d e c e m b e r | 2 0 1 7

31. prosince 2017 v 23:08 |  in memoriamuž je tomu fakt nehorázně dlouho, já vím, ale pochop, že se mi fakt strašně nechtělo. už tě píšu víc jak rok, což mi přijde strašně neuvěřitelné a zábavné zároveň. jsem ráda, že jsem začala dělat tyto články, protože mi dávají hodně do života. kromě toho jsou ale taky fakt pain, ale stejně hádám, že je nezruším, i když sem budu psát asi tak jednou za rok.
na oslavu konce roku 2017 jsem se rozhodla udělat celé půlroční shrnutí již od srpna. v hloubi duše jsem věděla, že jakmile srpen nenapíšu hned, tak to prostě nebude. no jo. tento rok byl shrnutě velmi zajímavý kromě toho, že jsem skončila střední, která mi teď ironicky fakt chybí, a vyměnila ji za školní docházku na univerzitě, což bylo z dalších ne příliš zdařilých rozhodnutí, co se mého zdraví týče. hmm...

co se tak dívám na svá opravdu hodně skromná předsevzetí ze začátku roku, nedá se poznamenat nic než fuck it all.

𝒶𝓊𝑔𝓊𝓈𝓉


1. 8.
no ehm, řekneme si prvně, co se do článku nevešlo minule. viděli jste moji alpaku? #rofl


moje drahá alpaka velmi miminkovské banánové barvy v prapodivném zimním úboru je opravdu originál a stála asi přes dvě stovky, protože ji mám ze sekáče, protože tam jen tak stála a bylo mi jí líto. babička mi ji koupila k maturitě, což fakt dává smysl, ale měla jsem z toho radost. :D už je dokonce pokřtěná a říkáme jí lama.

taky jsem si jednoho dne koupila na pouti kamínky, které jsem chtěla docela dlouho. no, růženín mi asi po deseti minutách hnedka spadl na dlažbu a dokonce napraskl, což hodně objasňuje můj milostný život. :D měla jsem z toho deprese, ale po půl roce musím naznat, že odstupem času je to dost ftipné a výstižné!4. 8.
statistika o tom, jak často se chodím stříhat. no, progresivní výsledek je nakonec ten, že jsem změnila kadeřnici, kterou teď bude moje sousedka, která žije můj sen a učí se sříhat. taky nemusím nikam chodit, protože mě stříhá doma. win win 👍


7. 8.
to bylo nějaké cool částečné zatmění měsíce či co a velmi mě to nadchlo - především kvůli venkovnímu světlu a blízkosti měsíce!


17. 8.
většinu z letních dnů jsem strávila na brigádě, která se dělila na točení delikátní zmrzliny na stroji z devadesátých osmdesátých let, nebo sedění u skartovačky. tyto dny byly ve zkratce protrpěné, ale za koupi nového počítače to stálo za to a konečně jsem pocítila zaslouženou spravedlnost vesmíru. mé dětské přání o výkonném procesoru a grafické kartě bylo naplněno. ehm, docela. lepší než nic. a taky za tolik peněz...

19. 8.
další moment pokory a spravedlnosti, aneb jak jsem začala sledovat game of thrones. upřímně do té doby, než vyšla ta poslední série, jejíž spoilery na mě útočily nejen na tumblru, ale dokonce i na fb, jsem se odevzdala na milost.

a to bylo zásadní rozhodnutí posledního půl roku.

https://78.media.tumblr.com/810cc0f36243749178e41b6e19a577e1/tumblr_npsn5wImoQ1tja9y3o1_500.gif

nejen že mě tento seriál držel nad vodou literally do konce semestru (měla jsem to fakt tak ťip ťop, že to bylo na týden do začátku zkouškového 👌), ale navrátilo mě to do starých dobrých dětských let, kdy jsem hrála nejen dragon age a zaklínače, ale zajímala se o další středověké příběhy a podobně.

tyto časy jsou datovány asi v době těsně předtím, než jsem založila tento blog, protože mám obavu, že v žádných starých zápiscích o tom nepadlo ani slovo. a ano, je to tak.


24. 8. - 31. 8.
zabalili jsme kufry a vyjeli na dalekou štreku až do liberce. s rodiči jsem tam byla naposledy asi v roce 2010 a měla jsem z této týdenní dovolné relativně radost.


moc se mi o tom nechce vypisovat, protože mám z toho obrázky v deníku a cool fotky zejména z botanické zahrady, která byla společně s jednodenním pobytem v a-class hotelu na ještědu největšími kulturními zážitky :D


lmao you can say že tato fotka se sem vůbec nehodí :DDD není to fake ale !


