dojmy | BOOK OF CIRCUS (circus arc)

29. května 2018 v 13:38 |  ✿ kuroshitsuji


https://78.media.tumblr.com/c421334a552cbf97195740b2c0ece529/tumblr_nt57qtuptq1slmjcco4_250.gif
Kuroshitsuji: Book of Circus | 2014
▌podle série: Kuroshitsuji
▌10 dílů

V pořadí třetí animovaná série Černého komorníka, která přišla ve své době velmi nečekaně a potichu, po velkém grandfinálne stejně tiše odešla. Nicméně od té doby jsou nám dopřávána další a další, byť krátká, pokračování a já si teda fakt nestěžuju. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tato desetidílná série přímo navazuje na canon události série první z roku 2008, konkrétně po patnáctém dílu končící Indickým sluhou, která jinak byla ukončena alternativní fillerovou cestou.


Circus arc, který komerčně jako tv série dostal název Book of Circus, je klasická desetidílná anime série. V manze pokrývá kapitoly 24-37, zpracovány do třech svazků, čímž je úplně prvním nejdelším příběhovým arcem v celém příběhu, který byl doposud zanimován (navazující, zatím nezanimované, mají i přes 30 kapitol). Děj začíná nevinně v sídle Phantomhivů, kde jsme opět uvedeni do známé situace - představuje se nám náš mladý hrabě, hlídací pes anglického podsvětí, věrný královně Viktorii, a jeho famózní selanka sluhů v čele s bezchybným ďábelským komorníkem. Temnota, sarkasmus, symbolický dekadentní humor plný krutosti a ta viktoriánská bezchybnost, fantómismus a šarm. Příjemná dvacetiminutová nostalgická atmosféra vyustí v povolání našeho "hrdiny" do zásadního příběhu: po zemi se objevují únosy malých dětí, které nenápadně doprovází putování věhlasného Cirkusu Noemova archa. Královna si přeje, aby Ciel cirkus prozkoumal a odhalil tajemná zmizení.
My dear boy, please accept the enclosed ticket for a traveling circus expected to arrive in London soon.
Už když jsem roku 2014 sérii sledovala poprvé, rodinná atmosféra barevného a rádoby veselého cirkusu mě zcela pohltila společně s hudebním soundtrackem a vizuálním zpracováním, zejména kostýmy, ale i charaktery samy o sobě. Když první tři vteřiny rozhodují, jestli se vám bude líbit dalších 9 dílů nebo ne. Noemova archa je obrovský putující cirkus, jehož hlavní vystupovatelé jsou postižené děti z jistého anglického sirotčince, které se z ulice vyhrabaly jen díky svému dobrodinci. Na oko kouzelně vypadající laskavé postavy skrývají ovšem ošklivou temnou stránku, jak to v Kuroshitsuji ostatně bývá. Oni jsou tam všichnni perfektně nakreslení, ale ještě lépe mají napsané charaktery.

Nebyl by to ovšem komorník, jak ho známe, kdyby se sám neinfiltroval do nepřátelských řad a nezatáhl do toho i svého křehkého aristokrata. Všichni se u toho chtě nechtě zasmějeme, občas nám zabuší srdce, občas trochu hodně, až vás to po prvních dvou sériích po tolika letech překvapí, kam se tento příběh nebojí zajít a jaké to má intelektuální rozměry.


*COUGHS* WELL SHIT ON SE TO ANI NEOBTĚŽUJE POPÍRAT


Staří diváci očekávají příchod snad všech známých postav, ale všechno chce čas a trpělivost, protože vyprávění má svojí vlastní harmonii. Takže ano, Grell bude. Tento arc je obsahově velmi významný téměř vším, protože po předcházejícíh, dejme tomu "úvodních" příbězích, nám nabízí zcela novou perspektivu do příběhu v podobě odkrývající se Cielovy CANON minulosti a zřetelné krutosti vyvrcholení arcu s důrazem na psychologii postav (případné detaily viz níže). I po bezmála čtyřech letech jsem z tohoto anime zpracování fakt udělaná a s lapáním po dechu jsem mu dala 10 z 10, i když mě to celé nechalo absolutně heartbroken. ¯\_(ツ)_/¯
I'm just like them.


