report | ANIMEFEST 2018

24. května 2018 v 22:52 |  MMXVIIIPo letech jsem se rozhodla napsat víc než pár slov k této speciální události roku (mého), na kterou vždy moc ráda vzpomínám a letos se obzvlášť vydařila (protože loni jsem měla stres kvůli maturitě). V předcházejících týdnech mě chytil neuvěřitelný hajp jak z anime, tak z blížícího se conu jako takového, že se mi dokonce od března podařilo začít pracovat na zbrusu novém cosplayi. Možná takové zdárné dny jsou ovšem opět jen důsledky vysokoškolské krize, ale stálo to za to i přes vysoké vstupné a zkouškové na krku.lokace: brünn
vstupenka: 700 kč
páska: fialová
návštěva: šestá
ročník: XV.
mood: 👀👀 good shit 🔥👍
cosplay
related
matters
Co se cp plánu výše týče, naštěstí vyšel dobře. Mamana mám již z minulého roku, jak již někteří návštěvníci a přátelé ví, a to, že jsem jej chtěla vzít, rozhodně nestojí za tím, že teď vychází rečko jako anime. Prostě heart pleasure. ♥ Gaga z G.U.Y An Artpop Film se se mnou táhla jako touha víc jak rok a od dubna jsem to až do pátku před Afkem průběžně zhotovovala. Je to něco, na co jsem fakt pyšná, že jsem dodělala. V neděli jsem šla v civilu v nové paruce od narozek z uniwigs (coco).
p á t e k


Dopoledne jsem ještě trávila tím, že jsem se snažila vylepšit svůj sobotní suit. ▲ Stíny na oči bohužel byly všude jen ne na tom suitu, takže po koupeli jsem to zhodnotila jako velmi neúspěšnou operaci a do budoucího shootingu to budu barvit textilovými prostředky. Nakonec jsem začala rychle kulmovat paruku, abych vůbec stihla do jedné hodiny dojet do Brna a odbavit se u vstupu, kde jsem si po dilematu vybrala tvůrcovský náramek. V testíku mi ovšem vyšel ten sociální a v tom rozšířeném testíku dokonce gamer. :D Fialová se mi ovšem nejvíce hodila ke kostýmu!

Šla jsem se pozdravit se Scars-senpai, která dorazila nikoliv za animefestními účely, zašly jsme na BURGERFEST (kde mě poměr ceny množství poněkud rozhodil) a strávily jsme následně většinu odpoledne v kavárně, než jsem se okolo páté opět odpravila zpět na Výstaviště. Ta fronta je rok od roku horší a jsem fakt ráda, že jsem tam být nemusela, když jsem v ní hledala holku, které jsem prodávala mangy. Nicméně atmosféra mě okamžitě pohltila a pocítila jsem nostalgickou energii po celém těle. Nakonec jsem si prohlédla celý areál a pozdravila se s mnoha lidmi, ale většinu času jsem prochodila s Luciferem, než jsme se usadili večer na jídle, kde mě ještě zastihla Saru se Saki ve skvělém cosplayi z Houseki no Kuni. Hlavním cílem posledních Animefestů bylo najíst se, tak jsem si dala nějakou polívku, banánonvé tayaki a cheescake (což zní fakt asijsky, ik). Nicméně co se výběrů týče, pořád se i po týdnu nemůžu zbavit pocitu, že stánků tam bylo oproti loňksu mín, a hlavně míst na občerstvení, čímž mi někdo argumentoval tím, že tam to jídlo je, jen naprosto z ruky na míň nalezitelných místech...

