4.8 | zima 2015

15. srpna 2018 v 11:41 |  ✿ anime & manga updatehttps://78.media.tumblr.com/b4c1b5ddb301b0b16e51f461f3505cd6/tumblr_o4xd4yz3LF1tiq1w5o2_540.gifhttps://68.media.tumblr.com/a840ac58cc336e2b391b32002353287c/tumblr_nuw8b7Cjdj1rmzw91o1_540.gifhttps://78.media.tumblr.com/696a531c43a4d098c1e2175710024e28/tumblr_o3whltpV7y1sz111so1_540.gif


posledních pár měsíců, co jsem neměla příliš času sledovat anime, na mě dopadlo uvědomění, že opravdu není všechno zlato, co se třpytí. ještě před pár lety, kdy jsem se aktivně a velice vášnivě začala zajímat o sezónní vycházení sérií, které se vyvíjí v masovém měřítku (odkaz na zajímavé relevantní video), jsem byla ochotná shltnout téměř 60 % oné sezóny alespoň na zkoušku, což fakt málo není.

řekněme, že kromě ztraceného času to mělo i své výhody, jako třeba velká pestrost sérií mi přišla velmi obrozující. poznat tituly jistých žánrů bylo mnohdy velmi výchovné a občas s něčím už nikdy nechci mít nic společného (harém, rabukome, fantasy sao-game-story, survival a další). i to má možná za příčinu krásně vyselektovaný dnešní update!
#ansatsu kyoushitsu
#binan koukou
#death parade
#psycho pass
https://68.media.tumblr.com/dec870b7a0cb51ce788b4b35c8ad5c12/tumblr_o40oby6Fai1rmzw91o1_r1_540.gifhttps://78.media.tumblr.com/01584511972b5b6ab6f6ffba18f5e8bc/tumblr_o5iecgF5sW1u9yt06o2_540.gifhttps://78.media.tumblr.com/e0f7922369440cb8620e05948615615c/tumblr_ofx4vqgmEg1vp8wmqo1_540.gif
https://78.media.tumblr.com/3c8e5cc85691ce7d0c2377e77718a6fd/tumblr_o9l9baQz1x1tojl4no6_1280.png

ansatsu kyoushitsulerche | 22 + 25 dílů"big nope"buďme již konkrétní. anglicky zvané assassination classroom jsem měla vyhlédnuté již z dob, co začalo vycházet. dokonce mě zaujala vizuálně i jeho předloha, která má velmi pěkně zpracované covery mang. nicméně pořád jsem se k tomuto titulu nějak nehrnula. jak si lze všimnout, animace je poněkud specifická, hodně barevná a kresba postav je strašně dětinská a je jedním z mnoha triggerů, přes které jsem se nedostala. příběh o mimozemské chobotnici s prý sad backstory, kterou mají specifičtí studenti za úkol během vyučování do slova a do písmeme zavraždit, mě zkrátka po těch letech čekání odpudil.

velice se mi líbí zpracovaná recenze od scars, která si na ní dala dost záležet, a já se k ní již hodněkrát vracela, až jsem tedy konečně dala šanci prvnímu dílu. nakonec jsem vyhodnotila, že těch skoro 50 epizod, které bych musela do konce víceméně přetrpět, než bych si nedej bože k někomu vytvořila nakama pouta, mi za to nestojí. >po prvním díle odstraněno z watch listu as a big nope