𝓈𝑒𝓂𝓅𝓉𝑒𝓂𝒷𝑒𝓇


první polovinu září jsem stále trávila na zmrzlině (což bez kontextu zní fakt dobře, i know), nicméně počasí už nebylo nic extra a tak jsem jen seděla a pojídala zmrzlinu. ahahaha.

1. 9.


úspěšně jsem přežila zápis cvičení a nedočkavě si zhotovila rozvrh. now you may kill me.

5.-6. 9.
z několika nejmenovaných školních seznamovacích akcí jsem se vydala až na jednu z posledních, a to nejen proto, že byla nejlevnější a nejslušnější, ale také oficiální a část z toho se odehrávala dokonce ve škole, resp. na školních pozemcích.


hmm, co k tomu dodat. uklidňující poznatek byl, že jsem tam byla s kamarádem ze střední (který pokračuje v kariéře mého spolužáka). seznamovací hry byly painful jak sviňa, ale dostali jsme tam celkem pěkné deníčky, a nějaké užitečné informace, které se mi určitě v prvních dnech školy hodily. taky jsem se zmocnila svojí isic karty, kterou nám fakulta zprostředkovala zadarmo, heč. no, nemůžu říct, že jsem tam nalezla nějaké osudové přátelé. a pokud ano, stále se neznáme if you know what i mean.


13. 9.
mood. lana giving me justice! chtěla jsem nakreslit k této písničce/videoklipu tematický obrázek (ft. bleach, haha), no, *coughs*, wish me strength & be happy, it's still not happening.


18. 9.
osudný den plný napětí, aneb akademický začátek školního roku nadešel. tak jako poslušný prvňáček jsem vyrazila na osmou na první přednášku, na kterou se rozhodlo vyrazit asi 99 % prváků, protože účast byla opravdu dechberoucí. den jsem strávila na přednášce z matematické informatiky, cvičení z matiky, přednášky z databází a z programování. večer jsem hádám odpadla. a tak vypadal harmonogram každého dalšího dne, jen s jinými předměty.


19. 9.
obětovala jsem jeden jediný volný pracovní den dobrému cvičícímu z programování, protože můj zájem projít předmětem byl skutečně velký. no, na mých 5 úkolech se celkem podílelo dohromady asi 7 lidí a z budoucích navazujících předmětů mám vředy v žaludku, odumřelé ledviny (actually radši bych je prodala za další úkoly), duši upsanou satanovi a tak podobně. ale o tom jindy.

20. 9.
středa byl dlouhej den jak prase (asi jako všechny dny), ale měla jsem jen jedno jediné a hlavně poslední cvičení týdne, tedy matematické základy informatiky, pak zbytečné, nicméně poměrně zajímavé přednášky ze sítí, a n g l i č t i n u a moji very much pretty fave výtvarku, což byla vlastně historie umění a byli jsme asi na 4 výstavách v terénu. toto mě dost bavilo, hlavně protože to bylo pretty much zbytečné a nebyla tam žádná čísla (kromě letopočtů, které si ještě pamatuju z dob maturitních).


21. 9.
nevím, jestli čtvrtky byly savage af, nebo naprostá spása. jakožto třetí den pracovního týdne vstávat na osmou se prokázalo býti opravdu zkázyberoucí, přesto hodiny digitální fotografie byly nejlepší strávené v tomto semestru. and jokes aside!! toto byl můj povinně volitelný přemět, takže ne žádná čistokrevná ulejvárna. byla jsem na všech přednáškách kromě závěrečné a tolik přínosných informací, které skutečně využiju v praxi, mi zatím žádný předmět nedal. :D

taky aneb *den čtvrtý, co tu kurva dělám* :D

to ale nemůžu říct o tříhodinových přednáškách z výpočetních systémů. jestli o něčem takovém budu jednoho dne vyprávět u státnic (pokud se dostanu tak daleko), tak ty vole umím nakreslit diodu a převádět do ascii a zpět (s trochou snahy možná i ieee754), ale žádné sčítačky ani polosčítačky ani násobičky a další bitch nechci, nashledanou, těšilo mě.

večer jsem měla jen předášku úvod do it, což mě docela bavilo, i když jsem tam původně moc nechtěla kvůli údajné vysoké neúspěšnosti absolvování předmětu a ani to není povinný předmět pro můj obor. no, nemůžu říct, že jsem tam chodila nějak často, ale rozhodně jsem si poctivě pouštěla záznamy a udělala asi asi 50stránkové zápisy, díky kterým jsem pak napsala předtermín zkoušky na cčko. kdybych nepokazila pitomý obrázek s inode a nějaké další blbosti, možná bych mohla mít i bčko, což je na mě docela zásadní úspěch!