Kontrast toho, jak cosplay z TG:re byl populární loni a letos, mi přišel tragicky vtipný a mám fakt precious fotku s Toukou-chan, z které fakt nemůžu. Nakonec mám domluvené i nějaké společné skupiny do roka a do dne, tak snad nějaké z toho vyjdou možná i přes léto (pfufufu). Pak jsem se taky seznámila osobně s Mon, od které mám arty z minulého roku, která je strašně zlatá a mám od ní comission a jediný merch, jaký jsem si vůbec pořídila za celý con. :D SUPPORT THE ARTIST ♥

Co se programu týče, v pátek mě zaujalo jedině záhájení, na které jsem se nakonec vůbec rozhodla nejít a štve mě, že jsem ještě neviděla to promo video. Promítání, konkrétně Čarodějovu nevěstu, jsem vzdala jako první (stejně se na to podívám doma).


s o b o t a


Prostřední a nejlepší festivalový den začal poněkud nepříjemně, a to tím, že se mi podařilo usnout až kolem čtvrté hodiny ráno, kdy už začalo svítat. Tak moc jsem se těšila, že to s sebou přineslo nepříjemné důsledky. Nakonec jsem trochu zaspala a skoro mi ujel vlak (který měl naštěstí zpoždění asi čtvrt hodiny, uf), protože chystání v podobě make-upu, rvaní se do suitu, dobarvování šípu, česání vlasů, barvení končetin a krku pár vrstvami barvy, lepení nehtů, zapínání bot (čehož se účastnili rodiče: "mami prosímtě nerozepínej ty pásky, když tam mám zip!") a samozřejmě i trochu snídaně tvořily velmi nabitých 50 minut. Ve vlaku fakt asi lidi znervózňovalo, jak vypadám, nicméně jsem chytla super místa na trojsedačce, kam jsem si mohla odložit luk a křídla. :D Jak naschvál jsem stejně jako v pátek potkala v šalině revizora a vytáhnout šalinkartu z peněženky s umělými nehty fakt není vtipné. Tak tak jsem stihla ranní piknik akcičku od 10. hodiny, kam nakonec dorazili jen skuteční vyvolení, ale zase na mě zbylo víc palačinek od Luciferka, což jsem zapíjela bubbleteashitem. Už po cestě k rotundě na mě začali útočit fotografové, což mě strašně překvapilo a potěšilo zároveň.

Program, který mě zaujal, začal až později odpoledne, tak jsem se tak všemožně potulovala po areálu se známými i bez nich, pak mi ovšem začalo být s blížícím se polednem neskutečně vedro. Nakonec jsem si na schlazení dopřávala ty "strašně dobré" vegan pitíčka a skvělé vafle se zmrzlinou od Le Vafle!, na což jsem si dělala chutě už předešlý den. Potkala jsem se taky během dne s Linou, z čehož jsem byla fakt nadšená, že mě oslovila a vůbec mezi tisíci lidí poznala! ♥


zatím čekám, resp. hledám víc fotek like what kinda paparazzi u are if you don't put that shit online
▲ ty kruhy pod očima jsou fakt authentic, bitch
📷 Jakub Sedláček
📷 Michal Kára


Chtěla jsem se jít letos výjimečně podívat na cosplay soutěž, ale to jsem nakonec kvůli nepříjemnému dešti, ve kterém by se mi smyla všechna vodou ředěná barva na těle i na mých rekvizitách, rozhodla trávit čas procházením obchodů či v deskoherně s Luciferem a rodinou. Viděla jsem taky několik neurčitých přednášek na záznamu v A1, což se letos ukázalo jako super věc, protože řeknu vám, soukat se v tom mém obleku do rotundy nebylo nakonec na programu dne. Cosplay soutěž jsem ovšem do dneška neviděla stejně jako AMVčka, nicméně jsem zastihla třeba cosplay debut nebo část lolita přehlídky, kde předváděla jedna moje bývalá spolužačka~. Dokonce se mi podařilo zahlédnou Reiku v obležení fanoušků, ale docela mě zklamalo, jaké cosplaye s sebou vzala. Actually jsem chtěla vidět to, co má z Touken Ranbu nebo Onmyouji, nebo klidně i Kurooa, Victora a Rena (už jsem se smířila s tím, že Sindibád ani Sharrkan ani další cp z roku 2012 to nikdy nebudou, no a vono stejně nic :D).