https://78.media.tumblr.com/08c75fdf9ce9adf542656f65b5c456e1/tumblr_oa91kdsyLm1vr8u2ho5_r2_400.gifhttps://78.media.tumblr.com/8da5fd271f95542648563a7bebcf180a/tumblr_oa91kdsyLm1vr8u2ho7_r2_400.gif


r o z b o r - s p o i l e r - PŘESKOČIT NA KOMENTÁŘEhttps://78.media.tumblr.com/6bf4756a802b75569393dfa20f71db25/tumblr_nnzb3wdZQo1sqjk6io7_540.gif


POSLEDNÍ RÁNA


Tento rozbor vám doporučuji přeskočit za předpokladu,
že máte ještě v úmyslu tuto sérii zhlédnout.
Dopodrobna popisuje scény z devátého a desátého dílu
se zásadním vyvrcholením, které by vám nejen mohlo
vyzradit příběh, ale obrat vás též o zážitek.


https://78.media.tumblr.com/3184a673dd9f9e95c4eaf19813ec19f2/tumblr_nnzb3wdZQo1sqjk6io1_540.gif


Cílem je vyvrátit, co se stalo s postavou Jokera (vyřčené vs. ukázané podklady)úvod do scény(1-3) Doktor na Ciela doráží, což mu způsobí záchvat. Na půl beze smyslů roztržitě rozkáže Sebastianovi, ať okamžitě všechny popraví, to se tedy především týká velmi zdravého doktora, který na oltář táhne nehybné dítě. Doktor se v zápětí klácí k zemi.► (4-7) Nastává překvapivá věc a scéna padá na barona. Ten by měl být ovšem dávno po smrti. Dostal před několika scénami přímou střelnou ránu do torsa, která musela být smrtelná.

(4-7)
https://i.imgur.com/5qbW6sL.jpg
-

Doktor po objevení na scéně dokonce potvrdil, že je po něm. Sebastian ovšem k němu přikráčí a rozdrtí mu lebku, což je symbolizováno zčernáním obrazovky (7) jako zřejmým "zhasnutím posledního života."V poslední scéně, kdy byl Joker ještě při vědomí, k němu mluví doktor. Nastává rozuzlení, odkud se braly protézy, což Jokera emočně rozhodí a pláče, zpytuje svědomí a vzpomíná na svoji rodinu ze sirotčnice a šťastné okamžiky, které s nimi prožil, mezitím co mu stále krvácí otevřená rána z uříznuté ruky.


(8-9)https://i.imgur.com/lWTQ8hu.jpg(8-10)

Jokerovi blízcí - Jumbo, Wendy, Peter, Dagger a Beast - jsou technicky vzato danou chronologií vyprávění příběhu již po smrti (v daném pořadí). Dokládá to fakt, že kolem Grella jako sběrače duší běhá několik nahrávacích pásek symbolizující vzpomínky/život zesnulých. Konkrétně vidíme rodné jméno Beast na její úmrtní listině a Grellův komentář k tomu...

(8-9) Záběr padá na bezvládně ležícího Jokera na zemi jako jiný pohled na scénu, protože v tom okamžiku k němu dostříkne krev pravděpodobně z baronovy hlavy, která se tlakem Sebastianovy nohy rozdrtí. Joker je jeden z pěti hlavních přítomných (nepočítaje zajaté děti), tedy logicky poslední protivník na řadě. Ovšem v následujícím leteckém snímku (10) lze vidět, že Joker od barona leží bezmála čtyři nebo pět metrů. Je divné, že krev dostříkne téměř až k němu. Nicméně to je docela jedno, protože situace nepokračuje a Sebastian se k němu nikdy nepřiblíží. A co se od něj původně vzdálil (to byl Joker stále při vědomí), tak se k němu nikdy nevrátí zpět. Tím to Sebastian ukončuje a sděluje Cielovi, že je hotov a všichni jsou mrtvi. (11) ► Jsou ale?!

