MMXVIII

ZENPOP.JP | japanese beauty pack (august 2018)

23. října 2018 v 13:35

nazdárek! přicházím s něčím docela novým! krátce se zajímám o dárkové balíčky z japonska, které obsahují originální zboží - přes potraviny, kosmetiku, doplňky, hračky, otaku merch, po kancelářské potřeby a určitě mnoho dalšího.

s tímto máte příležitost si obvykle mezi 400 až 800 kč objednat balíček jedinečných surovin ze zahraničí, které pravděpodobně jinde než v zemi původu neseženete! takových společností, např. konkrétně japonských, které zasílají tyto boxy do celého světa, jsou na trhu desítky a každý měsíc aktualizují svoji nabídku, tematicky ji kompletizují a snaží se být co nejatraktivnější pro své zákazníky, dělat akce a slevy apod. objednávky můžete řešit jednorázově, nebo si dokonce zaplatit až roční předplatné, kdy vám každý měsíc chodí nové boxy do schránky.

mě zpočátku zaujala stránka zenpop.jp, sídlící v ósace, která nabízí až 5 odlišných boxů - sweet, ramen, ramen & sweet mix, stationery a beauty, jež je ten, o kterém vám teď napíšu recenzi!


semester hit me like a truck, but hasn't even started yet

16. září 2018 v 18:54

začátek měsíce se velmi vydařil, protože jsem se úspěšně zmocnila nové postele, na které se spinká jako na obláčku (●♡∀♡), a telefonu, kde jsem opět po dlouhých dvanácti měsících abstinence rozehrála mystic messenger. dissapointed but not surprised.

co se mého pokoje týče, zbývá poslední základní položka, kterou je stůl, což je vlastně dost důležitý objekt, neboť se od něj též odvíjí i mé psaní na blog. řekla bych, že dle prostředí se odráží i blogování, takže zůstává otázkou, kam povede přemístění jednoho pitomého stolu, který jsem měla 15 let v jednom pitomém rohu, protože teď bude v tom druhém pitomém rohu. to ani nebudu zmiňovat židli. (″ロ゛)

to ovšem nebude to hlavní, co bude znovu a zas blokovat moji aktivitu - žačíná škola, a to prosím pěkně již zítra. i když tento školní rok plánuji končit a již za měsíc si budu podávat novou přihlášku, mám dost nabitý rozvrh! uvidím, jak se s tím zvládnu připravovat na přijímačky a talentovky. využila jsem totiž studijních příležitostí a zapsala jsem si např. japonštinu a japanistiku. lol, are you cringing yet? ohledně nové školy se to má tak, že o tom zatím jenom hodně mluvím. ale když bych nedělala ani to, nevím kdo jiný. ╮(︶▽︶)╭

všimla jsem si hodně debat na blogu o dalším z mnoha období nefunkčnosti. ╮(︶▽︶)╭ v těch dnech jsem zkoušla neúspěšně změnit layout, než jsem to šťastně po třech dnech vzdala. vypadá to, že se pomalu vrací věci k standardu, ale stejně musím říct, že nemám sílu jen tak se přestěhovat na blogspot. jsem v tomhle strašně konzervativní, i když roky používám třeba tumblr, ač aktivně jen ten neautorský. asi by taková změna moje blogování úplně zabila. a nebo by to mohl být zdárný návrat do roku 2014? co myslíte?

myslím, že hlavní věc, kterou k aktivitě potřebuji, je 19 days layout! snad se vám nový líbí! ❤

23/08/18 mood

23. srpna 2018 v 18:45


ahojky ٩(●ᴗ●)۶,

po dlouhé době se ozývám, co se v průběhu léta děje. advík i přes brutální vedra a cosplayovou rezignaci dopadl relativně zdařile a jestli si ještě vzpomenu, zkusím napsat zase nějaký kratší report, se kterým jsem zatím nezačala. ( ̄∇ ̄;) konečně mám od začátku srpna obyvatelný pokoj, ale začátkem září budu ještě kupovat novou postel a stůl a nějaké menší skříňky. musím říct, že mě to so far brutálně vyšťavilo s kombinací s počasím a chozením na brigádu. celý minulý týden jsem měla nějakou menší chřipku a pořád se cítím strašně unaveně. (ノдヽ) zítra odjíždím s rodiči na dovolenou a zatím si vůbec nepřipouštím, že sedmnáctýho jdu do školy, hehe. čas na bolesti a zhnusení bude později.
https://78.media.tumblr.com/74b3746090ecddbe8dc9e63e55821c40/tumblr_p79157TjmK1uw5evlo2_400.jpg