Věc, která mě zajímala, nesla název Manga souboj století!, kde pod CREW Toren a Raijin z AMzone obhajovali dvě mangy, která z nich by ve velmi blízké budoucnosti (2019) měla vyjít v českém překladu, a to Berserk nebo Yakusoku no Neverland, dva tituly podobné jako Severní a Jižní pól. Upřímně jsem žádného favorita neměla a tato věc mě zajímala z čistě objektivního hlediska. Nakonec mě ale jaksi povzbudilo Torenovo vítězství podpořené fanoušky v sále a věřím, že po letech budu tento překlad kupovat, minimálně ze začátku!https://static.tumblr.com/74f5a85f40e41815fcf9d3bb8ac06522/v9vurho/myGn6p1c9/tumblr_static_tumblr_static_drwsrr8ueps00os0go0go04k0_640.png
berserk • 1989promised neverland • 2016


Posléze se můj osobní večerní program úplně nezdařil, protože se Lucifer s rodinou odklidil domů a zjistila jsem to až po dvou hodinách. Program festivalu mě večer nakonec vůbec nezaujal, tak jsem v Artist Alley kecala s Mon, která mi dokončila comission, které budu darovat Mizu-chan, jež nemohla dorazit kvůli maturitě. Pak jsem koupila fakt luxusní estetické placky pro Alíka a Mon mi z dedicated lásky darovala zdarama klíčenku s HQ motivem a jeden art (a samozřejmě jsem si vybrala mamana, protože ten mě triggroval celé dva dny, ale fakt se mi líbil i art se Seijou, but I guess I'm still not that intense into Oikawa 😋).

Nejvíc vtipný zážitek byl potkat precious mamana irl, který měl asi tři metry, se kterým jsem se zdravila už ráno, a volám na něj ČAU HAISE! a on zpětně ČAU... ČAU GAGO XDDDD

Co začalo zapadat slunce, začala jsem fakt mrznout, prakticky mě moje "druhá kůže" úplně nezateplovala, jak v tom bylo na přímém slunečním žáru vedro. Třepala jsem se zimou na zastávce a ještě si mě chtěli chlapci fotit, nicméně už jsem byla absolutně zničená. Přesto mi ještě pochválili vynalézavé upevnění šípu, které bylo zblízka fakt crappy, ale asi si toho nikdo kromě mě úplně nevšiml, protože se všichni čuměli jen na moji prdel nebo prsa (ale netvdím, že jsou něco extra 🤦).

Den to byl relativně obzvlášť zdařilý a především i v mém cosplayi, který se mi leč v průběhu dne lehce rozpadal na mnoha místech a naučit se v tom chodit na záchod bylo fakt peklo, nicméně mě strašně překvapily pozitivní ohlasy od nemálo lidí a některé výrazy pár Little Monsters. Jsem fakt pyšná, že jsem tento cosplay dodělala a v zápalu úspěchu jej uvažuji zatím na 70 % vzít za rok na animefestní neděli (na mimobrněnské cony určitě ne, pokud mi nějaký senpai nebude konečně dělat šoféra a podržtašku), nicméně brzy budu ještě dělat soukromé focení (like sama se sebou, can you feel the pain), které jsem před conem kvůli předtermínu ze zkoušek nestihla.

Nejlepší pocit byl si po 14 hodinách to všechno sundat a normálně se najíst, ale nehty dolů fakt nešly.


n e d ě l ePo absolutním vyčerpání jsem se rozhodla, že v neděli zůstanu doma (a budu jen s těžkostí odlupovat ty nalepené drápy, které teda kurva dobře držely :D). Nicméně, TO SE NESTALO. Nevím, jak jsem to s tím spánkovým deficitem zvládla, ale ještě jsem se v neděli stihla vypravit, nahodila linky a paruku a vyjela znovu na cestu. Tentokrát jsem taky opravdu jela za programem (lol?) a šla na přednášku Shiroku o pózování v cosplayi, což jsem sice nestihla ani od začátku a nebylo to úplně něco nové, nicméně mě to bavilo. A hned posléze začala velká přednáška o vyrábění mečů na cosplay třikrát jinak, což bylo fakt super a rozhodně nelituju, že jsem místo toho nešla na přednášku voice actors, která mě zajímala původně. Rozhodně to bylo informačně přínosné, i když jsem nevyhrála žádnou pěnu na mé "budoucí" armory.