(12-15) Ciel chce ovšem celé místo evokující mu traumatický zážitek spálit na prach. Sebastian ale po obdržení rozkazu překvapivě zaváhá! Vysvětluje jejich prvotní cíl obdržený od královny, a tedy že mají zachránit zajaté děti a najít pachatele (dle překladu). Oznamuje, že pachatelé už jsou ale... - to nedořekne, nicméně ze scény divák chápe, že jsou již po smrti.(16-17) Ciela démonova reakce akorát víc rozruší a vystartuje na něj, ať zbyde ze všeho jen popel. Sebastian z hořící svíčky vyvolá magické ohnivé tornádo, které zavalí prostor okultistické kaple, a na "oběti a zesnulé" již záběr nepadá.


(16-17)

► Ještě předtím ovšem Sebastian uhne pohledem doleva (20), zřejmě do dálky, kde může ležet Jokerovo tělo (viz 15). Sebastian tak z nějakého důvodu přetrhne intenzivní oční kontant s Cielem, kterému dominuje pečeť kontraktu v Cielově oku (18)...


▲ konec devátého dílu
(18-20)


https://i.imgur.com/BNk7CMg.jpg
V následujícím díle přichází Jokerovy vzpomínky na bídný život ve slumech a jak se posléze s ostatními dostal do sirotčince. Záběr z minulosti je výstřižkem z jeho nahrávací pásky, kterou čte/sbírá William. Ten akorát dodává, že byl Joker synem prostituky jménem Caren Taylorová. "Žádný záznam skutečného jména." Poté následuje datum jeho narození a úmrtí, a to je onoho 9. února 1889 na vykrvácení. Stejně jako u Beast Jokerův záznam neobsahuje dle shinigamiho tzv. žádné dodatky či poznámky.Nedomyšlená situace od Toboso zde: co je dogmatizováno jako "skutečné" jméno? Když se narodí člověk a jeho předek ho pojmenuje? Když je tak zapsaný v matrice předminulého století? To se očividně nestalo, ale pochopitelně mu museli nějak říkat asi prvních patnáct let jeho života na ulici a děch dalších x let v sirotčinci. I kdyby to bylo neironicky jenom Joker, což by mohlo být dokládáno jako jeho jméno. Pokud nějaké random jméno Toboso nemohla vymyslet, proč tam dávala scénu, kde je jeho jméno zapřeno tímto způsobem, když ho mohla jednodušše promlčet a zamaskovat scénu bez zmínky o tom?

V závěru je ukázána listina zpracována Williamem, kde je opravdu ztěžka přečíst výpis o Jokerovi. V posledním odstavci je pouze It is referred to as the "Joker" from fellow, což může implikovat, že to pro něj asi není úplně významná či citově důležitá přezdívka, jako spíš pouhé kariérní krycí jméno. To ale pořád nedává smysl, proč žádné křestní jméno nemá.

WHEN JOKER SINGS 'TOM THE PIPER'S SON' LIKE TEN TIMES BUT NOBODY CLAIMS TOM AS HIS NAME.https://i.imgur.com/dCb7nXU.jpg
Nakonec už jen vidíme pohled do hořící obřadní síně, který je ze stejného úhlu jako předchozí viz screen (10). Vidíme dole v plamenech tři těla. U oltáře leží doktor a vpravo u klece dle ukázky by měl být baron. Poslední tělo je na oltáři - tam ležela původně holčička, kterou tam doktor dotáhl z klece. Proč by ji tam ale Sebastian nechával, když měli děti zachránit? To se dozvíme v závěrečné scéně, a je to skutečně ona. Stejně tak jako ostatní děti smyslů zbavené zůstaly v klecích.

