 v 22:34 | Reagovat

To vypadá skvěle! :3 Dobrá práce, taky bych chtěla být šikovná :c :D

8 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 1. září 2017 v 18:52 | Reagovat

Hello Aya! To je super nápad tohle, paruku to neponičí a určitě se to dá využít i na běžné zahuštění paruky, klidně i jednobarevné, určitě to někdy využiju ^^

9 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 1. září 2017 v 18:54 | Reagovat

[8]: jinak ti to vážně sluší <3 na té paruce je vidět deep change vůči původnímu stavu.

Jinak, chystáš se na Akicon?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.