Kolem poledne jsem se s festivalem šťastně rozloučila a obrátila se zpět domů. Dlouhý výlet, fakt. :DD Ten úúúplně nejky nejlepší pocit byl si po čtyřech dnech umýt vlasy z těch všech paruk. 👌👌👌

Má návštěva programu byla fakt bídná, o tom žádná i navzdory tomu co AF nabízí, nicméně letos jsem zaprvé před conem neměla vůbec čas sledovat, co tam vůbec bude, a zadruhé mě to ani po letmém prohlédnutí úplně nezaujalo. (Teď ale občas na nějaké přednášky kouknu online.) Jsem ráda, že jsem čas mohla strávit s pár lidmi a potkat mnoho nových, hlavně předtím si splnit goal a dokončit cos a užít si ten čas, který tam můžu být. Velmi mi to zlepšilo náladu a moc se těším jak na další ročník, tak jiné letošní cony. ♥
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 25. května 2018 v 10:04 | Reagovat

Já sama jsem dosti zklamaná, vzhledem k tomu, že jsem si letos zařídila v práci dovolenou, ale nakonec jsem se do Brna nedostala.
Lidi za kterými jsem byla ochotná tam ject nakonec nejeli tak jsme se všechny potkali u Ai v Trutnově na našem soukromém víkendu. :D A bylo to super. Navíc s tím, že jsem na AF nejela mi hrálo do karet i to, že nedorazil cosplay co jsem plánovala :D  Takže když nad tím tak přemýšlím, tak zase takové zklamání to nebylo. Na sobotní záznam jsem se podívala na netu takže jsem viděla jak Cosplay Debut tak i Cosplay Soutěž. Což mne dost mrzí z letošního roku, že porota se moc nevyjadřovala a asi hodně udělalo i to, že soutěžícím asi nedošlo,  že když budou mluvit česky, že jim nebude moc rozumět. ale tak jen můj názor.
Rozhodně to příští rok napravím a třeba potkám další blogové kolegy :D

2 Aya Aya | Web | 25. května 2018 v 11:56 | Reagovat

[1]: Jestli rozumím z tvého komentáře správně, tak jsi byla zklamaná, že jsi tam nedorazila, ano? :D I Scars byla původně domluvená se svýma holkama, že tam půjdou, ale nakonec to odpadlo kvůli penězům, tak taky trávily víkend spolu. Ony jsou ty cony fakt nejvíc o těch lidech, aspoň pokud si ten program neumíš zařídit, jak chceš, protože málo kdy tě uspokojí na 100 % jen ty přednášky, soutěže, merch apod., aspoň tak to mám teda já. Takže to úplně chápu. A věci na cosplay mi taky dorazily tak tak, měla jsem štěstí! :D
Dnes jsem zjistila, že dcera mojí kosmetičky byla v cosplay soutěži, tak se musím i na ten záznam podívat. Jestli soutěžící neupozornili na jazyk, tak to je problém orgů. Nevím no, moc se v tom nevyznám. :D
Nejvíc lidí, se kterými se potkávám na conu, je z blogu a moc ráda rodinu dál rozšiřuji. ^^ Doufám, že ti AF za rok vyjde~  A děkuji za přečtení!

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 25. května 2018 v 16:54 | Reagovat

Letos jsem se tam po letech dostala a i vzhledem k tomu, že se mi podařilo i procpat se na program, na který jsem chtěla, byla jsem velmi spokojená. :D

4 Nauesin Nauesin | Web | 26. května 2018 v 10:40 | Reagovat

Články o AFku. Články o AFku everywhere. agh. Makes me sad. I should've gone~ ;;

5 Aya Aya | Web | 26. května 2018 v 10:49 | Reagovat

[4]:  ¯\_(ツ)_/¯

6 Nana-chan Nana-chan | Web | 27. května 2018 v 17:44 | Reagovat

konečne som videla, ako vyzeráš :D krásavica :3 a heh, to boli časy, keď som tiež chodievala na cony, ale už je to veľa rokov, čo som nebola. Ale tak snáď sa raz tu v Nemecku vypravím na tieto veľmi pekné akcie :)
PS: Ďakujem za pochvalu dizajnu, fakt ma potešil :3