Pak je poslední záběr na Jokerovu kostěnou protézu ruky. Ta mu byla z paže uzmuta, když si z protézy z předloktí vytáhl dýku, kterou chtěl jít původně po Cielovi, jenž zaútočil na barona pistolí. S Jokerovým zápěstím poté ještě manipuloval doktor, ale poloha na zemi posledního výskytu nebyla blíže určená. Z nějakého důvodu se v obřadní síni Jokerovo tělo již (viditelně) nenachází.


Proč byl baron zabit "dvakrát", přestože byl zřejmě dávno po smrti, a Joker nedostal poslední ránu?- Mělo to v Cielovi vzbudit pocit, že v podstatě
dva poslední žijící protivníci byli zabiti, ovšem
jedna smrt Sebastianovou rukou byla falešná?

Ještě jednou, proč ale Joker nedostal poslední ránu od Sebastiana, pro kterého to bylo vzdorování příkazům jeho pána? (viz 18-20) Je pravda, že Joker byl ze tří antagonistických přítomných osob jediný svým způsobem nevinný. Baron a doktor zemřeli jako úchylové, nicméně Joker část svého života vraždil a unášel pro ně děti, jen aby chránil svoji rodinu a poskytl jim podstatně lepší život jako v zásadě nevinný úmysl. V okamžiku, kdy je mu řečeno, že jeho protéza je vlastně lidská a vlastníma rukama ji nečistě získal, projde rozčarováním (a jen teoreticky prosí v duši o odpuštění) a ví, že umírá s absoltutně nečistým štítem, což se odráží od jeho relativně výše naladěné morálky (v porovnání třeba s baronem, který byl pyšný na to, že umře jako úchyl a ještě ke všemu Cielovou rukou).


Přichází má otázka - je možné, že by se nad ním z tohoto důvodu Sebastian slitoval? Celá situace byla zpracována (snad účelově?) tak, že to tak zcela působí. Nedává ale smysl, proč by to dělal, když je to krvežíznivý démon bez morálky, co nám v tomto arcu bylo jasně a zřetelně prezentováno daleko víc, než toto v podstatě zaváhání.

https://78.media.tumblr.com/15b6a62943eee7451ae0ed26100d4d74/tumblr_nnzb3wdZQo1sqjk6io2_540.gif

Přemýšlela jsem díky tomu o tom, že Joker z nějakéhé podstatného důvodu mohl být ušetřen a přežil. Nicméně to vyvrací Williamovy doklady z jeho pásky. Mám teorii, co kdyby nepřežil jako člověk, ale stal se posmrtně jinou bytostí, protože jako hlavní výstřední antagonistická postava byl zajímavý a divácky oblíbený a nikdo (já) nechtěl (kromě Toboso), aby umřel (to vychází z dokladů z character popularity chart, které ve své době vycházení mangy byly oficiálně publikovány :D). Mohl by se stát shinigamim jedině za předpokladu, že by spáchal sebevraždu. Což přímo vyvráceno nebylo a teoreticky to mohl udělat (i když nevím jak, když neměl v tom okamžiku obě ruce, aby si způsobil nějakou novou krvácející ránu, ladaže by mu ji asi vyčárymáryfukoval Sebastian) jako svoji očistu za hříchy, které spáchal, ač je úplně všechny nedělal vědomky (resp. mu byly tajeny), a i přes své morální vzdorování to dělal pro ochranu své rodiny.

William ještě na konci sděluje, že je možné člověka vyprostit ze spárů smrti. #ohwell


Takové případy jsou ale naprosto unikátně raritní a shinigami jsou od toho, aby potvrzovali, že se to v extrémní většině případů stát nemůže.

Tato vložka by normálně nebyla nutná, nicméně diváka ubezpečuje o jeho pozici. Také zřejmě chce vyvrátit moji teorii.


https://i.imgur.com/C3Ws9wN.jpgV závěru, když odchází Sebastian v nárurči s Cielem ze sídla, poeticky se na scéně objevuje hrobař s opakováním svých slov z počátku arcu z momentu v Londýně:

"Everyone has but one soul. I told you to take care of yours."