netvrdím, že je to anime vyloženě špatné,
mimochodem hodnocení má dost vysoké,
ale zkrátka to není něco pro mě. jak se líbilo vám?death parademadhouse | 12 + 1 dílů
h o l y s h i e toh wow, big drama coming. pochybuju, že to víte, ale už rokem 2013 jsem na blogu zmiňovala v rámci projektu anime mirai něco pod názvem death billiards. ano, je to mateřské dílo! a i když v té době ještě v plenkách, něco tak propracovaného, inteligentního a zároveň velmi uměleckého málo kdy vidíte. trvalo to nakonec dva celé roky do famózního momentu vycházení tv série, která začíná úplně stejně - pár lidí přijede výtahem do luxusního baru, kde čeká bílovlasý barman se svojí pomocnicí. a na pár čeká hra. hra o život. v průběhu epizody se ovšem dovídáme, že o jejich život jim tak už úplně nejde - pár lidí je již po smrti a jde jen o to, aby se při hře předvedli, jestli jsou hodni na to přijít do nebe nebo do pekla. bar je tedy mezníkem smrtelného a posmrtného života, kde barmani mají za úkol objektivně rozsoudit duši.


toto anime je velmi temné jak svojí atmosférou, tak i netradičním vyprávěním příběhu plného mysteriózních efektů, čemuž koruní již velmi známý kontrastní veselý opening. nevinné hospodské hry jako kulečník, šipky nebo kuželky lidem při hře působí bolesti fyzické i psychické, zatímco se o nich dovídáme jejich životní příběhy či co je přivedlo ke smrti s cílem odhalit jejich pravé já. postavy jsou emocionální a velmi lidské a jejich příběhy jsou ztvárněny opravdu atraktivně a uvěřitelně. na druhou stranu barman decim je fantaskní tvor s kamenou tváří, jenž se snaží porozumět a nebýt jenom nástrojem. přestože je to řečeno až ke konci, epizodní scénáře k sobě připojuje hlavní příběhová linka barmana a jeho pomocnice, jíž provází niť rozmazaných vzpomínek, než dojde k jejich rozuzlení. just saying, ale tohle anime je to nejlepší, na co můžete v 2k15 sezóně narazit. madhousu se povedlo jak z příběhové stránky, kde si velmi pohrálo s ne tak úplně epizodní kompozicí, tak rozhodně audiovizuální, což je též opravdu skvost! a na závěr, známé cameo lighta yagamiho sice žádnou věcnou podstatu nemělo, ale přinejmenším to byl funny crossover s referencí pro 90's kids.


mimochodem ova kompozičně sedí zhruba do první poloviny anime a není od věci jej též zhlédnout, doporučuji tak po prvním až dvou dílech. dívala jsem se na něj znovu po celé tv sérii a nebylo to ono.

příběhanimacehudbacharakterypožitek
898810

.9/10.


diomeda | 12 dílů
is this new sailor moon?
or power rangers you never wanted?"nemůžu uvěřit, že jsem se nakonec na tohle dívala po komentáři výše" jojo, nynější anime je velmi embarrassing, každopádně na to má vcelku právo, protože jde o extrémní parodii na všechno maho shojo, i když se o tom veřejně nemluví.


>hlavní postavy tvoří parta kluků z čiště chlapecké no homo střední školy, kterým se nahým v horké lázni zjeví zvířátko wombat, které je růžové, umí mluvit a tvrdí, že je z vesmíru.
>wombat hochům předá magické schopnosti, aby ochraňovali svět před zlem.
>láskou.
>a mají k tomu sukýnky, náramky se srdíčky & so called zbraně "love sticks"
>aktivace schopností se jmenuje "love-making"
>říkají si "princové, battle lovers"
>jujky.
jojo, binan koukou (a dál si ten název nepamatuje nikdo) je divoká jízda. první díl zanechá diváka u vytržení, ale zase takový vodvaz celá série není. pro seznámení, zač je toho loket, ten jeden díl fakt stačí. po druhém, třetím, čtvrtém jsem se dost přemáhala, ale nakonec mě to chytlo, i když je anime naprosto stereotypní, co se příběhu týče. pokaždé se v nové epizodě objeví záporák, kterého přivolá antagonistická parta, a naši hrdinové se s ním šťastně vypořádají. samozřejmě v každém díle nechybí ikonická transformace do maho shonen (?) podoby, kde se opravdu pokaždé individuálně představují, vrtí boky a všemožně krásně pózují. v anime taky nechybí ani ne tak srdceryvné flashbacky a dalších několik velice přitažlivých scén v horké lázni, kam se snad každý den chodí koupat, protože ten blonďatý nagisa v těch lázních bydlí.
animace je trochu retro (i když s moderním designem), ale taky trochu lowcost. ost na mě dobrý dojem nezanechalo a celkově to bylo anime průměrné, i když s nadprůměrným požitkem. za mě 6/10 a doporučuji jen gurmánům, protože na love sticks to chce fakt mít koule. a zde jsou naše charaktery ▼ je to celkem hardcore anime a nelituji, že jsem ho viděla, i když druhou sezónu jsem si už odpustila.En YufuinAtsushi KinugawaYumoto HakoneRyuu ZaouIo Naruko
senpai starterpackshinpachisatanic nagisano homo casanovaokane ga nai