7 Aya Aya | Web | 27. května 2018 v 20:00 | Reagovat

[6]: Jé, fakt? :D Já už jsem přidávala na blog kdysi pár svých fotek, tak snad ses mě v cosplayi nelekla. XD
Já kdybych mohla, ráda bych zkusila jít na con v Německu, jsou tam větší a určitě musí být zajímavé. Vídeň mám podstatně blíž, tak se dřív chystám tam. :D Díky za přečtení. :3

8 Sayami Sayami | E-mail | Web | 29. května 2018 v 12:09 | Reagovat

Ja som na AF nebola, lebo vždy to vychádza tak, že je to počas môjho skúškového. No a to mne nevyhovuje... Inak som počula na to chvály, mojim známym sa tam veľmi páčilo a rada sa k nim niekedy pridám, keď mi to bude vychádzať... :)
Inak nepoznám tie postavy, ale cosplaye vyzerajú skvelo. ^^

9 Aya Aya | Web | 29. května 2018 v 12:35 | Reagovat

[8]: Já mám taky zkoušky, ale strašně bych litovala nejít na AF. Snad ti to někdy vyjde, je to moc fajn con a každý si tam najde to svoje. ^^ A děkuji moc!

10 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 1. června 2018 v 11:34 | Reagovat

[2]: Jako mám z toho celkově smíšené pocity. Jak jsi pochopila správně byla jsem zklamaná že mi to letos nevyšlo, ale aj se přiznám, že jsem si to v Trutnově užila také :D
Jinak je pravda, že na conech (hlavně Pražských) se setkávám ani ne tak s lidma z blogu (protože tu svou starou partu už ani nemám) :D ale spíše s těma cosplayerama co jsou teď více známí a které jsem znala v těch jejich začátcích :D ale tak co, přežila jsem to že jsem tam nebyla tak cajk :D
Super náhoda s tou dcerou co byla v CP soutěži :D

11 Bonito Bonito | Web | 1. června 2018 v 13:26 | Reagovat

Pekne a vydarene cosplaye :O uplne ti to sadlo

12 Aya Aya | Web | 1. června 2018 v 17:34 | Reagovat

[10]: Já se tu blogovou partu snažím pořád dřet, tak snad se do roka nerozpadne. XDDD

[11]: Díky moc. ^^

13 Yuki Anne Yuki Anne | Web | 6. června 2018 v 22:26 | Reagovat

:O Máš fakt super cosplayyy! Myslím že jsem tě i potkala :D :D
A koukám, že nejsem jediná, kdo si dává náramek na nástěnku, rozdíl je ten, že já mám jen dva :D (přikládám si k tomu ještě ty přívěsky na klíče co dávají u vchodu)
A jinak divadlo kyogenu opravdu doporučuji :D I když ne každý pochopí ten humor, moje mamka říká, že je to kravina jak tam pořád hekají :D

14 Aya Aya | Web | 7. června 2018 v 9:30 | Reagovat

[13]: Jé, děkuji moc! >///<
Jop, je mi škoda to hodit někam do šuplíku, odkud by to akorát poputovalo pomalu do koše. :D Ty přívěšky si čas od času dávám na klíčenku, chtěla jsem si je nechat na památku, ale nějaký se mi už podařilo ztratit. XD
Díky za doporučení, uvidím, jak mi to někdy vyjde časově na to zajít naživot, či možná při hodně velké nudě si to najdu na záznamu. :D A díky za přečtení. ^^

15 Ryuu L Ryuu L | Web | 7. června 2018 v 10:53 | Reagovat

Myslím, že sme ťa videli na malú chvílu v sobotu, ale potom už sme ťa viac nevideli :/ vyzerala si každopádne strašne dobre a už teraz sa teším na ďalší ročník ^-^ (na cosplayoch už pracujeme XD)

16 Tara Tara | Web | 12. června 2018 v 19:43 | Reagovat

Jů v sobotu jsme tě viděla. :) Sice jsem netušila, na co máš cosplay, ale vypadal super a ted vidím podle obrázku, že se opravdu povedl. :)

Děkuji za pochvalu kimona u mě na blogu :3 Jinak jsem všechno dělala s ronga :) Pracovalo se s ní dobře a na ušití to není vůbec těžké. :)  kdyby si chtěla nějako poradit můžeš napsat ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.