To ve mně zanechává už po několikáté otázku v tomto rozboru - kurva cože. :D

Co k tomu řící závěrem?


Strávila jsem nad těmi posledními dva díly dost času, ale věřím, že čas přinese ovoce. Žádné spoilery z mangy sem psát nebudu a žádné ani nestojí za to (lolz), nicméně i kdyby tyto rádoby "plot holes" nic neznamenaly, byly tam a dost zřetelné na to, že Kuroshitsuji (manga) umí s odkazy v minulosti relativně docela pracovat.


BRAND NEW THEORY: If Dorian Gray is never gonna happen in this story, I fabulously claim Joker as future Dorian-character. (y)
https://i.imgur.com/ORSvT9X.jpg

https://78.media.tumblr.com/563912bf53ef8baffd39d1aa1e01bf20/tumblr_orol2lDNXs1u8wa1yo6_r1_400.giffluffyhoshix:“Let’s appreciate how cute this is……. like why!? Why does every anime character I like is freaking adorable. Ciel can slay me any day.”https://78.media.tumblr.com/caca6b126d82de61c867585bdb354028/tumblr_orol2lDNXs1u8wa1yo4_400.gif


TEORIE DVOJČAT (ÚVOD)


Tuto teorii vám doporučuji přeskočit za předpokladu,
že máte opět tv sérii v úmyslu ještě zhlédnout, nebo
jste se v manze ještě nedostali k BLUE CULT ARCU
a máte to v úmyslu. Mohla by vás obrat o naprosto zásadní
příběhový zvrat celého Kuroshitsuji, jak jej známe
posledních deset let. Nicméně spoiler pracuje pouze
s událostmi Book of Circus a nic jiné není zmíněno.https://i.imgur.com/nPvHGLn.jpgNo, co říci k této zcela konspirační teorii, o které v tomto článku nepíšu rozhodně naposledy. Počkat, cože? Well, shit. Yeah, mate, you just saw it coming and I'm telling you this is exactly as wild as it seems. And all I can say is that it doesn't give me any good vibes.

V tomto arcu si zřetelně můžete povšimnout, že Ciel tradičně, avšak mnohem častěji, na sebe sebedůrazně odkazuje Já jsem Ciel Phantomhive. Toto dělává vlastně často (když si na to dáte pozor), jako by se potřeboval neustále ujištovat, kým je. Proč by si arogantní malý aristokrat jako on vlastně něco takového potřeboval dokazovat, že. No. Podívejme se na jeden z mnoha flashbacků, kdy se náš starý dobrý baron potkává s hrabětem Phantomhivem (Vincentem) na jakési párty, kam vzal i Ciela. Vlastně oba Ciely. cOžE.


(text k tomu nebude, určitě to jde pochopit ze screenů)
Teorie dvojčat
Tomuhle kromě Teorie dvojčat říkám ještě Ciel^2 (Ciel squared, tj. Ciel na druhou)


Nebudeme to zdržovat, ale je naprosto obvious, že Vincent má dvě děti. Dokonce dva syny. Jeden z nich se jmenuje Ciel a jeden z nich je nemocný, proto je plachý. Ciel může být plachý. Jak se jmenuje druhý syn a toto je logická úloha ze Scio testů. *ugly laugh*

Tuto vývojově poněkud děsivou scénu posléze rozvíjí Cielovy flashbacky na čas, kdy byl okultisty zajat a držen v žaláři, což víme, že jej podstatně traumatizovalo. Taky je to onen okamžik, kdy se mu poprvé podařilo z utrpěné bolesti vyvolat démona - Sebastiana.

1

Baron krátce po onom plese, kdy podstoupil plastiku na úrovni 19. století a Joker mu mezitím oznamuje, co se stalo jeho smooth miláškům.