LOVE IS LIFE. LOVE IS ALL.


příběhanimacehudbacharakterypožitek
36566

.6/10.
production i.g
return of the ultimate daddy, kougami-san
yes.


teď se hezky znovu přesuneme do 22. století. musím říct, že po druhé sérii psycho-pass, kterou si radši nepamatuju, ve mně budil příchod filmu mnoho otázek stejně jako v anime, jako - bude tam kougami více než v openingu? a nakonec jsem se nyní k filmu už poprvé vrátila a dost mě bavil v obou případech. tento hluboký filozofický, přesto pořád velmi akční příběh z dystopické budoucnosti opět rozevírá křídla svého potenciálu, i když efekty béčkového amerického filmu jsou poněkud diskutabilní.


už nějaký rok, co tento titul byl představen, podsouvá širokou kritiku rádoby perfektní společnosti, která drží pohromadě jen díky umělé inteligenci. nyní se ovšem z podpantoflákového japonska posouváme trochu jinam do jihovýchodní asie, kde to jen vře konflikty, kterým vévodí nikdo jiný než náš bývalý detektiv, který si nyní zakládá na identitě teroristy. vyšetřovatelce akane, hlavní hrdince, toto opět nemůže ujít a bude se snažit spasit jak spravedlnost globálního měřítka, tak i jeho vlastní "velký smysl pro spravedlnost", i když kougami má od lighta yagamiho dost daleko (počkat, vlastně ani ne) a celkově mám z tohoto shipu mixed feelings (shang: you fought well, mulan: pls). bylo to decent a jsem zvědavá, jak to mezi nimi dopadne v nadcházejících filmových pokračováních (2019). hodně se mi líbilo orientální prostředí, ve kterém se příběh nyní odehrával, a vlastně ty efekty nebyly tak bad. celkově má film podstatně jinačí atmosféru než uhlazená první série, dokonce i ta annihilating skvadra x-menů vypadala při útoku dost drsně, i když dobývali svatyni, ve které měli civilisti kemp. animace nepřinesla nic nového ani perfektního, na druhou stranu body nahoru za perfektní soundtrack!


are ginoza and ko akane a thing though?


https://78.media.tumblr.com/68dbc21cddf201b6021b0f8f6539118a/tumblr_ns5hw9tt5q1tda6puo3_540.gif


příběhanimacehudbacharakterypožitek
871079

.8/10.


_Více: _....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 13:58 | Reagovat

Death Parade mi (mimo jiného, protože to anime mě fakt hodně zaujalo a mám ho ráda) jako první, dávno pradávno před YoI, dalo první zobrazení krasobruslení v anime, které jsem kdy viděla a ze kterého se mi tají dech ještě teď. *-*

Na Psycho Pass Movie jsem čekala šíleně dlouho, než se vůbec někde objeví, a oproti druhé sérii anime, která se mi líbila méně než první (ze které jsem byla odvařená ještě hodně dlouho), to byl vážně zážitek. A dlouhovlasý Gin-senpai, prostě om nom nom.