na blog jsem se ani tedy nic kromě anime updatů psát nesnažila. další update je v přípravě a pro zajímavost za uplynulé čtvrtletí jsem viděla víc anime než za poslední 2 roky. :D taky mě přestalo dost bavit vymýšlet názvy těchto článků. a pokoušela jsem se o víkendu připravit nový layout po hodně dlouhé době, nicméně to zatím viditelně nedopadlo. bohužel jsem solidně vyšla ze cviku.ლ(ಠ益ಠ)ლ


https://78.media.tumblr.com/f8a328a3115bc5af5d468bd7fdc74c5b/tumblr_p81edaPvMd1t1dovho3_540.png
jo, a před měsícem jsem si dala mobil do servisu s pokaženou baterkou a pořád jsem bez něho, což mě trápí každý den. doufám, že mi brzy vrátí peníze, abych si mohla koupit jiný. pretty please... ლ(゚д゚ლ)

report | NATSUCON 2018

21. července 2018 v 22:00Spontánní rozhodnutí navštívit jeden z letních pražských anime conů vzniklo asi před třemi týdny, protože si stále kladu za cíl vyzkoušet všechny akce za rok... Nakonec jsem poprvé ve vší síle vyzkoušela jednodenní vstupenku, která se nakonec ukázala býti až až, aneb jak bylo v sobotu na Natsuconu!
lokace: praha
vstupenka: 300 kč / so
páska: modrá
návštěva: druhá
ročník: VI.
mood: is this new socka con


07/06/18 mood: all I wanna do is get high by the beach

7. června 2018 v 13:03

hello fams!


https://78.media.tumblr.com/df0855e4688a699c2fe40adf166e6a4d/tumblr_p89x2ixr4O1u2ay0no3_r1_400.gif
ještě mám před sebou ještě dvě zkoušky - zítra a ve středu. jinak se mi zatím daří zhruba po jednom týdnu opět něco napsat, což je pro mě naprosto zásadní úspěch.

už se chystám na nový update - anime z jara 2015, zatímco dokoukávám arslana ♥ ... další update bude následovat v zápětí, pokud se mi sezónu podaří dokoukat, do konce června. pak mám připravených i pár tradičně úzce zaměřených článků, konkrétně třeba o novém tg!
https://78.media.tumblr.com/a5392adc561b756e687497bfa069c821/tumblr_p89x2ixr4O1u2ay0no6_r3_400.gif

chci konečně dočíst resty v mangách, ale nefunkční mal mě pěkně rozčiluje. přemýšlím o dokoupení zbytku série oyasumi punpun, kde mi chybí asi 4 knihy, nebo celého gray-mana, protože to vyjde skoro na stejno. paradoxně nemám na ani jedno, protože v blízkých týdnech se chystám na kompletní rekonstrukci svého pokoje včetně zdí a podlahy, natož nového nábytku, na který mi toho zatím moc nezbylo. přemýšlím o tom, že budu chodit přes léto na dvě brigády.
https://78.media.tumblr.com/44b1aa4ce3e88c97cfa1e28afd474f43/tumblr_p89x2ixr4O1u2ay0no2_r3_400.gif
taky se mi za poslední dny podařilo rozfofrovat zase nějakou stovku za nějaké věcičky na cosplay, což mi připomíná, že na 100 % budu na všech dnech advíku a chci brát každý den i cosplay, i když se poměrně bojím letního počasí. chtěla jsem z toho udělat víkendový tg maraton - poprvé vzít saiko, ale black reapera jsem si rozmyslela. místo toho uvažuji o touce z rečka, i když se mi na ni nedaří vybrat odstín paruky (dle mangy obvsly, copak jsem nějaký anime pleb, nenene). brzy plán sestavím a zkusím ho přidat i sem!
https://78.media.tumblr.com/8092a9960882a082d4710b049d2be702/tumblr_p89x2ixr4O1u2ay0no4_r4_400.gif
mimochodem včera "nečekaně" vyšel konečně trailer na re-make zrodila se hvězda a jsem z toho úplně bez sebe. rip, aya