2

Baronovi nějaký pedo přítel oznamuje, že na černém trhu nalezli Phantomhivova chlapečka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sám Kelvin takto líčí Cielovi svůj pohled na věc a rovnou se přesouváme do okultistické kaple, kde v kleci vidíme malého Ciela z té doby. A je to our!Ciel, tedy protagonista. V poslední scéně leží ovšem na oltáři, čemuž jen dodává zmatek baronova poznámka "And finally you, Earl." JAK MŮŽE BÝT NA OLTÁŘI KDYŽ JE V KLECI. Pozor, je to past.

Jak si zajisté můžete povšimnout, our!Ciel (v kleci) natahuje ruku. Real!Ciel na oltáři ▼ natahuje ruku ke svému dvojčeti. A moc dobře víme, že hezky to nekončí...


https://i.imgur.com/RjfbvQe.jpg


3

Real!Ciel je na oltáři před očima svého dvojčete probodnut jako obětní beránek. Tuto scénu vidíme mnohokrát v protagonistových vzpomínkách (a v BOC openingu), nicméně z pohledu třetí osoby, tedy našeho Ciela, který se na to dívá z klece. Cielův bratr Ciel na oltáři umírá. A každý čtenář mě za vícekráté použití toho jména nenávidí.

4

Our!Ciel natahuje stále ruku z klece ke svému umírajícímu bratrovi a vzápětí se scéna promítá do reality. Sebastianova poznámka jen potvrzuje, že v kleci byl our!Ciel, tedy Sebastianův pán. A ten v zápětí volá o pomoc, na co odpovídají temné pekelné síly.

Toto byly střípky z Cielovy minulosti a více se možná dozvíme příště. V závěru ale tedy ještě dokončím původní myšlenku - Ciel se sebeujišťuje svým jménem, protože most likely to není jeho jméno. ✌️ *corrupted & unwanted peace sign*

Musím říct, že když jsem toto četla v manze (hlavně scénu z plesu), vůbec jsem to nepochopila. V anime to není sice tolik obvious, ale pokud víte, co chcete hledat, tak to jde samo viz všechny screeny.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ | Web | 24. června 2018 v 11:35 | Reagovat

Mne sa páčilo, že v tomto prevedení sa konečne realizovala Elizabeth! :D Ako správna badass šermiarka, hohoho. Len ja nechápem, ako môže byť Ciel taký hlúpy, nevšímať si ľudí navôkol, čo dokážu :D Áno, vtedy bol v bezvedomí alebo čosi, ale proste :D Och. No a ta Beast ... O tom sa ešte so Sebastianom niekedy porozprávam, čo to malo znamenať :D

2 Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ | Web | 24. června 2018 v 12:12 | Reagovat

[1]: [1]: Inak musím sa priznať, že prvý komentár bol troška urýchlený, mala som článku venovať dlhšiu pozornosť. Som si to pomýlila s Book of Atlantic, haha. Nevadí :D

Každopádne videla som i túto časť. Ale keď teraz čítam tvoje myšlienky a závery, hovorím si, fúha .. Napríklad to Jokerove meno .. Viem, že som nad tým dumala taktiež nejaký čas, ale žeby som to takto do hĺbky sledovala, to nie. Vlastne sa vo mne vďaka tomuto článku opäť rozvírila vlna diskusie a už vidím, ako nad tým budem premýšľať :D

S tou teóriou dvojčiať som sa pohrávala už niekoľko rokov. Bez evidencií a nejakých pák si pamätám, že som ešte na začiatku tohto celého srandovala s kamoškou, že čo by sa udialo, ak by to bola pravda. A ejhle! Ono som od tej myšlienky nebola až tak ďaleko :D

3 Aya Aya | Web | 24. června 2018 v 12:55 | Reagovat

[2]: Haha, nevadí! :D Atlantic film mám zatím stažený a nezkouknutý, ale četla jsem celou mangu, tak ten příběh znám. Je fakt, že jsem pyšná, jak se tam Lizzy konečně předvedla. Je to strašně podceňovaný charakter.