22. 9.
when senpai asks you "cože ty pořád chodíš na přednášky z matiky?:D", netvař se kysele, protože potřebuješ úkoly do programování.

lineární modely nebyly tak strašné do okamžiku, kdy jsem docela brutálně nedala první ze dvou semestrálních písemek a moje šance na připuštění ke zkoušce klesla pod bod mrazu. fuck. notoricky známá (čtyřsemestrální) matika tu je opravdu předmět, u kterého se většina studentů v průběhu (či ke konci) nemálo zapotí. na to, že jsem spoléhala, že matika 1 bude zrovna jedno z mála, u čeho nebudu takový trotl, tak jsem byla těžce na omylu. nakonec jsem ale zvedla svoji laťku s exponenciálním zlepšením a i zkoušku jsem dala fakt s přehledem, i když známku nemám nijak fanfárovou, pocit spokojenosti je skutečný a od srdce. *nebudu muset opakovat*

no, matika byla jediná školní náplň pátku a poté jsem se každý týden přemístila na brigádu, čímž byl můj pracovní týden zakončen.


pozitava - fakulta má dobrou memestránku a nahrávané přednášky jsou dar boží (no, to se nedá říct o databázích, na které jsem proto chodila bez absence, ale o úspěchu absolvování se mluvit zatím nedá)

negativa - všední životní utrpení se zaručenou narušenou osobností, probrečené víkendy, podvýživa, (ne)exististenciální černý humor a trávení přestávek hledáním pracovních inzerátů

5''2https://78.media.tumblr.com/ebd866c989c84cdf7b7ce3ebf50e706e/tumblr_ox2l2sLAJw1wsh4u7o3_400.gif
https://78.media.tumblr.com/4b39b8fe7f9bfc5e4cb67437d8244d8b/tumblr_ox2l2sLAJw1wsh4u7o2_400.gifhttps://78.media.tumblr.com/a78b73ebe32728217662c11d14ca7ed2/tumblr_ox2l2sLAJw1wsh4u7o5_400.gif

s velkým nadšením přišel den, kdy na netflixu odvysílali dokument o lady gaga režírovaný chrisem moukarbelem, který začal natáčet hádám někdy během roku 2016. zobrazuje jak nahrávání posledního alba joanne (2016), vystoupení a koncerty, tak dokonce i účast v šesté sérii ahs:roanoke. dokument je velmi zajímavě a intimně zpracován a moc se mi líbil a dojal mě. kromě kariéry gaga líčí i její osobní život, pocity a bolest, především vyrovnávání se s nemocí fibromyalgie, kvůli které gaga zrušila letošní část evropského turné, jež bylo přesunuto na leden 2018. dokument je ukončen jejím trénováním a vystoupením na loňském únorovém superbowlu.

na oslavu toho jsem si také koupila své so called joanne boty a ještě jsem na nich nespadla! ✌️


28. 9.
ohoho. i bet you didn't see my new cos coming. moje první dlouhá paruka za dvě stovky byla poněkud vyčerpávající koupě, co se výběru odstínu týče, nicméně účel zatím plní. jen by mě zajímal, kdy jsem od ní vyhodila obal, protože ji teď nemám kam uklidit a je poněkud nepraktická. "call me mrs. grimmjow" ( ͡° ͜ʖ ͡° )


actually je na saiko. neveremind.
𝑜𝒸𝓉𝑜𝒷𝑒𝓇


měsíc inktoberu začal relativně dobře, akorát jsem zůstala produktivní po celý týden i s resty. fuck. opravdu jsem se snažila tuto výzvu dokončit, ale škola mi nedovolila se této umělecké události více věnovat, a tak skončila s neúspěchem. možná zase za rok. i tried ok?

"i like takeshi's mascara. it's so intimidating"

a dostala jsem po měsíci pěkně zaslouženou výplatu ze zmrzliny, co se paní zmzlinářka ráčila navrátit z dovolené v kanadě.

2. 10.

i swear this wasn't me.


11. 10.
někdy v půlce měsíce jsem měla imatrikulaci, kterou jsem nesla v dost odměřené náladě, protože jsem z toho vůbec neměla pocit, že by bylo třeba něco oslavovat. akorát mi to nabouralo rozvrh. odpoledne jsme ale šli s výtvarkou na výstavu ceny jindřicha chalupeckého, což pro mě byl nevšední úlet, ale dost mě to nadchlo.