.

report | ANIMEFEST 2018

24. května 2018 v 22:52Po letech jsem se rozhodla napsat víc než pár slov k této speciální události roku (mého), na kterou vždy moc ráda vzpomínám a letos se obzvlášť vydařila (protože loni jsem měla stres kvůli maturitě). V předcházejících týdnech mě chytil neuvěřitelný hajp jak z anime, tak z blížícího se conu jako takového, že se mi dokonce od března podařilo začít pracovat na zbrusu novém cosplayi. Možná takové zdárné dny jsou ovšem opět jen důsledky vysokoškolské krize, ale stálo to za to i přes vysoké vstupné a zkouškové na krku.lokace: brünn
vstupenka: 700 kč
páska: fialová
návštěva: šestá
ročník: XV.
mood: 👀👀 good shit 🔥👍
01/04/18 mood: deadly nightshade

1. dubna 2018 v 8:40 | TOHLE NENÍ APRÍL THO :D


Ahoj děti!


https://78.media.tumblr.com/2f4f66566eb1cdcbb0bbc4969a6e73d6/tumblr_nmb92lPDxp1s5jacpo1_400.gif
Tak. Tohle je letošní třetí článek a tbh, teď se mi do očí derou slzy. Smíchem. :D Doufám, že si užíváte velikonoční svátky tak jako já! ... ale někdy jsou dva dny fakt moc. Zrovna se učím na semestrálky z matiky a z logiky, co budu psát příští týden, a zjisitla jsem, že neumím derivovat ani nic, nevermind.

Mým největším semestrálním úspěchem byla doposud úterní prezentace do angličtiny, přičemž při samotném prezentování jsem se nerozbrečela. XD No, o škole už radši víc nic, pojďme dát místo toho zmínku o novém layoutu, který, věřím, jste neminuli, pokud jste sem v posledních týdnech zavítali. #lol me @ my pain

I could have died right there
Cause he was right beside me

I'm still loyal to 19 days, dammit. #lovelove tbh strašně jsem se chtěla vrátit k tomuto layi, který tu byl někdy před rokem a půl nějakou dobu a you can say, že jsem mu dala duši. Vzhledem k tomu, že (bohužel) nadešel den, kdy se mojí character song stalo Ultraviolence (ironicky), nešlo tomu odolat. Přestože však tematika laye vypadá jako He Cheng x Mo, nemá to (doufám) žádný deep meaning z mojí strany. :D


Dovolím si zmínit, že i po těch letech nové kapitoly 19 days jsou gemy jak něco, ale zase rychlost toho vývoje je pěkně na pěst jako.


No, už se mi ale splnily goaly s brečícím He Tianem, dokonce brečícím He Tianem jako dítětem, a dokonce nechtěný canon jako miminkem. DAMN that was good. >:D TY ROHY. Actually ale všichni jenom poutají pozornostna tianshan (no lies, I'm in >) a development, který tam prostě fakt není, but. would. you. just. look. @. He Cheng holding him. DAMMIT I'm always like 🤤🤤🙏👌👌

"can you feel the venus in the air?"
"what... you mean vesna, right"
"... no. i mean venus" B)

Ještě k blogu:
  • konečně je dokončené menu, které teď najdete ve spodních oblastech stránky blogu
  • odkaz na hlavní stránku je nahoře i dole (??? to zní tak divně)
  • deníček za únor ani za březen nebude, protože se mi něco přihodilo a těžko se s tím smiřuju
  • anime recenze jsou skutečně v procesu vývoje, a to konkrétně ve fázi sledování XD
  • (neironicky) jsem si dala po letech na avatar Frosche, protože mám asi 10 gifek v archívu, které vypadaly líp než já
 
 

Reklama