Haha ta scéna s tou Beast. XDDDD

No je fakt, že většinou se v tom tolik nenimrám a nedávám tak moc pozor. Ale Cirkus jsem viděla poprvé, jak to vycházelo, a strašně jsem si to oblíbila. Od té doby jsem začala číst i mangu, díky které mi Kuroshitsuji neuvěřitelně přirostlo k srdci a je to můj velmi oblíbený titul. Taky příběh se někam posunul a právě tento arc mi přišel strašně zlomový, i když je v podstatě hodně na začátku. Teď jsem na tu sérii koukla znova a vlastně až do konce a pořádně jsem si to mohla užít a zkoumat věci, které už vím, že se staly, do hloubky a zjišťovat tu intenzitu symboliky. :D

A tbh ta věc s Jokerem mě štve do dneška, i když jsou to už 4 roky. Uvidíme, kam to povede, fakt mě to zajímá a Kuroshitsuji prostě někdy hodně překvapí. :D Třeba ty dvojčata. Jak jsem říkala, když jsem to viděla poprvé, ani by mě to nenapadlo, ani v manze než do nějakého určitého zlomového okamžiku. Taky jsem pořád studovala na tumblru ty fanouškovské teorie a než jsem je začala psát taky. :DDDDD

Díky moc za přečtení a za koment. ^^

4 Hizaki Chan Hizaki Chan | Web | 27. června 2018 v 13:52 | Reagovat

Na to se musím podívat :33
Spřátelíš blog?

5 Bara-chan Bara-chan | Web | 27. června 2018 v 14:56 | Reagovat

Páni, obdivuju, jak jsi to dokázala rozebrat :33 Ale jak to tak čtu, potřebovala bych rewatch a taky bych mohla konečně zhlédnout Book of Atlantic :D A nejlíp si přečíst mangu od začátku, navázala jsem na ni až letos, a i když cca chápu, co se děje, stejně mám mezery :D

6 Aya Aya | Web | 27. června 2018 v 15:22 | Reagovat

[4]: Jop to doporučuji! ;D

[5]: Wow díky za koment a za přečtení!! ^^ Navázala jsi až tam, co už není zanimované a to předtím nečetla? Třeba Book of Murder je podle mě lepší v manze a je super vidět ten progress kresby. Ta manga je fakt chytlavá a musím dohnat nové chaptery už! :D

7 Tara Tara | Web | 13. září 2018 v 19:54 | Reagovat

O dvojčeti jsem se dozvěděla na nějakém účtu na ig, který dával kapitolu a tam najednou dva Cielové hehe, asi si tu mangu musím přečíst abych věděla co je pak dál za tím vším. :)

8 Aya Aya | Web | 15. září 2018 v 13:13 | Reagovat

[7]: SPOILER
Yana Toboso už měla od začátku vymyšlené, že budou dvojčata, protože na to existují hinty už z prvních volumek! To, co jsi viděla na insta, je aktuální teprvé od loňského podzimu do teď, což je strašně neuvěřitelně krátká doba v relevantní Kuroshotsuji timeline. :D Protože manga vychází měsíčně, za těch 12 chapterů se bohužel příběh v tom posledním arcu nikam neposunul a tak, ale stejně je  to epický mindfuck imo. :D

A hlavně tento arc v článku - Circus - je starý už 10 let (i když teda anime je novější). Prostě super! :D Co jsem začala tu mangu číst, celkově jsem si milionkrát víc tento titul oblíbila. Má to úplně jinou atmosféru a je to atraktivně zpracované. Jestli se ti anime líbí, tak ti to moc doporučuju, určitě tě to chytne. Některé arcy, které pokračují po anime, jsou sice podle mě trošku slabší, ale další zase o dost epičtější - je to tak na střídačku a asi v tom hraje roli i vkus čtenáře. A díky moc za přečtení a za koment. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.