A co se týče barevných magických chlapců, směle můžu říct, že i když je to kravina a jsem si toho vědoma, s obrovskou chutí a radostí koukám na každou další sérii, protože mě to prostě baví. A upřímně, u "love making" a "love sticks" mám pořád tendenci se křenit. :D

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 15. srpna 2018 v 21:52 | Reagovat

Ansatsu Kyoushitsu je ten případ, kdy si to buď zamiluješ nebo to prostě vypneš po první epizodě. Já dodnes (když si najdu chuť a čas) louskám mangu, která je o něco rozšířená o děj.

Death Parade se mi líbilo, ale stačilo mi to vidět jen jedno.

PP film je srdcovka a je fajn, že po té druhé řadě (z ní by mě teoreticky zajímalo, jestli někdy jednou ty postavy zjistí, jaká je ta druhá vyšetřovatelka-Shimotsuki vlastně mrcha- a pokud ano, tak čím ji asi ubijí...) se to povedlo. A upřímně, nevím co bude dál, pořád se toho děsím :D

3 Aya Aya | Web | 16. srpna 2018 v 14:56 | Reagovat

[1]: To krasobruslení tam bylo udělané fakt hezky! :D

S Binan Koukou to celkem chápu, mám to tak třeba s UtaPri, což není žánrově úplně daleko. :D Tento titul mě zase tolik neoslovil jako celek, i když na love making a love sticks nikdy nezapomenu! :D ♥

[2]: Takže jsem to odhadla správně. :DD

V Psycho-Pass podle mě všechny ty postavy Shimotsuki nesnáší, jen jí to zatím nikdo neřekl do očí. :DDDDD Na to pokračování jsem celkem zvědavá, i když pochybuju, že nějaký film překoná tu první sérii. Jen snad to nebude tak zlé jako ta druhá řada. Uvidíme, mají být 3 filmy. :D

4 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 18:15 | Reagovat

To anime s chobotnicou už roky obchádzam, lebo mňa vôbec nezaujalo :D dokonca neviem ani jak sa volá, iba viem, že ho nechcem vidieť :D
Death billiards sa mi veľmi páčilo, bolo to také tajomné, zaujímavé, s originálny príbehom a dobrými postavami :D
Oooo Psycho pass má film? (Ano, som dosť skorá ako vidím...) A je tam Kougami?! Ešte mi povedz, že tam bude s tou policajtkou a hned skočím o stenu :D :D

5 Aya Aya | Web | 16. srpna 2018 v 18:27 | Reagovat

[4]: Ježiš tak to je 100% relatable. XDDDD Jop a v příštím roce vyjdou další 3 filmy, teď nedávno je oznámili! :D Kougami tam je hodně v ději a s ní nic jakože nemá, ale potkají se tam no. :DDDD Díky za přečtení!

6 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 18:29 | Reagovat

[5]: Ach, nevadí, aspoň v mojej mysli spolu dačo budú mať. Kougamiho žerem, takže si to istotne kuknem. Díky za info, musím si to zapísať, inak zase zabudnem :D

7 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. srpna 2018 v 22:59 | Reagovat

[3]: Myslím, že v těch třech filmech ani nebudou navazovat na ten hlavní děj. Co jsem pochopila, tak dva filmy se snad mají týkat Masaoky, Ginozy a Shimotsuki a snad ten poslední je něco s Kougamim- s tím, že Kougami v Japonsku momentálně nepřebývá. Nebo mi to tak ovšem přišlo.

S tou Shimotsuki je to složitější. Akane ji podle mě jenom tak nějak "toleruje", ale jestli se příjde na to, co Shimotsuki udělala, tak se tam na ní všichni sesypou- minimálně ti naháněči, kteří mají Tsunemori rádi (např. Kunizuka nebo Karanomori). To je věc, kterou bych docela chtěla vidět. I když, ona druhá řada není ani od původních tvůrců, takže bychom to mohli nazývat "fillerem", tak jestli bude vůbec na co navazovat :/...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.