14. 10.
ale děly se také divy, protože náš (vlastně můj) lucifer měl svatbu. když jsem se o svaťáku dozvěděla o zasnoubení, zatmělo se mi před očima, ale nakonec jsem to vzdala statečně a šla jsem za svědka. a žili jsme šťastně až do smrti!

ps: this is no joke ▼ i wished it was


17. 10.


no, co víc dodat. říjnové vyčerpání mě zastihlo mžiknutím oka a ani jsem neměla sílu sledovat novou sérii the walking dead (od 22. 10.), přestože je to díl od dílu čím dál horší.

20. 10.

no, zapomněla jsem zmínit, jak jsem posledních několik měsíců zanedbávala blog, protože jsem byla velmi zaměstnaná the sims 3. už zase. by "už zase" i mean, hraju to jednou za tři roky a to "jednou" je opravdu rozsáhlé období.

aby jste si nemysleli, bylo to fakt o nervy, protože jedno město se mi z nějakých určitě dobrých důvodů asi týden laggovalo a asi po dvou měsících jsem musela odstranit jeden nezálohovaný save s rodinou, protože celá hra byla úplně posraná nějakým bugem. no, to bylo asi někdy v prosinci a od té doby už k tomu mám problém se vrátit, takže asi dobrý.


29. 10.
ehm, no, tohle bylo docela zajímavé. jednoho krásného nedělního odpoledne, kdy jsem se připravovala na úterní vnitro z programování, přírodní vlivy bezpečně zajistily vyhození elektřiny po celé naší ulici. aby toho nebylo málo, tak nejela asi 20 hodin.

no, odpoledne jsem si řekla fuck it a zapla jsem the sims, s čímž mi noťas vyrdžel asi tak necelou hodinu. ahahaha. super. ráno jsem táhla počítač do školy, abych si ho tam mohla nabít a ujistit se, že na něm další den budu moct psát onu písemku. prostě zajímavý zážitek. v pondělí po návratu ze školy to už mylím jelo, ale bylo to utrpení v době kamenné.


31. 10.
𝓃𝑜𝓋𝑒𝓂𝒷𝑒𝓇

uh hey guys, i truly wish i remembered.

listopad býval tradičně pro mě velmi náročný měsíc, nicméně všechno na mě přišlo krapet dříve, přestože mi letos školní rok začal v podstatě později. vděčit za to můžeme pravděpodobně kvantům vědomostí.

nejvíc pro mě záživné bylo odpočítávat týdny do konce semestru.

2. 11.

▲ klasika prostě

𝒹𝑒𝒸𝑒𝓂𝒷𝑒𝓇


it's that time of year again~~~~seems like i have just two moods and so far you can tell it's not the lady gaga one atm. ▼

https://78.media.tumblr.com/136e79f59d94f1245d3a806efc81f4c2/tumblr_nywihwzP5q1v0dv6mo5_400.gif

▲ tato písnička vyšla asi před sto lety a nějak jsem se nad tím zjištěním zděsila... počkat. ony vlastně obě vyšly před sto lety. náhoda?

hmmmmm...

prosinec mi strašně utekl oproti předchozím dvou měsícům, protože odpočítávání týdnů do konce semestru se blížilo do finále. vlastně jsme se učili jen do půlky. čekaly mě poslední písemky, zápočty a v závěru dokonce i první zkouška!

5. 12.
do úterního programování došel cvičící v mikulášské čepici. a rozdával nám všem čokoládu! a psali jsme druhý vnitro! :) ahaha fuck. jako byla to nightmare ale dala jsem to. a k mikuláši jsem dostala velmi netradiční adventní kalendář, kterej byl prostě fancy.13. 12.
místo toho abych se učila na zítřejší zkoušku jsem šla odpoledne se školou do fait gallery na výstavu konceptuálního umění 70. let, což bylo pěkně vyčerpávající, ale taky jsme se na to pěkně těšila a vůbec toho nelituju. škoda, že už skončila. opět super zážitek.


14. 12.
jak jsem zmiňovala, další den přišla moje první zkouška, a to z teoretického úvodu do it. pěkně mě naštvalo, že předtermín byl oznámen jen asi týden dopředu a já jsem si musela rychle doplácat zápisy z asi třech přednášek. no, nakonec se to vyplatilo a ušetřila jsem si neuvěřitelný čas i práci z lednového zkouškového, za což jsem fakt ráda! první zkouška za c!


24. 12.
je tomu již několik let, co kvůli nepříjemným periodicky se opakujícím zážitkům příliš vánoce neprožívám a jen tak je přejdu mávnutím ruky, ale letos jsem se na ně upřímně po dlouhé době těšila. ta představa, že budu moct být doma a nebudu muset chodit do školy, byla velmi příjemná. (prostě mě to ve škole traumatizuje víc než doma, co naděláme)


nakonec vánoce 2017 nedopadly příliš podle představ, protože mýho dědu odvezli rychlou dopoledne do nemocnice a ještě tam stále je.

zřejmě to mé dojmy zničilo úplně, protože jsem se v té době plánovala vrátit s články, ale to se nakonec neuskutečnilo. vlastně se neuskutečnilo vůbec nic. vůbec si nepamatuju, co jsem ten týden do silvestra dělala a učení to rozhodně nebylo.

nicméně dostala jsem nějaké super maličkosti a zmínit lze třeba nd filtr, který jsem si přála, akorát zatím nemám ještě tušení, jak se s ním vlastně fotí. nebo konečně jsem si pořídila anastázii, což je pohádka, kterou miluju víc než cokoliv.

25. 12.


30. 12.

hádám, že jsme jeli za dědou do nemocnice. večer jsme byli u bráchy, se kterým jsem se rozhodla pro radikální věc, a to koupit si dragon age inquisitions, který bylo na originu za pár euro. teda, platila jsem to já, nevydělávající osoba, no jo. ale zase na druhou stranu jinak bych se toho nikdy nedočkala. 🤷 i have never spent my money so well and you are going to hear about it next month. B)

31. 12.

best nine

https://cdn.2017bestnine.com/user_images/ayameh_.jpg


jak bych tak zhodnotila rok 2017?


to bohužel jaksi nevím. byl fajn. mohl být ovšem ještě víc fajn. a mohla jsem si vymyslet nějaký zbytečný a lehce dostudovatelný obor. taky jsem si mohla koupit víc paruk. počkat cože?

no, protože podstatnou část mého života tvořilo posledních několik měsíců game of thrones, chtěla jsem sem původně ještě dát nějakou challenge o tom, ale nakonec ne. jakmile jsem to týden před vánocemi dokoukala a padla nemocí u třetí série ahs, byla to pro mě zřejmě uzavřená kapitola. vypíchnout skvělé okamžiky by bylo v tomto momentu až příliš painful pro můj mozek a pravděpodobně ponechám svůj blog jeho anime rázu, jak tomu bylo doposud. nicméně je to bezva seriál a kéžby poslední řada vyšla dříve!

jak jste si mohli všimnout, s fotkama jsem se tentokrát vůbec nesrala a že je většina memů v češtině je fakt moc i na mě. bohužel jsem skoro nic dobrého a památečního nezachytila, a proto je hodně obrázků z instagramu. to, jak jsou měsíce barevně sladěné, nebyl účel. my aesthertic is alive tho.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 8. února 2018 v 13:09 | Reagovat

Omg ta alpaka je neskutečně roztomilá...stejně jako ty >3< ♥.
A máš nádherné vlasy :o !
Fotky z Liberce jsou krásné. Taky bych ráda někam vyrazila..docela to po tom zkouškovém potřebuju :D! Jinak, taky je u vás zápis předmětů takové peklo? U nás je to fakt obrovský boj o ty semináře :D!!! hned je všechno zaplněné. Šílený.
Lol ten obrázek s tim Poseidonem mě pobavil XD ....jako obdivuju tě, že studuješ matikuuuuu :D to bych fakt nemohla :´D.
S The Sims to mám úplně stejně :D..nehraju to třeba 2 roky a pak to čas od času na mě přijde :D..a jedu to několik hodin i dní v kuse :DDDDDD
Jinak moc děkuju za komentář u mě na blogu ♥

2 Aya Aya | Web | 8. února 2018 v 14:06 | Reagovat

[1]: Aaaaw, you're back ♥ Děkuji moc za přečtení a za koment! :D Haha a za pochvalu taky! XD Ale moje vlasy jsou fakt messy, sorry. XD

Smutnější na těch fotkách je, že jsem jich měla celkem asi 200 a těchto pár je fakt nejlepších. Like sad story. :D Doufám, že se ti podaří jet na nějaký výlet a odpočinout si zaslouženě! ^^ Boj o semináře je vždycky asi! :D Taky si to přihlašujeme sami a v prvním semestru jsem měla celkem štěstí a měla jsem kromě jednoho všechny, který jsem chtěla. Teďka ale skoro vůbec, mindfuck prostě, ale rozvrh mám nakonec ok. :D Snad ty taky!

Actually matika je tu pořád to lepší pro mě. :DDD Daleko víc figtím s programováním a celkově se vším, prostě... co tu dělám? :DDD
A co tak slýchávám, s The sims tak má spousta lidí! :D Úplná stráta času nakonec, ale když to člověk hraje, tak ho nic nezataví! :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.